Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
112
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ihlas suresi

C cantatil Konu Sahibi
7 yıl (17 mesaj)
ihlas suresi ingilizce kaynaklardan çeviri yapılıp alıntılanmıştır.
Shaitan (Şeytan), içki (alkollü içecekler) ve kumar ile aranıza düşmanlık ve kin heyecanlandırmak ve Allah'ın anmaktan ve sizi engellemek için sadece istediği gibi-Salat (namaz). Yani, daha sonra vazgeçtiniz değil mi?
92. Ve Allah'a ve elçisine (Muhammed itaat (hatta içme veya kumar veya yakın geliyor), ve sakının Al-Ansab, ya da Al-Azlam ve vb) Allah'tan korkun. Eğer yüz çevirirseniz Sonra, bunu açık bir şekilde (Mesaj) iletmek için Bizim Messenger'ın görevi olduğunu bilmeli.
93. ihlas suresi iman ve salih iyi işler yapanlar, orada onlar (uzak O'nun yasak şeylerden tutarak) Allah'tan korkun ve iman ve salih iyi işler yaparsanız (geçmişte) yediklerini için onlara hiçbir günah, ve Tekrar Allah'tan korkun ve iman, ve bir kez daha Allah'tan korkun ve iyi işler yapan İhsan (mükemmellik). Ve Allah, iyilik yapanları sever.

94. Ey iman edenler! Allah, kesinlikle Allah O'na görünmeyen korktuğu kim test edebilir ki, bir şey (meselesi) de elleriniz ve lans ulaşılabilecek oyun size bir deneme yapacak. Sonra sonra ihlal ederse, onun için elem verici bir azap vardır.
95. Ey iman edenler! Eğer bir devlet ihlas suresi iken değil oyun öldür ihramlı için Hac ya da ' umre (hac), ve kasten onu öldürür Sizden kim, ceza bir yenilebilir hayvan Kabe'nin getirilen bir teklif, (yani koyun, keçi Aranızda iki sadece erkekler tarafından adjudged gibi o, öldüren birine denk, inek, vb); veya, kefaret için, o beslemek gerekir Masakin (yoksul kişi), ya da eşdeğer Saum onun senet ağırlığını (ceza) tadı olabilir ki, (oruç). Allah, geçmiş ne bağışladığını, ancak tekrar taahhüt Kim, Allah ondan intikam alacak. Ve Allah, Cenab-ı intikam All-kadirdir.

. 96 kendinize yararına ve kimin seyahat olanlar, ancak yasak bir devlet sürece gibi kara-oyun (peşinde) - senin için helal (peşinde) su oyun ve gıda için kullanımı İhram (için Hac veya ' umre ). Ve geri toplanacaksınız kime Allah'tan korkun.
97. Allah Kabe'nin, Sacred House, bir güvenlik sığınma ve yaptı ihlas suresi Hac ve ' Umre işaretlenmiş (Hac) insanlık için, ve aynı zamanda Kutsal Ay ve teklifleri hayvanlar vb garlanded (insanları veya hayvanları, onların güvenliği için Mekke ağaçların kök dış kısmında yapılan boyunlarına çelenk) ile, Allah'ın göklerde ve bütün yeryüzünde olan tüm bilgiye sahip olduğunu biliyorum, ve Allah olduğunu olabilir Her ve her şeyi bilendir.
98. Allah, azabı şiddetli olduğunu bilin ve Allah çok bağışlayandır, çok bağışlayandır olduğunu.
99. Messenger'ın görevi [yani Bizim Messenger Muhammed Biz size gönderilen adres, (Ey insanlar)] (Mesaj) iletmek için ama. Ve Allah açığa tüm ve gizlemek olduğunu bilir.

De ki (Ey Muhammed ): "Değil eşittir Al-Khabith ve (şeyler, ameller, inançlar, ihlas suresi kişiler, gıdalar, vb konusunda kötü ve kötü tüm) At-Taiyib (şeyler konusunda iyi olduğunu tüm, amel, bolluğu olsa inançlar, kişiler, yiyecekler, vb), El-Khabith (kötülük) sizi memnun edebilir. " Yani Allah, çok korku [ve (O buyurduğu iyi işler her türlü gerçekleştirmek) çok Allah'ı seviyorum (O haram günahları ve kötü işlerin her türlü kaçınmak)], sırayla anlayış Ey insanlar başarılı olabilir.

101. Ey iman edenler! ihlas suresi Size sorun neden olabilir, değil, eğer sizin için düz yapılan şeyler hakkında değildir. Kur'an ortaya edilirken onlar hakkında sorarsanız Ama, onlar size düz yapılacaktır. Allah'ı bağışladığını, Allah bağışlayandır, halimdir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.