Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
25
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Seçimde iktidar zaafiyete uğrarsa Güneydoğu'da olaylar başlar

L
lotharbey21 Konu Sahibi
12 ay (16 mesaj)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te soruları yanıtladı. Soylu "Bugün iki kritik tesisimize yapılacak saldırıyı önledik" dedi. YPG'ye ait bir komutanın şu anda Türkiye'nin elinde olduğunu açıklayan Soylu, kendilerine ulaşan raporlarda Amerikalı generallerin PKK'li Murat Karayılan'a zehirli mermi atan bir silah hediye ettiklerini söyledi. Soylu konuşmasında PKK'yle iltisaklı olan kişilerin CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne sızdırıldıklarını söyledi ve "PKK'nın truva atı oldular" ifadesini kullandı.

DUVAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk televizyonunda Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Soylu, HDP’li belediyelerin PKK için şahdamarı fonksiyonunu gördüğünü belirterek ‘şah damarlarını kestik’ dedi. 31 Mart seçimlerinde iktidar zaafiyeti yaşanması halinde teröristler tarafından Doğu ve Güneydoğu’da olayların başlatılabileceğine dikkat çeken Bakan Soylu, bu seçimin beka meselesi olduğuna vurgu yaptı.

Soylu CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun ‘Öcalan barışa hizmet ediyor’ şeklindeki sözlerini hatırlatarak, ‘Aziz Güler’in cenazisine gitti. DHKP/C’li biri. Aynel Arab’da öldürüldü. Terör örgütünden sorumlu. Bu cenazenin başında gözyaşıyla döktü Sezgin Tanrıkulu’ ifadelerini kullandı. ‘İlk kez bir terör örgütünün meşru siyasi partilerin içerisine zerk edildiğini’ söyleyen Soylu, CHP’nin favori olduğu bir belediyede terörle iltisaklı meclis üyesinin bulunduğunu ifade etti.

Soylu ayrıca “YPG’ye ait bir komutan şu anda Türkiye’nin elinde ve YPG’nin haberi yok,” açıklamasında bulundu.

Soylu’nun açıklamalarından bazı satırbaşları şöyle oldu:

‘BUGÜN İKİ KRİTİK TESİSE YAPILACAK SALDIRIYI ÖNLENDİK’

“Bugün Türkiye’nin iki kritik tesisine yapılacak saldırıyı engellendi. Emniyet, Jandarma, Genelkurmay aynı zamanda MİT bir yumak gibi çalışıyor. Bugün MİT’le beraber Doğu illerimizden birinde üç önemli kişiyle operasyon gerçekleştirildi. Özellikle Irak’ın kuzeyinde, Suriye’de kurduğumuz, bölgesel ülkelerle gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde Türkiye tarihin en büyük güvenlikli döneminden geçiyor.”

‘BELEDİYELER PKK’NIN ŞAH DAMARLARIYDI’

“Operasyonlarımız kesintisiz sürüyor. Belediyeler bir kere terör örgütlerinin şah damarlarıydı. Adamı oradan götürüyorlardı. İhaleleri oradan verip, şişkin faturalarla terör örgütüne kaynak sağlıyorlar. Uluslararası alanda yapmış olduğu ziyaretlerle PKK’nın Avrupası ve PKK’nın Türkiyesini koordine ediyorlardı. Dağa adam gönderme organizasyonun belediyeler ve HDP parti üzerinden gerçekleştiriyorlardı. Festivaller adam alma festivalleri olarak değerlendiriyorlardı. İş makinalarıyla PKK’ya yardımları, erzak yardımları, para toplamaları. Bütün bunların tamamı 94 belediyeye kayyum atanınca tamamıyla kesildi.”

‘7 HAZİRAN’DAN SONRA PKK/HDP’NİN YAPTIKLARINI GÖRMEDİK Mİ?’

“Son 6-7 yıldır ne yaşıyoruz. Türkiye’de Gezi olaylarından önce faizler 11’e çıktı sonra da aldı başını gitti. Kişi başına gelir seviyesi neydi? 10 bin dolar, hatta 11 bin dolardı. Peki neredeyiz şu anda? Yine aynı seviyelerde. Biz patinaja 17-25, 6-7 Ekim, ardından 15 Temmuz. Ardından Irak’ın kuzeyinde bir devlet kurulacak. 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK’nın ve HDP’nin yaptıklarını bu ülke görmedi mi? 7 defa hastane yakılmış. Camiler, okullar, kütüphaneler yakılmış. 25 bin ev tarumar olmuş. Kanı beynine sıçramış insanlar gibi bu talimatlar nasıl verildi? Böyle bir ülkede sürekli patinaj yapmamak mümkün müdür? Buna rağmen Türkiye’nin potansiyeli güçlü olduğu için birçok altyapısını yaptı Türkiye.”

‘İLK KEZ BATI İLE ARAMIZDAKİ İKTİSADİ AÇIK DARALIYOR’

“Sıçramamız lazımdı. Dünyada şu anda Türkiye’nin lehine çok büyük konjonktür var. Dünya özellikle doğu blokunun yıkılması, çift kutuptan tek kutuba düşecekmiş gibi gözükmesi. ABD’nin bunu taşımak gibi bir kabiliyeti olmadığının ardından bir yönsüzlük içerisinde.Bu bizim için büyük bir avantaj. Herkes birbirini idare ediyor. 21. asrın başından itibaren Türkiye uzun zamandır kendisine yaptırılmayan, darbelerle, terörle, anarşiyle, IMF’yle yaptırılmayan birçok meselesini aşarak büyük bir sıçrama yaptı, sınıf yükseltti. Batı’yla ilk kez aramızdaki iktisadi açığı daraltıyoruz. Türkiye’nin bu büyümesini görenler bir ‘dur’ çektiler.”

’31 MART’TA İKTİDAR ZAAFİYETİ OLUŞURSA GÜNEYDOĞU’DA OLAYLAR BAŞLAR’

“17 yıldır Türkiye’yi idare ediyor Tayyip Erdoğan. Türkiye’nin gücünü, dezavantalarımızı biliyor. Siz bu adamın önüne 4,5 yıl bir fırsat verdiğiniz andan itibaren, eğer terör olmazsa. Eğer 31 Mart akşamı Türkiye’de iktidar zaafiyeti oluşursa Doğu ve Güneydoğu’da başka olaylar başlar. 7 yaşındaki çocukların ellerine taş verilerek kaymakam ve valiler itibarsız hale getirilmeye çalışılır.”

‘ABD’Lİ GENERALLER KARAYILAN’A SİLAH HEDİYE ETTİ’

“YPG’ye ait bir komutan şu anda Türkiye’nin elinde ve YPG’nin haberi yok. Onun verdiği bilgilerden koca bir kitap var. ABD’li generallerin Murat Karayılan’a silah hediye ettiği ve mermilerin zehirli olduğu, Suriye’de teröristlere Fransızların destek verdiği, ABD ve Fransa tarafından teröristlere eğitim verildiği. Irak kuzeyinde hacker yetiştirilmeye çalışıldığı belirtiliyor.”

‘BEN PKK’NIN OYUNA TALİBİM, DİYE KENDİ MİLLETVEKİLİ SÖYLÜYOR’

“İki tane şey var Kılıçdaroğlu ile ilgili. Birincisi Amerika da aynı şeyi söylüyor. ABD terör örgütlerine destek veriyor mu? Kılıçdaroğlu da YPG’yi terör örgütü olarak görmüyor. 24 Haziran’da PKK’yı Meclis’e kim taşıdı? PKK’nın, HDP’nin de organik sözde lideri Apo’dur. PKK’yı, PYD’yi, HDP’yi Meclis’e kim taşıdı? Kendi milletvekili söylüyor, ‘Ben PKK’nın oyuna talibim’ dedi. Kendi kendimize bir tartışma açmayalım. HDP, PKK’nın siyasi kolu olduğunu reddetmiyor. Bir tane HDP’li vekilin çıkıp da ‘Bizim PKK’yla hiçbir işimiz yok, bunu kınıyoruz, lanet olsun’ dediğini duydunuz mu? Kılıçdaroğlu ve milletvekili ‘teröristte olsa öldürmesine karşıyız’ dedikleri cari değil mi?”

‘KILIÇDAROĞLU FETULLAH GÜLEN’E GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU AÇTI’

“Kılıçdaroğlu malesef Türk siyasetine yalanı katmıştır. 60 darbesini de böyle yaptırdılar. 71 muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat’ı da yaptırdılar. Yıl 2012, Fetullah Gülen’e kimlerin teşekkür ettiğine bakın. ‘Ben yokum o listede’ diyor. Defalarca dedi ki ‘Ben FETÖ’ye ele başına açmadım, telefon, reddediyorum’. O dönem gazetenin genel yayın yönetmenleri arıyordu, böyle bir şey var ‘geçmiş olsun’ der misin diyorlardı. Kemal Kılıçdaroğlu genel merkezden Mustafa Yeşil’in verdiği numaradan Pensilvanya’yı aradı. İlaç kullandığı için konuşamadı. Durumunu sordu. Ekrem Dumanlı Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanını Baki Özilhan’ı aradı. Geçmiş olsun diye ismini verelim mi dedi. Kemal Kılıçdaroğlu Fetullah Gülen’e geçmiş olsun telefonu açmıştır. Bunu yapmadım diyebilir, cevabını bekliyorum.”

‘CHP, İYİ PARTİ, SAADET ADAYLARI PKK’YA TRUVA ATI OLDULAR’

“Kendine ait yaşanmış hayatının yakın döneminde oluşmuş bir iş. Siz Ankara’da truva atlığı yapacaksınız, taşıyıcı annelik yapacaksınız, ben milliyetçiyim diyeceksiniz, bunu kimse kabul etmez. Büyük şehirlerinde truva atı olarak hangi parti varsa İYİ Parti, Saadet, CHP truva atlığı yapmaktadır. PKK’nın şehirlere sığması için truva atı yapmaktadır. Sezai Temelli, ‘İçişleri Bakanı az bile söyledi’ diyor. Bu arkadaşlarımız bizim diyor. Bunları taşıyacağız diyor.”

‘TANRIKULU’NUN KODU TR 705’

“Aziz Güler’in cenazisine gitti. DHKP/C’li biri. Aynel Arab’da öldürüldü. Terör örgütünden sorumlu. Bu cenazenin başında gözyaşıyla döktü Sezgin Tanrıkulu. Grup Başkanvekili meselelere derinlemesine baktı. Şuna alışıktılar, bir sözü söyleyip, o söz ters çıktığında meseleyi başka bir yere çekmeye alışıktır. Bunlar bu işleri yapıyorlar. Mesele cenazeye gidip, gitmemek değil. Sezgin Tanrıkulu denilen adam TR 705 diye kodu var. Bu konuda kime çalıştığı açık ve nettir. WikiLeaks belgelerinde yazıyor. HDP’de bir FETÖ’cü var. İşi gücü FETÖ’nün meselelerini takip etmektir. İYİ Parti’de yine iltisaklı kendini konumlandırmış başka isimler var.”

‘KENDİ PARTİMİZ DAHİL İSTİKLAL CADDESİ’NDE YÜRÜYÜŞÜ YASAKLADIK’

“Biz 8 Mart’ta istenilen her yerde kutlama yapabilirsiniz dedik. Tek kırmızı çizgimiz İstiklal Caddesi’ydi. Bir kere burası bir yürüyüş yeri değil. İstiklal Caddesi bizim yüzümüz. İnsanlar orada günün stresini atmak, alışveriş yapmak istiyor. Esnaf bunlardan bıktı. Kendi partimiz olmak üzere herkese yasakladık. Cumartesi Anneleri meselesinden sonra burada biz kimseyi yürütmedik. Bu konuda beni arayanlardan bir tanesi de Sezgin Tanrıkulu’ydu. Ben de ‘bu konuda sizi yürütmeyiz, gidin Yenikapı’da yapın, İstiklal Caddesi sizin kahrınızı çekmek zorunda mı, Maltepe var, Bakırköy meydanı var’ dedim. Şu anda bizim olaylara müdahalemiz geçen yılların altıda bir, yedide bir kadar oldu. Herkes istediğini söylesin ama burası çadır devleti değil, buranın kuralları var. İstiklal Caddesi’ne toplandılar ve maalesef çirkin olaylar gündeme geldi.”

‘PANKARTLARI GÖRDÜNÜZ, HEPSİ İĞRENÇ’

“Bu olaylar beni ürkütür. Kahramanmaraş olaylarının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Çorum olaylarının nasıl geliştiğini iyi okudum. Türkiye’de en kötü meselesi bizi korkutacak mesele fay hatlarımız üzerinden meselelerimizin tetiklenmesidir. Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Laik-Dindar bunlar bizim fay hatlarımızdır. Batı bugüne kadar bu hatları çok iyi kullandı. Arkadaşlar bizi uyardılar. ‘Şu anda alkol alınmaya başlandı. Bir bölüm böyle bir şey yapıyor, kontrolsüz bir grup olabilir’ dediler. Ezanın ıslıklanması gibi hadiseyi başka bir tarafa çekerlerse toplumsal kargaşayı, çatışmayı önlemekte zorlanırız. Tek taraflı hiçbir şeyi yapamazsınız. Hangi grup olursa olsun. Bunu İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Mesele iki tarafın birbirine tahriki ile meydana gelebilecek bir şey olursa bu güvenlik sorunu olarak bizi ciddi bir şekilde uğraştırır. Oradaki pankartları gördünüz, hepsi iğrenç! Ne geleneğimizle, ne göreneğimizle uyuyor. Arkadaşlarımız gerekli soruşturmayı yapıyorlar.” (Kaynak: Habertürk)


https://www.gazeteduvar.com.tr/politika/2019/03/14/soylu-secimde-iktidar-zaafiyete-ugrarsa-guneydoguda-olaylar-baslar/el altından sopa gösteriyorlar resmen.
Yoruma Git
Yorumun Devamı WuLKaS - 12 ay +33
Şuraya not düşüyorum AKP Büyüksehirleri kaybederse seçimden sonra patlayan bomba haberlerine şimdiden hazır olun
Yoruma Git
Yorumun Devamı helsloot - 12 ay +21
evet kurtuluş savaşını da siz kazandınız. 1919'da samsuna çıkan sayın başkanımızdan allah razı olsun.
Yoruma Git
El Prezidente - 12 ay +13
Siz bir belediye seçimi sonucu ülkenin belli bölümüne hakim olamıyorum diyorsanız zaten ortada zafiyete uğrayacak dahi iktidar olamamışsınız demektir.

ki, öyle olmadığ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı DOMIX - 12 ay +8
Yani seçimi kaybedersek yine bombalar patlatır veya patlattırırız mı demek istemiş?
Yoruma Git
Yorumun Devamı Jeopol - 12 ay +7
WikiLeaks belgelerinde baska daha neler var onlari da soylesene sayin bakan
Yoruma Git
Yorumun Devamı kangaetemo - 12 ay +7
Zihniyet hic degismedi. Hep ayni hep ayni. Ya milletin ulkenin bekasi derler, ya huzur ortami derler.

Yoruma Git
Yorumun Devamı Leipold - 12 ay +5
Bombanın uzaktan kumandası elimde diyor...
Yoruma Git
sissil - 12 ay +4

W
WuLKaS
12 ay (124 mesaj)
el altından sopa gösteriyorlar resmen.
Bu ülke sizden önce de vardı, sizden sonra da var olmaya devam edecek, ama tarih bugün bu yapılanları da unutmayacak..
H
helsloot
12 ay (9460 mesaj)
Şuraya not düşüyorum AKP Büyüksehirleri kaybederse seçimden sonra patlayan bomba haberlerine şimdiden hazır olun
E
El Prezidente
12 ay (1794 mesaj)
evet kurtuluş savaşını da siz kazandınız. 1919'da samsuna çıkan sayın başkanımızdan allah razı olsun.
K
Kemal
12 ay (3141 mesaj)
İyisin hoşsun da Süleyman Soylu...

Sen bari yapma...
K
kangaetemo
12 ay (11338 mesaj)
WikiLeaks belgelerinde baska daha neler var onlari da soylesene sayin bakan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D
DOMIX
12 ay (1385 mesaj)
Siz bir belediye seçimi sonucu ülkenin belli bölümüne hakim olamıyorum diyorsanız zaten ortada zafiyete uğrayacak dahi iktidar olamamışsınız demektir.

ki, öyle olmadığını sayın bakanda biliyor bizde biliyoruz.

O yüzden "geçiniz efendim bu lafları" geçiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 14 Mart 2019; 10:25:40 >


İ
İl teber
12 ay (2023 mesaj)
Güneydoğu da başlamasına gerek yok. Chp lilerin belediye meclisleri adayları, nerede sabıkalı bir pkklı varsa doldurmuşlar.

Eee kürdistanda kazanacağız batıda akp ve mhp ye kaybettireceğiz in bir karşılığı olacak elbet.

Dersimli Kemal boş geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 14 Mart 2019; 10:44:24 >


J
Jeopol
12 ay (7623 mesaj)
Yani seçimi kaybedersek yine bombalar patlatır veya patlattırırız mı demek istemiş?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S
sissil
12 ay (6704 mesaj)
Bombanın uzaktan kumandası elimde diyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
The Mandalorian
12 ay (6994 mesaj)
Şu seçimler bitse de şu açıklamalardan kurtulsak. Belediye seçimi bari rahat bırakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
aLTaR_07
12 ay (795 mesaj)
Bu yerel seçim yerel. İktidarla, ülke yönetimiyle, kanunla, meclis le hiçbir alakası yok. Ama sorsan en en en önemli seçim. Yersen...
Cumhurbaşkanı istediği zaman istediği belediyeye kayyumu atar herkes rahat olsun.
Ama tehditler başlamış yakında ajitasyonda gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 14 Mart 2019; 11:4:56 >


B
Booker DeWitt
12 ay (1926 mesaj)
Bknz. 7 Haziran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N
Navy Blue
12 ay (671 mesaj)
Nerden nereye!

Bunu diyen Bakan, 6-7 sene evvel aynı şeyi Akp için diyordu!

(Güneydoğu olarak değil, genel olarak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lumibrite -- 14 Mart 2019; 11:11:21 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: LumibriteO
ozbey08
12 ay (5068 mesaj)
7 Haziran sonrası güvenlikçi siyaset politikası tuttu onun kaymağını yediler ya. şimdi de aynı güvenlikçi söylemlerin tutacağını sanıyorlar.
AKP sürekli milliyetçi kesimi kendine çekmeye çalışıyor.

Maslov un ihtiyaç pramidine bakınca. insanın ilk önceliği fizyolojik ihtiyaçlarıdır. 2.sırada güvenlik ihtiyacı gelir.
Yani şuan temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan halka 2 sıradaki ihtiyaçına yönelik politika izliyor akp, bu da karşılık bulmuyor.
T
Tanrıkut Mete Han
12 ay (97 mesaj)
Bu açıklamadan terörün iplerinin AKP'nin elinde olduğu anlamı çıkabilir
Olası yenilgide ipleri çözerim demek istiyor herhalde


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K
KBL
12 ay (415 mesaj)
Aynen uzun lafin kisasi bunu soyluyor
Acikca milleti tehdit ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @sissil

A
ali.kose
12 ay (2047 mesaj)
ulan ne anlıyorsunuz ya ayıp ayıp
Bu mesajda bahsedilenler: @Tanrıkut Mete Han

L
Leipold
12 ay (1475 mesaj)
Zihniyet hic degismedi. Hep ayni hep ayni. Ya milletin ulkenin bekasi derler, ya huzur ortami derler.

< Resime gitmek için tıklayın >