Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
349
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Hyundai, Norveç’te tamamen elektrikli araç satışına başladı
M
3 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Hyundai, Norveç’te tamamen elektrikli araç satışına başladı
Norveç’te bugünlerde ülkedeki neredeyse satılan tüm araçlarda bir fiş bulunuyor ve içten yanmalı motorlu araçlar piyasanın yalnızca yüzde birkaçını oluşturuyor. Benzinle çalışan araçların düşüşü o kadar sert oldu ki, Norveç'in gazlı araç satışlarını 2025 yılına kadar bitirme hedefine çok daha erkenden ulaşılacağı düşünülüyor. Bu değişim hızına ayak uyduran ilk geleneksel otomobil üreticisi ise Hyundai oldu.Hyundai, sadece elektrikli araç satacakHyundai, Norveç’te tamamen elektrikli araç satışına başladı
Hyundai bundan böyle Norveç’te artık sadece tamamen elektrikli otomobiller satacak. Bu karar hibrit araçları da kapsıyor. Şirket zaten ülkede 2020’den itibaren içten yanma motorlu araç satışını bırakmış ve tam elektrikli ya da hibrit satışlar yapmaya başlamıştı. Şimdi sadece tam elektrikli araçları satacak.Ayrıca Bkz.Karsan, Romanya için ürettiği elektrikli otobüslerin teslimatlarına başladıHyundai’nin Norveç CEO’su Thomas Rosvold yaptığı açıklamada, “Model portföyümüze büyük inancımız var ve artık tamamen yeni IONIQ 6'yı piyasaya sürdüğümüze göre, Norveç pazarında yalnızca tamamen elektrikli otomobilleri satma zamanı geldi.” ifadelerini kullandı.Bu plug-in hibritler, Hyundai'nin 2022'deki satışlarının %7'sini temsil ediyordu ve elektrikli otomobiller, son yıllarda sürekli olarak Hyundai'nin Norveç satışlarının %90'ından fazlasını oluşturuyor. Öte yandan Norveç, Hyundai'nin yalnızca tamamen elektrikli otomobilleri satacağı ilk pazar. VW’de 2024’ten itibaren ülkede sadece elektrikli araç satmaya başlayacak.
Kaynak:https://electrek.co/2022/12/30/tomorrows-the-last-day-hyundai-will-sell-any-ice-cars-in-norway/

 Haberi Portalda Gör

F
3 ay
Binbaşı

Norveçte satılan 10 arabadan 9u elektirkli olunca gayet normal.
O
3 ay
Binbaşı

Koreliler elektrik işine hızlı başladı.
S
3 ay
Yarbay

Amerikalılar ve Çinliler ile birlikte, Avrupalı üreticileri egale edecekleri çok aşikar.

Bu yüzyılı Avurapalılara kaptırmayacaklarına eminim.
Bu mesajda bahsedilenler: @oly1786
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.