Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Hyundai'den hidrojen yakıtlı araçlar için önemli adım

B brscnk17 Konu Sahibi
5 ay (3609 mesaj)Otomotiv dünyasında bataryalı elektrikli araçlar (BEV) yeni trend gibi görünse de hidrojen yakıt hücreli araçlara yönelik çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Bu konuda çalışmalar yürüten üreticilerden biri de Hyundai Motor Company ve şirket, kısa süre önce bu konuda önemli bir adım attı.Hyundai, ürettiği hidrojen elektrik hücreli araçların daha yaygın istasyon ağı sayesinde rahatlıkla yakıt alabilmeleri ve aynı zamanda çevreye karşı sorumluluğunu sürdürmesi için H2 MOBILITY ile hissedarlık anlaşması imzaladı. Kurucu üyeler olan Total, Shell, OMV, Linde, Air Liquide ve Daimler’in haricindeki ilk hissedar olan Hyundai Motor Company, bu ortaklıkta Hyundai Almanya tarafından temsil edilecek.Ayrıca Bkz.Toyota elektrikli otomobillere rakip olacak teknolojiyi öne çıkartacakH2 MOBILITY, 2015 yılında kurulan ve özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın çoğu ülkesinde hidrojen yakıt altyapısının gelişimi için hizmet veren bir şirket. Şehiriçi olduğu kadar şehirlerarası yollarda da istasyonların kurulumu için gerekli zeminleri oluşturan H2 MOBILITY, hidrojen yakıt hücreli binek ve hafif ticari araçlara 700 bar’da hizmet veriyor.Temiz yakıtla çalışan binek otomobillerin, otobüslerin, çöp toplama-yol süpürme araçlarının ve kamyonların sayısının artması nedeniyle hizmet kalitesini de artıran şirket, 350 bar'da da hidrojen yakıt ikmali sunarak daha büyük ticari araçlara hizmet vermeye başladı.Hidrojen yakıt hücresi sistemlerindeki iddiasını artırmak ve hidrojenli araçların yaygınlaşması için öncü olmak isteyen Hyundai, dünya çapındaki enerji ve lojistik şirketleriyle çalışma geçmişine sahip. Hyundai’nin bu hissedarlıktaki asıl hedefi, toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bir hidrojen ekosistemi geliştirmek. Hyundai ayrıca, H2 MOBILITY başta olmak üzere birçok enerji şirketleriyle ortaklaşa çalışarak araçların yaygınlaşmasında öncü bir rol oynayacak. Haberi Portalda Gör


D darkaura
5 ay (6986 mesaj)
elektrik yada hidrojen, soru degismiyor bunu urettigin kaynak nedir, o kaynak karbon notur mu, esas soru bu. su an itibariyle hidrojen metan gazindan yani dogalgazdan uretiliyor, fosil yakiti direk yakmakdan daha fazla karbon salinimina neden oluyor.Bu mesaja 2 cevap geldi.

G gun
5 ay (10033 mesaj)
Her zaman dediğiniz gibi değil. Güneş panellerinden gelen elektrik ile su nötralize edilerek yapan yerlerde var.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @darkaura

D darkaura
5 ay (6986 mesaj)
o yuzden su an icin degim. elektrolizlede hidrojen uretilebiliyor ama su an itibari ile endustriyel buyuk olcek uretimi metan gazi kaynakli.
Bu mesajda bahsedilenler: @gun

B büdünün kaşı
5 ay (1682 mesaj)

B berkandinçay
5 ay (378 mesaj)
hidrojen özel bir prosesle sudan üretiliyor olabilir. hidrojen için fiziksel hal değiştirerek enerji kazanmış su da denilebilir. motorda yanma odasına girdiğinde enerjisi açığa çıkıyor olmalı. yani hidrojen üretme için metan d.gaz falan gerek yok.

sonuçta içten yanmalı motorlar daha onlarca yıl üretilecek. elektrikli araçlar daha cok sehir içinde markete ve işe gitmek için kullanılır, uzun mesafe için hidrojenli ya da benzinli ICE araçlar kullanılır.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @darkaura

E Elektrikliarabasever
5 ay (1307 mesaj)
En büyük yanılgı Pil teknolojisinin sabit gideceği kanısı olabilir 2022 yılından itibaren üst düzel arçlarda 800-1000km menzil görmeye başlayacağız Formula E gibi yarışlarda 1MW lık şarj aletleri kullanılacak bunun testleri o yarışlarda yapılacak bu teknoloji yol araçlarına inecek. VW gibi büyük firmaların yatırım yaptığı katıhal pil üreticileri ilk Consumer ürünlerini çıkaracak yakın zamanda gelecek Hidrojende falan değil kısacası %70 lik BEV verimliliğine karşın %35 lik verimlilik oranı var Hidrojen üretmek öyle basit aşırı verimli bir yöntem değil ne zaman ucuza verimli Hidrojen üretilecek yöntem bulunur o zaman bu teknolojide gelecek var denir.

Bu mesajda bahsedilenler: @berkandinçay

G gun
5 ay (10033 mesaj)
Bilim adamlarının hep dediği bir şey var 1960’dan beri füzyon 20 yıl ötede.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @büdünün kaşı

D DH Misafiri
5 ay (78116 mesaj)
Hidrojeni üretmek zor

En önemlisi depolama konusu

Toyota bunu yaptı

Hidrojen li arabalar elektrik motoru ile gidiyor
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.