Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
37
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Horoloji dünyasını sarsan MB&F Bulldog piyasaya sürüldü (2. sayfa)

A AREryilmaz
geçen yıl (1363 mesaj)
bunları koluna takıp dolaşan adamların dolaştığı yerlerde o kol koparacak kişiler olmuyor kardeş.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @xense

M monacomen
geçen yıl (2628 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

bunu diyorsun çünkü fakirsin
Bir kol saatine 798.225 lira veremeyen fakirdir evet. Sen veriyorsan DH'de ne işin var, Beverly Hills'de forum yok mu?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A AREryilmaz
geçen yıl (1363 mesaj)
Ben fakir değilim demedim ki orada bak dikkat edersen.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @monacomen

M monacomen
geçen yıl (2628 mesaj)
Fakirliğin tanımı 798.225 liralık saat alamamak mı ne kolay fakirlikle yaftalıyorsun herkesi Beavis? Sonra da ben öyle demedim böyle demedim, ne dediğini okuduk anladık merak etme.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz

A AREryilmaz
geçen yıl (1363 mesaj)
Butthead fakirlik utanılacak bir şey değil ki bir yafta olsun. hıhıı hııhııı hıhıh hhıhıhıhı (beavis sesleri). Benim de öyle saat takacak ekonomik durumum yok, ben de fakirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @monacomen

C CWaRRioR
geçen yıl (4369 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

"Safir kristalden oluşan kubbe biçimli camı ve oldukça büyük ( 45x54x45 mm ) kasa boyutuyla dikkat çeken modelin kubbe göstergelerinden biri saati diğeri ise dakikayı gösterecek şekilde ayarlanmış."

Saati ve dakikaya gösteriyor. Başka da bir şey yaptığı yok. Safir olsa ne olur elmas olsa ne olur.

Saat saati gösteriyor, başka bir şey yapmıyor. Hmm, çok garip gerçekten...< Resime gitmek için tıklayın >

O zaman şu saatten al bir tane, hayatın boyunca başka saat almana gerek kalmasın. Hem ışığı falan da var
K Kulak Misafiri
geçen yıl (3775 mesaj)
Horoloji nedir ya ilk defa duydum. Sanki günlük hayatta sürekli kullanılan bir terimmiş de herkes bilmek zorundaymış gibi başlık açılıyor. Açtın tamam da haber içeriğinde açıklansa bari. Şimdi iki saat yeni sayfa açacağım, horoloji yazacağım, tıklayacağım falan ohoo..

Ama saat güzelmiş hakikaten. Neyde çığır açmışsa hakediyor gibi duruyor.

Ekleme: Saat ve zaman ölçüm bilimiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 23 Nisan 2020; 23:35:36 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V Virtual Reality
geçen yıl (7422 mesaj)
Duvardaki muzu yiyen adam çok şey anlattı ama modern sanatçılar ve tasarımcılar ne demek istediğini hala anlayamamışlar.

Sanat mı bu şimdi ?

M Mr. Jingles
geçen yıl (18498 mesaj)
Kinetic serisi pillidir otomatik değil. Yanlış bilmiyorsan şarj edilebilir bir pile sahip.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @fotifoti

M Mr. Jingles
geçen yıl (18498 mesaj)
18000 salınım günümzde standart kabul edilen 21000’in de altında bir salınım. Böylesi bir saate en az 28000 salınımlı bir yay olmasını beklerdim.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M monacomen
geçen yıl (2628 mesaj)
Butthead'ini görürsen benden selam söyle ne de olsa senin kankan:)) Ha fakirsen zenginlerin saatine güzelleme yapmanın getirdiği bir kredi varsa güle güle harca.

Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz

F fatihoguz1
geçen yıl (16 mesaj)
çok güzel duruyor ama
B bozkurt35
geçen yıl (1472 mesaj)

M malifural
geçen yıl (343 mesaj)
gördüğüm en çirkin saat

A ailker
geçen yıl (81 mesaj)
Saat dünyası farklı bir dünya. lüks saatler burada yorum yapan bir çok kişiyi maddiyat bakımından aşıyor.
Ancak saat terminolojisinden bihaber, saat deyince aklına belli markalardan başka bir şey gelmeyen, kolundaki saatin pilini değiştirmeyen insanların yaptıkları güya alaycı! yorumlar forumun kalitesini düşürmekten öte gitmiyor.

Sırada ne var? Kuantum yada katı hal fiziği forumlarına "Ne gereği var bu kadar formülün Newton Mekaniği bize yetiyordu" gibi yorumlar mı gelecek?

Tabiki bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Kendi adıma bende bu konuda yeterince bilgili değilim. Ama cahilce yorumlar, konunun mantığından çok çok uzak ve en kötüsü kendisini akıllı herkesi akılsız yerine koyan yorumlar artık iyice can sıkıcı oldu.

Saatler ilgini çekmiyor olabilir. Ama bu saatleri alabilecek parayı kazanabilen insan; pahalı saat koluna taktığı için aptal, ama onun bir günde kazandığı parayı 1 yılda kazanmayan ben akıllı. Yok böyle bir mantıksızlık.

Benim de bu forumda ve çevremde kendimce ilgimi çekmeyen, anlamadığım, hatta ona para verenleri anlamadığım çok şey var. Ama bunu kendime saklayacak kadar kendime saygım var.

Burada yorum yapanlara en ufak bir lafım yok. Yukarıdaki sözleri hak etmediğini düşünen insanlar, zaten hak etmemiştir. Lütfen tenezzül edip cevap vermesinler.
Amacım kırmak değil sadece forumda gerçek saat meraklılarını kaçırıp forum keyfimizi kaçıranlara sitem etmekti. Eğer sıkılmadan hepsini okuduysanız. Teşekkür ederim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F fotifoti
geçen yıl (3029 mesaj)
https://www.youtube.com/watch?v=vSNSvP0uv1o

kapasitör varmış.

saat deyip geçiyorum(z)(lar) ama tam bir zanaat
https://www.youtube.com/watch?v=BesSK67Mzms

ne harika videolar varmış

Bu mesajda bahsedilenler: @Mr. Jingles

A asderty
geçen yıl (870 mesaj)
Bunlar lüks tüketim ürünleri. Bizim ülkenin genelinde maalesef muza lüks dendiği için bazen anlaşılamıyor. 5 milyon liralık tek taş yüzük gibi yani.

Bu saatler için binlerce saat sanatsal ve mekanik tasarım yapılıyor ve elde üretiliyor. Toplamda da belki 10 belki 50 tane üretiliyor. İşçilik, tanıtım, mağaza gideri derken zarar eden çok oluyordur bence bu firmalarda.

Saatin yıllar içinde değerinin artma ihtimali bile var. Zenginler arasında da bi gösteriş sağlıyor tabii. Parası olan kişinin zevkine uyarsa arada bir mekaniğinin hareketini izlemek için bile alır. Bu tarz saatlerin bazıları çok karışık mekanik hareketlere sahip. Çok hassas, çok kaliteli şeyler.

Milyon milyon kazananlar (ya da yürütenler) için mantıksız değil. Adamların hergün tonlarca et yiyip, 2 günde bir ev ve ferrari alması beklenemez. Bi şekilde yiyecekler paranın bir kısmını. Hem bu sayede o paralar bir şekilde tabana yayılıyor.

Bi sürü kişi burdan ekmek yiyor. Ülkelere önemli bir ekonomik getirisi de var.

Benim gibi saatlere biraz merakı olanlar için de youtube'da izlemesi güzel. İyi ki kazanıyorlar da üretmeye devam ediyorlar.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


X xense
4 ay (352 mesaj)
o kadar zenginsin ki gee 11.00 de donanım haberde yorum yazıyorsun..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @AREryilmaz

A AREryilmaz
4 ay (1363 mesaj)
ben orada zengin olduğumu iddia etmiş miyim bak bakalım bir.
Bu mesajda bahsedilenler: @xense
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.