Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Hoover DYM 763 - Kart Problemi

C Chembond Konu Sahibi
geçen yıl (3659 mesaj)
Arkadaşlar, 3 yıl garantisi 2 hafta önce biten Hoover DYM 763 bulaşık makinesinin ön panelinden ağır kablo yanığı kokusu geliyordu. Kapağı söküp kartı çıkarmayı başardım. Kartın aşağıda fotoğrafını koyduğum yerine sanırım su gelmiş, oksitlenme yapmış ve tam o noktadan kıvılcım yapıyor prize takınca. Xbox anakartı tamir videolarından hatırladığım kadarıyla o bölgeyi saf alkol ile temizledim, yanan kısımları çok ince bir tornavida ile olabildiğince temizlemeye çalıştım ancak nafile, yine yanık kokusu ve kıvılcım yapıyor.

Kapak açıkken boşluktan girmiş sanırım içeriye bir şekilde... Böyle bir tasarım olmaz olsun, şikayetvarda gördüğüm bazı durumlarda makinesi ve hatta mutfağı falan yanmış milletin, fark etmesek baya bir iş açacaktı belkide.

Bu yanık yerin üstündeki parçayı bir elektronik servisinde değiştirirsek düzelir mi acaba? Çünkü kart çalışıyor, hatta makine bile çalışıyor...

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
J jazzIII
geçen yıl (155 mesaj)
iyi bir elektronikçi halleder. o parçanın fiyatı 1 -2 lira bir şey. triyak diye üzerindeki kodla arayıp internetten bile bulabilirsiniz. geçmiş olsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C Chembond Konu Sahibi
geçen yıl (3659 mesaj)
Çok teşekkürler, yarın elektronik tamircilerinin olduğu bir çarşı var OSTİM'de oraya uğrayacağım.
Bu mesajda bahsedilenler: @jazzIII
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.