Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
33804
Cevap
1291215
Tıklama
44
Öne Çıkarma
Cevap: HONDA CİVİC 2018 (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1691. sayfa)

A
aknasmub
dün (2028 mesaj)
Katılıyorum dediklerinize Tarık hocam. Ekonomiyi analiz ettiğimizde, dediğiniz olaylar sonucunda bu tip durumlarla karşılaşmak hiç de zor değil.
Kısacası adam parasını da alıp gidiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @M.L.Crassus

H
haacar
dün (2101 mesaj)
Bu olayı ben de okudum ama bence yine de tek başına yeterli bir sebep değil. çünkü var olan fabrikaları kapatıp, bu fabrikalarda üretilen modelleri japonyada üretmek için mevcut fabrikalara büyük yatırımlar hatta yeni fabrika bile yapmak zorunda kalabilirler. bu çok maliyetli bir iş olur bu. daha iki sene önce civic üretimleri için iki fabrikaya da büyük yatırımlar yapmışlardı.

Üstelik mevcut fabrikalardan yani ülkemizden avrupaya ve ingilteredeki fabrikadan da amerikaya araç ihraç ediliyordu. şimdi bu araçları bu ülkelere japonyadan ihraç etmek daha maliyetli olacak.

Bence avrupa satışlarının, amerika ve çinin onda biri kadar olmasından dolayı artık avrupaya yatırım ve üretim yapmak istemiyor olabilirler. bir de avrupa üretim araçlarda belli bir kalite standartını yakalayamıyordu honda. bunlar da önemli nedenler olabilir.
Bu mesajda bahsedilenler: @gidakontrol

B
bbdd41
dün (1112 mesaj)
Arabanı da al git....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P
pandelis
22 sa. önce (752 mesaj)
arkadaşlar honda'nın toplam gelirlerinde avrupa'nın oranı 2018 yılında %5 olarak görünüyor ve bu oranın 2019 son çeyreğinde %3.6'ya kadar inmesi bekleniyor. o yüzden küçülmeye gidiyorlar ve daha çok elektrikli modeller üzerine odaklanacaklar gibi duruyor. dünya da zaten bu yönde ilerliyor malum. türkiye'de 500 kişiyle üreteceği aracı japonya'da 50 kişiyle yapacak belki. gümrük avantajı da kalktığı için türkiye ve ingiltere'de üretim yapması makul olmamaya başlamış görünüyor.
G
gokhann_75
12 sa. önce (1387 mesaj)
Türkiye 'de üretilen araçlarda sıkıntı var, belki Japonya' dan ithal gelen araçlarda sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >