Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8
Cevap
302
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Hindistan yeni bir Android işletim sistemi daha geliştiriyor
E
6 gün
Yarbay
Konu Sahibi

Hindistan yeni bir Android işletim sistemi daha geliştiriyor
Hafta sonunda rekabeti ve alternatif tercihleri arttırmak için IndOS adında yeni bir mobil deneyim geliştirmeye başlayan Hindistan’ın tek icraatı bu değil. Bu kez güvenlik ve sadeliğe odaklı yeni bir işletim sistemi daha geliyor.BharOS nedir?IndOS işletim sisteminin bir yeniden yapılanma mı yoksa ara yüz mü olacağı henüz netleşmedi ancak BharOS bir çatallanma olacak. Yani Android açık kaynak projesini temel alarak yeni bir işletim sistemi olarak geliştirilecek.Ayrıca Bkz.Android ve iOS ile rekabet edecek IndOS işletim sistemi geliyorBharOS rakiplerinden farklı olarak güvenliğe ve sadeliğe odaklanıyor. Ara yüzde ön yüklü gelen bir uygulama yok. Tercihler kullanıcıya bırakılmış. PASS adındaki özel bir uygulama mağazası mevcut ve işletmelere yönelik olan uygulamalar bizzat editörler tarafından kontrol ediliyor. Güncellemeler ise anında sunuluyor.Hangi Android sürümünü temel aldığı bilinmiyor ancak BharOS biraz daha kurumsal tarafı hedefliyor. Aslında Huawei HarmoyOS tarzında ancak son kullanıcıya sunulmayacak. IndOS ise son kullanıcı tarafını hedefliyor. Bu yeni projelerin yıl içerisinde kullanıma sunulması planlanıyor.
Kaynak:https://www.gsmarena.com/bharos_is_a_new_android_fork_with_a_focus_on_security-news-57285.php

 Haberi Portalda Gör

Çakma android bir işletim sistemi kullanacağına orijinal android kullanırım. Tutmayacak bir girişim daha.
Yoruma Git
DburakKoc - 6 gün +12
D
6 gün
Yarbay

Çakma android bir işletim sistemi kullanacağına orijinal android kullanırım. Tutmayacak bir girişim daha.Bu mesaja 1 cevap geldi.
2
6 gün
Er

Haklısın..
Bu mesajda bahsedilenler: @DburakKoc
F
6 gün
Teğmen

Yemeklerinde bol baharat kullandıkları yetmiyormuş gibi işletim sistemi de baharatlı bişey.Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
6 gün
Çavuş

Bharat orada Hindostan'ın başka bir adıdır.

Eski ticaret yolu baharat yolu hindistan isminden gelme..Başta karabiber olmak üzere Kokulu, aromalı kurutulmuş bitkilere baharat ismini koymamız da hindistanın ismi Bharat'dan gelmekte..Hintliler yine IndyOS gibi millî bir isim vermişler. Çinlilerin XhinoVac (sinovac) aşı ismi gibi yani.. TurkoVac'ın ismine dalga geçenler de vardı. Yerli olarak TurkOS yapılsa yine dalga geçen insanlar olur.. Dünyanın her yerine millî isim verme vardır..Hindistan'ın yaptığı güzel bir şey aslında.. Bizdeki Yerli isimlerle dalga geçenlere laf çakmak istedim biraz.. Düşünün ben türk bile değilim ama Müslüman ülkemi her daim sevdim, coğrafi şartlara rağmen daha da yükselecek İnşallah..Umarım ülkemizde de gelişmiş yarıiletken fabrikaları, yazılım start-upları yükselir. Ekonomi en çok yazılımla şaha kalkar. Ekonomisi güçlü olan süper güç olur
S
6 gün
Yarbay

Bahar Os,Kezban Os guzel< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

W
6 gün
Yarbay

bharat hindistan demekti onları dilinde, yanlış hatırlamıyorsam
Bu mesajda bahsedilenler: @fatihgeyikci
C
6 gün
Yüzbaşı

Ben Baharatlı Android sevmiyorum... Abi Android zaten bir işletim sistemi, geliştirdikleri launcher den kallavi bir şey, ne geliştiriyorlar. Sanki bana 0 dan OS yazıyorlar...
R
5 gün
Yüzbaşı

yeni bir Android nasıl oluyor ki

Android benzeri bir işletim sistemi olabilir mi< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.