Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
27
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Her zaman bir umut vardır.

G
Guest-63340B9F6 Konu Sahibi
3 yıl (2140 mesaj)
Merhabalar,bugün sizlere Chris Gardner isimli bir iş adamından bahsedeceğim.Kendi sitesinden bilgilerle bu yazımı paylaşmak istedim merak etmeyin uzun olmayacak.

Chris Gardner,Gardner Rich şirketinin kurucusudur.Fakat zorluklarda dolu hayat geçirmiş bir insan.Babası tarafından terkedilmiş daha çocukken.Kötü zamanlardan sonra hastanede çalışmaya başlamış ve evlenmiş.Fakat sonradan hastane işini bırakıp hastane cihazları satarak zengin olacağını düşünmüş.
Doktor doktor dolaşıp cihaz satmaya çalışmış fakat başarılı olamamış.Borsa şirketinde 20 kişilik bir staja girmiş ve işin sonunda sadece 1 kişiyi alacaklarmış.Bu arada doktorlara cihaz satmaya devam ediyor ama karısı onu terketmiş ve oğluyla tek başına kalmış.Ev sahibi tarafından evden atılmışlar ve motelde kalmaya başlamışlar.Daha sonra devlet vergi borçlarından ötürü banka parasına el koymuş ve motelden de atılmışlar.Evsizler barınağında hatta çok zor zamanlarda metro istasyonunda bile kalmışlar.Bu kadar zor şartlara rağmen çalışmaya devam etmiş ve işi kazanan tek kişi o olmuş.

Ardından 6 yıl sonra kendi şirketini kurmuş ve şirketini milyonlarca dolara satmayı başarmış.Hayatını da anlatan bir kitap yazmış ve kitabı dünyada en çok satan kitap olmuş.Kitabı tam 40 dilde çevrilmiş.

Bu kişiyi büyük ihtimal sinemaseverlerin çoğu biliyordur.Çünkü bu adam hakkında yapılan bir film var ve oscara aday oldu zamanında.Başrolde de Will Smith ve oğlu Jaden Smith oynuyor.Filmin adı ''Umudunu Kaybetme''

Bu konuda söylemek istediklerim var.Her zaman başarı hikayeleri duyarız.Steve Jobs,Mark Zuckerberg,Sylvester Stallone gibi isimlerin hayat öykülerini çoğu kişi bilir.Fakat bunları okuyup geçmeyelim sadece.Böyle şeylerin yalnız filmlerde olmadığını kavrayalım.Zor zamanlar geçiren ve bu yazıyı okuyan bir insan varsa filmi de izlemesini tavsiye ederim.İnsanı derinden etkileyen bir film ve başarıya bakış açınızı değiştiriyor.İnsanların ne dediğine aldırmadan,kendi yolunuzda başarıya doğru yürümeniz dileğiyle...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.