Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
1560
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Her açılışta bir klasör açılıyor

A Arkadia® Konu Sahibi
14 yıl (689 mesaj)
Merhabalar,

D:\Program ismindeki klasörüm bilgisayarı her açışta kendiliğnden açılır oldu. Registry-Runonce'a msconfig'den başlangıç maddelerine, başlangıç menüsünden başlangıçta çalışma bölümlerine baktım, ama hiçbirisinde bu klasörün açılmasını gerektiren bir girdi yok. Deli etti beni. Klasörün ismini değiştirince açılmıyor, ama hata falan da vermiyor bu klasörü bulamadım diye. Vir virüs veya trojan olayı olabilir mi acaba? Avast virüs programı var ama çok da güvenemiyorum buna..
Teşekkürler.
A andac_bagtir
14 yıl (2231 mesaj)
öncelikle d:program kalasörünün oluşturulma sebebini araştırmalısın. bu windows kurulduğunda bölümlenmiş bir hdd de var olmayan bir klasör olduğuna göre bunu oluşturan bir program kurmuş olmalısın ve programın ayarlarında başlangıçta bu klasörü açmasını sağlayan seçeneği de işaretli olarak bırakmış olabilirsin. bu program klasörünün içinde neler vardır yazarmısın ____?


saygılar
A Arkadia® Konu Sahibi
14 yıl (689 mesaj)
Bu klasörü kendim oluşturdum ve içerisinde programlarım var.
E empire_loups
14 yıl (2027 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: Arkadia®

Bu klasörü kendim oluşturdum ve içerisinde programlarım var.o klasörün ismini deiştirip tekrar başlatabilirmisin? sonuçları yazarsan sevinirim
A Arkadia® Konu Sahibi
14 yıl (689 mesaj)
Yukarıda dediğim gibi klasörün ismini değiştirdiğimde açılmıyor. Ama işin ilginç yanı, program isminde yeni bir klasör oluşturduğumda bu yeni klasör yine açılıyor. yani bir yerlerde d:\program klasörünü aç gibi bir komut var sanki. Klasörün de içeriğinden bağımsız olduğunu gösteriyor aslında bu olay. Sadece ismi ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arkadia® -- 18 Ağustos 2007; 14:45:01 >


E empire_loups
14 yıl (2027 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: empire_loups


quote:

Orjinalden alıntı: Arkadia®

Bu klasörü kendim oluşturdum ve içerisinde programlarım var.o klasörün ismini deiştirip tekrar başlatabilirmisin? sonuçları yazarsan sevinirimpardon ismini deiştirdiğini görmedim..
A andac_bagtir
14 yıl (2231 mesaj)
peki içinde hangi programların var söylermisin. onlardan birinin auto run dosyası oluşturmuş olabilme ihtimali üzerinde durmak lazım. gerçi msconfig den de göremediğini söylemiştin yanılmıyorsam ama sen gene de bir yaz. belki çözüm bulabiliriz.


saygılar
A Arkadia® Konu Sahibi
14 yıl (689 mesaj)
içinde birçok program var, şimdi yazmam çok uzun sürer. Program arşivim benim. codecler, editörler, çeşitli windows araçları vs... Bu komut başka bir yerde olsa gerek çünkü dediğim gibi bu klasörün adını değiştirip program isminde boş bir klasör açtığımda bu sefer bu boş klasör açılıyor başlangıçta.
Ç ÇayLaK KRaL
12 yıl (1602 mesaj)
aa çok ilginç benim de E:/program klasörüm aynı şekilde açılıyor içinde format atmadan önceki programlarımın kısayolları var o programlardan birkaçı şu an da pcme yüklü ama o klasörde hiç değişiklik yapmadım birdenbire açılmaya başladı.
biliyorum 2007 ama gündeme getirmek istedim ikimizin de program adlı klasörü açılması ilginçmiş.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.