Bu konudaki kullanıcılar: 11 misafir, 2 mobil kullanıcı
159
Cevap
0
Tıklama
112
Öne Çıkarma
Cevap: Hepsiburada ile Yaşadığım iPhone Uyuşmazlığı (9. sayfa)

Y yavkar@fb Konu Sahibi
dün (1218 mesaj)
Hepsiburada bugün itibariyle telefonu iade almayı kabul etti. Çok uğraşmam gerekti ama sonunda hakkım olanı aldım. Merak eden arkadaşlar için bir güncelleme yapayım dedim.
P postman41
6 sa. önce (21 mesaj)
Mahkemeye veriyorsunuz, duruşma günü alınıyor, duruşmaya ister katılsın ister katılmasın mahkeme yapılıyor %99 kazanıyorsunuz. Mahkeme kararı her iki tarafa da tebliğ ediliyor. Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılmaz ise adliye sarayına gidip icra müdürlüğüne dilekçe verip başvuru harcını yatırıp sizi aramalarını bekliyorsunuz. Bir süre sonra sizi arıyorlar hep beraber o iş yerine gidip iş yeri kasası başta olmak üzere para ederi olan ne varsa haczediyorsunuz. Yaptığınız tüm masrafları harç ücretleri dahil hepsini geri alıyorsunuz.
Süreç uzun olduğu için herkes uğraşmıyor. 1 kişi dahi uğraşmayıp boşverse yanlarına kar kalıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ufo

U ufo
5 sa. önce (2011 mesaj)
başıma geleni anlatayım. Ki sizin yazdığınız %100 doğru ama "kağıt üzerinde". Çünkü o kurallar filan hiçbiri uygulanmıyor. Geçersiz.

mahkemeye vermeniz için (icra) şartlar var. Mahkemeye gitmek İstanbul gibi bir yerde yarım gününüzü alır. Örn ben çekmeköydeyim adliyte kartal'da. Toplu ulaşımla en az 3 saat sadece gidiş. Trafik vs zaten ölüm. Bireysel başvuru kastırıyor dilekçe, harç ödeme vs prosedürü kalabalık. sora sora rica minnet oluyor ama akşam oluyor. O gününüz iptal.

Kazandıysanız evet icraya gidiliyor ama tonla prosedür o da. Çok pahalı birşeyse uğraşın da çoğu kişi uğraşmıyor çünkü uğraşmak daha sinir bozucu ve yorucu. Diyelim icraya vermeyi başardınız (memurlar orda ah biri gelse de icraya verse diye oturmuyor. Sıfır meymenet, sıfır alaka bunu bilerek gidin) Kartal adliye zaten bütün enerjinizi emecek. Ben 2 kere icraya verdim ikisinde de dükkan adresi sahteydi, adamı bulamadılar ve küçük meblağ diyerek uğraşmadılar. Hedrşey yerli yerinde ama dükkan ahmet değil mehmetin üzerine kayıtlıymış, kayıtlı olmadığı için geçmiş olsun. Adamın üstüne zaten bişey yok. Trilyonluk icra varken sizin üç kuruşunuzla kim ne kadar uğraşıyor sizce?

HB de karara uymuyor bazen (bende uymadı. Elimde karar var dedim gönder dedi ki ona da tebliğ ediliyor. Gönderdim hiçbişey olmuyor)
HB gibi bir yeri icraya verip kazanırsanız onlar da durdurma ve karşı dava açıyorlar ki 200 TL'lik kulaklık yüzünden Aziz Nesin hikayesi içinde bulursunuz kendinizi.

bu nedenle o tüketici kanunu "kadük" yani hükümsüz. Bir hükmü yok. SAdece orda yazıyor. ÇAlışmıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @postman41
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.