Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
10
Cevap
515
Tıklama
5
Öne Çıkarma
'Help Turkey' etiketiyle yapılan paylaşımlara soruşturma başlatıldı
H
geçen yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada orman yangınlarıyla ilgili 'Help Turkey' etiketiyle yapılan paylaşımlara ilişkin resen soruşturma başlattı.


https://tr.sputniknews.com/turkiye/202108051045164264-help-turkey-etiketiyle-yapilan-paylasimlara-sorusturma-baslatildi/

bende diyordum bir eksiklik var soruşturma geldi tamam oldu< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Dr Marc Owen Jones bilgisayar ile alakası bile olmayan akp fonu ile Katar'da çalışan bir siyaset bilimci.
Yoruma Git
Yorumun Devamı amadeus99 - geçen yıl +8
K
geçen yıl
Moderatör

Merhabalar.
Forum genelinde konu açarken başlıkta "-----" gibi özel karakterlerin kullanımı, başlıkların tamamen büyük harften oluşması forumun okunulurluğunu kötü etkilemektedir. Bu sebeple konularınızda bu şekilde gereksiz özel karakter ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmanızı aksi taktirde konularınızın uyarı yapılmaksızın silineceğini bildirmek isterim. İyi forumlar dilerim.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
geçen yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

tamam aklımda artık teşekkürler
Bu mesajda bahsedilenler: @kangroo
G
geçen yıl
Yüzbaşı

Özgürlük, demokrasi bunlar güzel şeyler keşke olsa.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
geçen yıl
Yüzbaşı

Bu nedenden dolayı olurda bu paylaşımı yapanlar haklarında kovuşturma kararı verilirse hepsi birer sabit ve kesin iltica sebebi olur.Siz insanların sicillerini düşünce özgürlüğü sebebiyle kirletirseniz onlar da sizi Kanada’nın Türkiye’yi potansiyel ilticacı/mülteci ülkeleri arasına aldığı gibi (İran,Afganistan,Suriye,Pakistan gibi ülkeler sınıfı) alır.Bu hukukun,hukuksuzca kullanımı belki de hukuksuzca kullananların hukuksuzca ceza almalarını gerektirecek sonuçlar doğurabilir.Sanırım artık kimsenin umrunda değil.Sayılan ülkelerin başından ne geçtiyse bahse konu ülkede bir laciverti de vuku bulacak gibi görünüyor.Ne diyelim müstehak diyoruz.Hak edilen aslında tam olarak budur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

H
geçen yıl
Binbaşı

"Paylaşımlarla ilgili soruşturma açan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasında teknik inceleme ve araştırmalar sonucu bazı kişi ve grupların gerçek veya bot hesaplar üzerinden organize bir şekilde "halk arasında endişe, korku ve panik yaratmaya, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini aşağılamaya" çalıştıklarının belirlendiği anlatıldı.

Savcılık ilgili birimlere de sahte hesapların koordinasyonunun sağlayanların kimlik tespiti için talimat verildiğini duyurdu. Sahte hesaplarla yayıldı, sonra paylaşımlar silindi

Sosyal medya ağ analizleri ile tanınan akademisyen Dr. Marc Owen Jones da orman yangınlarıyla mücadele için Türkiye'ye uluslararası yardım çağrısı yapılan "Help Turkey" etiketiyle başlatılan kampanyanın amacını "dezenformasyon" olarak tanımlamıştı.

Marc Owen Jones, Twitter'da 1-2 Ağustos arasında sosyal medya gündeminde yer alan "Help Turkey" etiketinin 160 bin etkileşim ve 46 bin hesabı kapsayan analizini paylaşmıştı.

Jones'un analizlerine göre önce sahte ve bot hesaplar açıldı, bu etiket ile bir anda paylaşımlar yapılmaya başlandı. O paylaşımlar, FETÖ'cü hesaplar başta olmak üzere çok kullanıcılı hesaplar tarafından yaygınlaştırıldı. Dünya gündeminin üst sıralarında yer alması sağlandı. En çok paylaşım yapan hesaplar paylaşımlarını kısa süre sonra sildi."< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
geçen yıl
Teğmen

Geçen CNN Türk'te bunun tartışması vardı paylaşımların %25'i ABD kaynaklı falan dediler.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Kayı Boylu


A
geçen yıl
Yarbay

Dr Marc Owen Jones bilgisayar ile alakası bile olmayan akp fonu ile Katar'da çalışan bir siyaset bilimci.

Zaten bu işlerden anlayan herhangi birisi bu tür analizlerin 3 günden önce düzgün yapılamayacağını hele bir günde imkansız olduğunu bilir. Ama kimin umrunda di mi?

Bu kısmı söylemek işinize gelmez tabi.

Ha 3 5 tane bot hesap vardırda yüzde 90'ı organiktir. Bot hesaplar tamamen akp tarafından kullanılır. Böyle devam edin ama siz. İnsanları iyice iğrendirin kendinizden çok güzel oluyor.

Na buda teyit.org, organik demiş.
https://teyit.org/dosya-vaka-calismasi-helpturkey-etiketinin-hikayesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 5 Ağustos 2021; 19:30:25 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @halil altın
O
geçen yıl
Yarbay

yardım istemek bile akp iktidarında suç. insanların yardım dilenmesi hoşunuza gitmiyorsa ülkeyi yardıma muhtaç hale düşürmeyecektiniz.

ülkenin yangın söndürme uçağı var mı? yok.
ormanlar günlerdir yanıyor mu? evet
bu durumda yardım istemenin nesi kötüW
geçen yıl
Binbaşı

B
geçen yıl
Yarbay

Düzgün yönet, önlem al, hızlı müdahale et, kimse elaleme muhtaç olmasın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.