Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
60
Cevap
0
Tıklama
23
Öne Çıkarma
Cevap: HDR nedir? Kamera, televizyon ve telefonlardaki HDR ne işe yarar? (4. sayfa)
S
geçen hafta
Yüzbaşı

O zaman, soluk ve cansız HDR görüntüsünü 1800 nite varan parlaklığa ek olarak yazılım ve donanım desteği ile ancak güzel bir hale getirebilen, kendi almadığınız 45 bin liralık bir TV yi, satıcı gibi övmüyorsunuz umarım. Yoksa öyle mi yapıyorsunuz ?

1800 nite kadar parlaklık verebilen qn90a nin parlaklığı, direkt güneş ışığı altında görülebilir bir parlaklık.
Gece bu kadar parlak bir ekrana bakan gözler fazla dayanmaz. Normal insanlarda göz ve baş ağrıları hemen başlar. Ayrıca parlak ışığa bakmayı doktorlar da tavsiye etmez. Zaten aklı olan, gözünü ağrıtan parlak ışığa bakmaz.

Oled ekran, insan gözüne en uygun, en güzel ekrandır. Zaten teknoloji de oled'e dönüyor.

Kullanıcı kitlesi için doğru söylüyorsunuz. Ben de sizin gibi üzülüyorum. İnsanlar yanlışların peşinde.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @RNNN
S
Güzel bilgiler. TeşekkürlerD
19 sa. önce
Yarbay

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
NIKON CORPORATION NIKON D7200
ƒ/5,6
1/3
50 mm
ISO640

İkinci fotograf makinanın menüsündeki hdr modunda çekildiH
17 sa. önce
Binbaşı

HDR sanıldığı gibi sadece renk kalitesini arttırmıyor, ışık parlaması da yaratıyor. 1000 nit parlaklık demek, güneşin doğuşunu gerçekte olduğu gibi parlak - göz kamaştırıcı görmek demek. Eğer sadece renk kalitesi istenseydi iyi bir panel (IPS / QLED) ve 10 bit renk yeterli olurdu. İzlenilecek film / video native HDR desteğine sahip değilse gerçek anlamda HDR görüntüsü alamazsınız (yönetmenler filmde ki sahnelere özel olarak HDR verisi ayarlıyor (bazı öğelerin daha parlak olması vs vs))
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Halikarnas Saksakcisi


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.