Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
HD Restorasyon Hakkında

C calmera71 Konu Sahibi
geçen yıl (32 mesaj)
Merhaba arkadaşlar, ben amatör olarak elimdeki donanım ve yazılılm ile aşagıda linki verdiğim örnek restorasyon çalışmalarını yaptım.Geleneksel video yükseltme, çözünürlüğü uzatır, kaliteyi düşürür ve ayrıntıları yok eder. Düşük çözünürlüklü görüntülerden yüksek çözünürlüklü videoyu mükemmel şekilde yeniden yaratmanın bir yolu yoktu… Şimdi ise : Net ayrıntılar ve HD ,4K 8K çözünürlüğe kadar tüm yol boyunca hareket tutarlılığı için video çekimlerini akıllı bir şekilde yükseltmek için çığır açan makine öğrenimi teknolojisi Yapay Zeka (AI) kullanılmaktadır.Elimde AI destekli 11 Gb Nvidia RTX 2080 GPU ve ilgili yazılım ile bu işlem yapılmaktadır.20 dk lık yaklasık 30000 kare sd video 1080p kare düzeltmesi yaklaşık 3 saat sürmektedir.Örnek çalışmalar hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.Kurtlar vadisi 97 bölümü bu şekilde restore edip paylaşmayı da düşünüyorum. Yorumlarınız için şimdiden tşk ederim.(Her iki Youtube Kanalıda bana aittir.)Videolar :

Videoyu izlemek için tıklayınız


Videoyu izlemek için tıklayınız


Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız


Videoyu izlemek için tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calmera71 -- 5 Eylül 2020; 3:41:28 >


P poko001
geçen yıl (1516 mesaj)
Topaz Video Enhance kullanmışsınız, konu kalite ise Topaz'ın yazılımları bazen başarılı sonuçlar verir bazen pek bir işe yaramaz. Ayrıca telif sahipleri bu görüntülerin farkına varırsa uyarı alırsınız, dizileri Youtube'da paylaşırsanız direkt eşleşen verir veya kısa sürede uyarı alırsınız, bir sitede paylaşırsanız yüksek miktarda telif hakkı istemiyle dava açarlar.
C calmera71 Konu Sahibi
geçen yıl (32 mesaj)
kalite yazılımdan ziyade donanımla ilgili bir şey diye düşünüyorum, çünki Ai desteği ile Ai olmayan ekran kartlarında denedik çok fark ediyor.Telif hakkı meselesinin farkındayım doğrusun , ve bence Ai desteği kullanan yazımlar sayılı ve içlerinde en iyisi şu an bu, umarım ilerde daha iyi yazılımlar çıkar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.