Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Hayat Aldatmacadır

A Aryan187 Konu Sahibi
5 gün (6 mesaj)
İnsanın bu dünyada amacı yoktur. Yaptığımız herşey tesadüfen geldiğimiz bu dünyada Hedonistik bir şekilde kendimizi kandırmak ve Vücuda Dopamin Serotonin salgılatmaktır.

Aklınıza gelebilecek herşey Copedir. ''Kendini gerçekleştirme'' Diye birşey yoktur.

Düşünceler?
N Nat Alianovna
4 gün (1252 mesaj)
Hayatın fundamental (temel) düzeyde amaçsız olması veya insan dünyasının hormonlara dayanması gibi kabul edilmiş gerçeklerin kendini gerçekleştirmeyle doğrudan alakası veya daha doğrusunu söylemek gerekirse kendini gerçekleştirmeye negatif etkisi nedir; açıkçası tam anlayamadım. Hatta bana kalırsa hayat teleolojik yani ereksel değilse, esas itibariyla bir uğraşılar veya hormonlar kurgusuysa, o zaman kendinizi gerçekleştirmek çok daha kolay görünüyor çünkü bu dilediğiniz bir şekilde gerçekleşebileceğiniz anlamına geliyor. Potansiyel olarak toplum kurallarını vs bile baştan yazabilirsiniz. Tabii hangi kurgunun ne kadar verimli olduğu tartışılabilir. Bazı kurgular misal çok değersizleştiricidir; kötü bir hormon dengesine yol açabilir. Bir de kötü ve katlanılmaz olanın "gerçek" olduğu bir önkabul; gerçekler böyle olmak zorunda değil. Yani esasında bu da tamamen size kalmış, bağıl bir mevzu. Amaçsız ve nihilist bir kainat kişi için bir cennet, Hıristiyan Tanrısı'nca domine edilen ahlakî bir dünya ise tam anlamıyla cehennem olabilir. İkincisinde ölümden sonra yaşam vb var halbuki ama hiç önemi yok. Bazısı köle olmaya, tamamen belirli bir formata bağlı yaşamaya tahammül edemez. Bazısı ise bunun için doğmuştur. Bu arada insanın yapabildikleri şüphesiz ki kişisel bir tatminden fazladır. Bilimi, yani kainatı anlama ve kainattan istifade edebilme yeteneği insanı özgün, dikkate değer bir varlık yapar nesneler ve varlıklar dünyasında. Herkes atom çekirdeğinden enerji üretip Kuzey Kutup Dairesi'nin buzulları altında uzun süre yolculuk edemez veya uzay boşluğundaki mesafeleri ölçüp bunları mukayese edemez. Herkes evrendeki tüm elementlerin periyodik tablosunu da çıkaramaz. Senden de benden de muhtemelen bu evrende yalnızca bir tane var. Benzerlerimiz olsa da ne gelecekte ne de geçmişte aynılarımız bulunamayacak. Dolayısıyla gerçekten özeliz. Bir çeşit geri beslemeli dopamin topu olmamız bile çok enteresan, özel bir durum. Kimyanın ve evrimin kudreti işte.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.