Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
10
Cevap
21831
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Havlupan ısınmıyor...
E
12 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Arkadaşlar hepinize iyi günler.. Benim sorunum banyodaki havlupan ile ilgili. kısa birsüre önce evdeki boya badana işlemlerinden dolayı bütün petekler yerlerinden söküldü. hepsi yerine takıldıktan sonra tektek hepsinin havası alındı. peteklerde şu an bir sorun yok. fakat banyodaki havlupanda hiç bir ısınma yok. üst taraftan havasını almak için uğraştım fakat hiç hava gelmedi. hep su geldi. bir süre öyle akıttım ama bi faydası olmadı. ve bu havlupan geçen kış gayet güzel ısınıyordu. havlupanın giriş ve çıkışı alt taraftan. geçen sene havlupan ilk takıldığı zaman da ilk başta ısınmamıştı. montajı yapan ustayı çağırdık. tam olarak hatırlamıyorum ama sanki çıkış vanasını söküp bi daha takmıştı ama dediğim gibi tam hatırlamıyorum. ondan sonra ısınmıştı. bi fikri olan var mıdır acaba?M
12 yıl
Teğmen

Havasını aldınız mi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin

Arkadaşlar hepinize iyi günler.. Benim sorunum banyodaki havlupan ile ilgili. kısa birsüre önce evdeki boya badana işlemlerinden dolayı bütün petekler yerlerinden söküldü. hepsi yerine takıldıktan sonra tektek hepsinin havası alındı. peteklerde şu an bir sorun yok. fakat banyodaki havlupanda hiç bir ısınma yok. üst taraftan havasını almak için uğraştım fakat hiç hava gelmedi. hep su geldi. bir süre öyle akıttım ama bi faydası olmadı. ve bu havlupan geçen kış gayet güzel ısınıyordu. havlupanın giriş ve çıkışı alt taraftan. geçen sene havlupan ilk takıldığı zaman da ilk başta ısınmamıştı. montajı yapan ustayı çağırdık. tam olarak hatırlamıyorum ama sanki çıkış vanasını söküp bi daha takmıştı ama dediğim gibi tam hatırlamıyorum. ondan sonra ısınmıştı. bi fikri olan var mıdır acaba?

Diğer petekleri kapatınca ısınıyor mu? Bir de ısınınca havasını alın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
12 yıl
Binbaşı

Hava alma yerinden basınçlı su geliyorsa sorun dönüş vanasındadır. Yeni bir dönüş vanası alın yada eliniz yatkınsa söküp bakın önüne keten vs.bişey tıkanmışmı.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
E
12 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Hava alma yerinden basınçlı su geliyorsa sorun dönüş vanasındadır. Yeni bir dönüş vanası alın yada eliniz yatkınsa söküp bakın önüne keten vs.bişey tıkanmışmı.

hava alma yerinden gayet basınçlı bir su geliyor. bugün vaktim olursa sökeceğim dediğiniz gibi dönüş vanasını. dediğiniz gibi belki pislik tıkanmıştır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
12 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

bir de bazı petekler sökülüp takıldıktan sonra vana ile peteğin bağlantı yerlerinden çok az su damlatıyor.. tekrar söküp teflon ile sardıktan sonra sıksam kesilir mi acaba?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
12 yıl
Binbaşı

Vana petekteki rekor ile birleşiyor bildiğim kadarıyla o kısma keten veya teflon olmuyor. O rekorları biraz sıkıştırmaya çalışın. Eğer vanalar eskiyse yani bi on yıllık varsa değiştirmeniz daha iyi olur.S
7 yıl
Onbaşı

Anlayan var ise lütfen:

Peteği söktük havlupan taktık hiç ısıtmıyor. Bunların akış yönü ya da alt üst konumu var mı?

Tüm petekler ısınıyor, havlupanın havası alındı, vanalar sağlam, gözenekler açık ama ısı yok. Ha havlupanı söktük petek taktık ısınıyor.

Tek aklıma gelen SICAK HAVANIN YÜKSELMESİ yüzünden acaba alta sıcak su inmiyor mu?Teşekkürler donanımhaber üye ve moderatörleri< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
4 yıl
Yarbay

nasıl çözdünüz?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
geçen yıl
Yüzbaşı

Aynı havlupan sorunu benim evde de var. Cozum önerisi olan bar mi arkadaşlar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
2 ay
Yarbay

mrb.

söz konusu kalde marka havlupan, kavisli boru tipi radyatör.
aşağıdan yukarı doğru yedinci boru dahil ısınıyor oradan yukarı ısı yok.
tapalı dönüş vanası dahil sıcak, sol yukarıda kelebekli hava ventilini açınca hiç hava tıslaması yok, su gelmiyor.

görüşleriniz nedir

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 26 Mayıs 2024; 11:35:15 >


Bu mesajda bahsedilenler: @intererdem
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.