Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
hat değerlerimde sıkıntı var mı?

M musti_23 Konu Sahibi
2 ay (27 mesaj)
Oynadığım oyunlarda ping ve lag tarzı sorunlar yaşıyorum hat değerlerime baktığımda iyi gördüm ama emin değilim sizlerinde yorumunu öğrenmek istiyorum hat değerlerim normal mi sizce pingin sebebi bu değerler olabilir mi?
< Resime gitmek için tıklayın >
İ iCrush
2 ay (1656 mesaj)
upload tarafı zayıflamanız fazla iç tesisatı kontrol etmeniz gerekebilir.
fakat sizin yaşadığınız sorun bununla ilgili değildir bu hat değerleriyle bile daha iyi bir hız alabilirsiniz 16 mbps paket yerine stabil bir internet için en az 35 mbps kullanmanızı tavsiye ederim. aynı sözleşme ve kampanya üzerinden paket değişikliği yapabiliyorlar.

Ayrıca kullandığınız modem miladını doldurmuş bir modem oyun oynuyorsanız Qos özellikli oyunlarda paket önceliği tanıyan bir modem kullanmanızı tavsiye ederim eğer kablosuz olarak bağlanıyorsanız 5 ghz'de şart
M musti_23 Konu Sahibi
2 ay (27 mesaj)
Teşekkürler değerli yorumunuz için. Dediğiniz gibi modem baya eski 9 senedir kullanıyoruz birde ethernet bağlı olmasına rağmen oluyor kablosuzu geçtim kablosuzda daha beter oluyor. Modem değişirsem çözülür mü sizce gecikme sorunum? Birde bu dediğiniz qos bu modemde destekleniyor mu? Ayarlarda vardı yapmıştım bu ayarı ama yinede diğer cihazlar aynı download hızını alıyordu ve çözülmemişti sorun yeni modem alıp stabil ayarları yapsam sorun çözülür mü sizce?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

İ iCrush
2 ay (1656 mesaj)
Ben keenetic extra dsl kullanıyorum hocam
100 mbps indirme yapıyorum oyunda ping'im 45 ms'den 55-60 MS'e çıkıyor.
Kısacası sorununuzu yüksek ihtimal çözecektir. Gerekli ayarları yapmanıza da yardımcı olurum. Eğer beğenmezseniz sorununuzu çözmezse 15 gün içinde iade etme hakkınız da oluyor zaten bu da aklınızda olsun.

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=LhThqMHEmzs&feature=youtu.be

Bu video'dan qos ayarı yapabilirsiniz hocam ama ne kadar işe yarar bilmiyorum modem dediğim gibi eski çok stabil kullananı görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iCrush -- 11 Kasım 2021; 5:36:19 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @musti_23

M musti_23 Konu Sahibi
2 ay (27 mesaj)
Hocam bu arada tekrardan turk telekomu aradım bir kadın çıktı ve kontrolleri sağladı kopmalar oluyormuş sinyallerde apartman iç tesisatı yüzünden dedi sanırım kablolarla alakalı imiş arıza kaydı oluşturdu bekliyorum bakalım çözücekler sanırım ama inşallah pingim çözülür ayrıca speedtest yaptım jitter ve ping bir hayli fazla çıktı görselleri ekliyorum:
< Resime gitmek için tıklayın >
gördüğünüz gibi kablosuz çok kötu durumda su an değerlerim ayrıca cmdden baktığım zaman baya bir paket kaybı oldu ve ping stabil değil
< Resime gitmek için tıklayın >
bekliyoruz bakalım inşallah çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti_23 -- 11 Kasım 2021; 19:8:6 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @iCrush

İ iCrush
2 ay (1656 mesaj)
Hocam hat değerleriniz iyi gibi snr değeriniz yüksek eğer buna rağmen kopma yapıyorsa iç tesisatta özellikle ek kısımlarında temassızlık vardır buda crc fec yapar yani hatalı paketler alırsınız bu da modemin şişmesine sebep olur stabil bir internet kullanamazsınız.
Zyxel modemlerde crc fec gözüküyor mu bilmiyorum bi inceleyin olabilir.
Ayrıca turktelekom sizin iç tesisatınıza hiçbir şey yapmaz para almadan sadece ankastreye kadar ölçüm yapar gider.
Size ilk tavsiyem güzel bir modem almanız olacaktır sonra tekrar izleriz hat değerlerini ve crc fec hec değerlerini yine yapıyorsa iç tesisatta bi iyileştirme ile mükemmel bir internetiniz olur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @musti_23

M musti_23 Konu Sahibi
2 ay (27 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
bana öyle dediler tam olarak bilmiyorum ama kopma var dediler sadece,başka bişey demediler ilk önce ben teknik destek uzmanına oyunlarda gecikme sorunu oluyor dedim kontrol etti sonrasında internette (sinyalde) kopmalar var ve bunun sebebi olarak apartmandaki kabloların kopması gözüküyor sistemde dedi yani büyük ihtimal doğru söylüyor onca sebep varken neden apartmandaki kablolara bağlasınki.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti_23 -- 11 Kasım 2021; 23:0:7 >


M musti_23 Konu Sahibi
2 ay (27 mesaj)
şuan hattı resetlettirdim ve baktığım zaman upstream kısmında çok fazla hatalar görüyorum ayrıca snr margin anlık olarak düşüyor upstream kısmında 30 dan 21 e düşüyor bu sürekli oluyor ayrıca paket kaybı var anlık ping var crc fec falan her şey var fotoğrafı ekliyorum:
< Resime gitmek için tıklayın >
M musti_23 Konu Sahibi
2 ay (27 mesaj)
başka modem denedim sıfır yine devam etti bu arada hocam hala mermilerde sıkıntı var geç çıkıyor daha ne yapabilirim ki port değişikliği ve statik ip denesem mi sizce?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.