Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
40
Tıklama
0
Öne Çıkarma
HAT DEĞERLERİ VE HIZ

D Dream Machine Konu Sahibi
4 yıl (1349 mesaj)
Arkadaşlar 1 ay önce internet bağlantısı bir anda gitmişti. Elektrikçi ben yokken eve gelmiş ve sanırım iç tesisattaki kabloya ek yapmış. O günden sonra internet bağlantımız yeniden geldi. İnternet bağlantısı geldiğinde hızım 16 mbps değil 8 mbps idi. Oysaki benim paketim 16 mbpsye kadar ve ben interneti hep 16 mbps kullandım.

Hızımı 16 mbpsye sabitlemelerini TT'den istedim. Hızım 16 mbpsye sabitlenince internet bağlantısında kopmalar meydana geldi. Günde 50 kere kopuyordu, CRC değeri 20 bine yaklaşıyordu. Bu sırada Snr margin 10.6 idi. Bu değer gitgide düştü ve -2yi bile gördü.
Bu sefer hızımı 12 mbpsye sabitlettirdim, Snr margin değeri 16 oldu ama kopmalar azalmadı.
Son olarak arıza kaydı oluşturdum, hızımı sekize indirdiler, böylece kopma bir daha yaşanmadı. Ama ben indirme yaptığım için (Ps4'e gelen oyun güncellemeleri, dijital oyun indirme vs.) 8 mbpsden memnun değildim. Hızımı güncellemelerini istedim. Az önce güncellediler.

< Resime gitmek için tıklayın >

Hat değerlerim sizce nasıl? Yeni kablo çekmeme gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 6 Ekim 2017; 9:58:32 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.