Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
47
Cevap
0
Tıklama
11
Öne Çıkarma
Cevap: Hangi ülke ne kadar doz aşı uyguladı ? Türkiye kaçıncı sırada yer alıyor ? (3. sayfa)

B bluefour
2 ay (178 mesaj)
birileri 8 milyar insan üzerinde bişeyler deniyor bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


G gun
2 ay (9124 mesaj)
En pahalı aşı şu an için Çin aşısı nedenidir basit geleneksel yöntem ile yumurtada filan virüs yetiştirerek yapılıyor bayağı zahmetli. Bana sorarsan en iyi aşı bu.

Faz 3 sanki dünyada düzgün yapıldı. Yaşlı yok batılılar kendi aşılarını iyi buldular bir tek Oxford aşırısı Brezilya’da deneme talihsizliğine uğradı %60 buldu Brezilya o yüzden etkinliği diğerlerine göre düştü. Halbuki vatanı İngiltere’de %90 çıkmıştı etkinlik hem de eksik doza rağmen.

Biz biontech alacağız işte ama oda az miktarda Avrupa’yada az veriyorlar. Macaristan hatta Çin aşısı sipariş verdi AB’de olduğu halde.

Bende isterim Phizer Biontech , Moderna, Sinopharm, Astrazenaca Oxford, Sputnik aşılarının dizilmesini ama yok parada olsa vermiyorlar. Adamın kendi ülkesinde insanlar ölürken verir mi ?

Çin aşımını temin edebildiğimiz için şükretmek gerek kanımca ülkemizde de test edildi onaylandı işte bilim adamlarımız için yeterince etkili ve güvenli nedir şikayet anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 16 Ocak 2021; 16:33:14 >


Bu mesajda bahsedilenler: @L.o.T.u.S

O ONIONBUD
2 ay (668 mesaj)
O zaman ilave başka bir gerçek. Fransa 3 haftadır aşı yapıyor.Biz 1 günde yaptık.
Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri

O ONIONBUD
2 ay (668 mesaj)
Salgının tek bir kişiden ( patient zero ) yayıldığını unutmayın.Varyasyonlu biri uluslararası havalimanında bir öksürür. Yedi düvel taklaya gelir. Önleminizi alın.
Ekrem başgana da garajdaki 22bin otobüsü çıkarmamasının istatistiklere yardımcı olmadığını deyverin.
F Fortune 4
2 ay (1501 mesaj)
Batililar tabii ki kendi asisini iyi bulacak.. Bu cin asisi yuzde 50 bile etki etse, yine de hastaliga yakalanma durumunda, vucut hastaligi hafif atlatacak..

Sahsen ben de pfizer asisini tercih ederdim ama onlarin canli asi oldugunu soyluyorlar bunu sonradan ogrendim.. inaktif asi bana da daha guvenli geliyor cin asisi inaktif asi tehlikeli olmaz bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F Fortune 4
2 ay (1501 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: L.o.T.u.S

Tabi Avrupada tek tek adamlar dökülüyor ölüm oranları ortada test ederken ne büyük bir akılsızlık ki sağlık çalışanlarını test etmemişler. Bizde buna inanmamız gerekiyor. Hatta tüm avrupa ve amerika olayin farkında değil kendilerini kandırıyorlar .bir de ne hikmetse çin aşısı kullanan endonezya brezilya şili hep sağlık çalışanları üzerinde test yapmışlar hiç halka inmemişler tesadüf işte. bu sayede % 50 verim almışlar. peki oldu .beni ikna ettin

Alıntıları Göster
canli virus barindiran asi olmak icin bu kadar istekli olma bence.. bunyen zayiftir belki coronadan gidersin allah korusun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 16 Ocak 2021; 22:3:52 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Ankaratıplı
2 ay (1044 mesaj)
Türkiye bu süreci çok iyi bir şekilde yönetiyor kısa sürede yarım milyonu buldu bile
H HA-DH
2 ay (260 mesaj)
gösterme çabaları? ülkenin olan durumunu söylüyor adamlar. gösterme çabalarıymış...
Bu mesajda bahsedilenler: @zeytunk

L L.o.T.u.S
2 ay (2443 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

canli virus barindiran asi olmak icin bu kadar istekli olma bence.. bunyen zayiftir belki coronadan gidersin allah korusun..

Alıntıları Göster
söyleyecek söz kalmadı işi bedduaya vurayım dedin yaniDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.