Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 6 misafir, 5 mobil kullanıcı
2820
Cevap
201897
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (141. sayfa)

A
Askaparta
geçen ay (1252 mesaj)
Kampanyalı olanı. Ariel, Alo, Persil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


-
-YucukluSucurtam-
geçen ay (1114 mesaj)
Anladım bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi yapmışsınız alerjik kişilerin bu konularda çok dikkatli davranması gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @emrahsnr

B
batu25
geçen ay (2842 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Ben peros aldım şoktan 8 kilo paketi yarıladım renkleri soldurmadı leke çıkarması iyi şimdi a101de çiçeğim gördüm. 9 kilosu 30tl onu alacağım üretici abc yazıyor. Renklilerde pahalı deterjana gerek yok. Beyazlarda ariel pro kullanıyoruz iyi temizliyor. Renkliler zaten iki günlük ve fazla kirli olmuyor. Birde bimde art matik var acaba o nasıl ki?

Alıntıları Göster
Ben de sizin mantıkla deterjan alıyordum fakat şunu farkettim ki düşük kaliteli deterjanlar renklileri solduruyor ve giyilmez hale getiriyor. O yüzden özellikle renklilerde kaliteli deterjan kullanmak bence daha önemli ve faydalı oluyor. Bimdeki art matiği sakın almayın renklilere, ben öyle bir hata yapıp denemiştim tek yıkamada beyazlı deterjanıyla yıkanmış gibi soldurdu bir çok giysiyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
batu25
geçen ay (2842 mesaj)
Dün havlularla karışık 7-8 kg civarı 1000 devirde sıkılmış çamaşırı kurutma makinesinde dolap kuruluğunda çalıştırdım. Kurutma makinesi hiç yapmadığı bir şeyi yaparak 10-15 defa kompresörü durdurup dinlendirip tekrar açtı ve kurutma ilk kez başlangıçta verdiği süreyle neredeyse aynı sürede bitti. Yaklaşık 2,5 saat sürdü program, kurutma makinesi antrede dolabın içinde ve adeta 15-16m2 lik antreye ısı yaydığını hissettim. Kurutmadan sonra da baktığımda beyazlarda sararma olmuştu. Bir daha asla 1000 devirde sıkılmış çamaşırı kurutmaya atmam. Havlular olduğu için yumuşatıcıyı da fazla kullanmış olsak da bence nemliliği fazla olan çamaşırlarda sararma oluyor kurutma makinesinde çünkü ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-YucukluSucurtam-

-
-YucukluSucurtam-
geçen ay (1114 mesaj)
Aslında ısı yayması iyi ben aldığım zaman yatak odama koyacağım sanırım kışın işime gelir yazın dışarı asınca 1 saatte kuruyor.

Havlular çok su çeken çamaşır türü. Çok su çeken şeyler olduğu için sanırım daha fazla yumuşatıcı kullanma ihtiyacı hissettiniz.

Ben pamuklu çoğu çamaşırı 1400 kazak ve nispeten hassas çamaşırları 1000 devirde sıktırıyorum.

Kurutma makineleri için koku kapsülleri varmış hiç denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 9 Nisan 2019; 1:24:4 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @batu25

B
batu25
geçen ay (2842 mesaj)
Eğer oda küçükse ısı pompalı bile olsa bir ısı hissediliyor mesela banyodayken tam yükte çalıştığında banyodaki ısı yükselmesi farkediliyordu ama antredeki yerinde hiç ısı farkı oluşturmamıştı daha önce. Aslında hem çamaşırın çok olması hem de düşük devirde sıktırmam yüzünden makine çok uzun süre çalıştı bundan dolayı böyle bir şey oldu diye düşünüyorum. Normalde o çamaşırlar 1400 devirde sıkılsa en fazla 1,5 saat içinde ve hiç kompresörü dinlendirmeden kurumuş olurlardı ki her zaman 1400 te sıktırıyorduk bu sefer bir boşluğumuza denk geldi. Neyse ders oldu 1400 devirle 1000 devir arasındaki bariz farkı görmüş olduk en azından.

Yumuşatıcıyı genelde havlulara bol bol koyuyoruz ki yumuşak olsunlar.

Koku kapsüllerini denemedim onlar için makinenin o özelliği desteklemesi gerekiyor diye biliyorum. Arçelikte filtreye entegre etmişler, bizim makineye o yeni tip filtreler uyarsa bir günceleme yapabilirim belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-YucukluSucurtam-

Z
Zimmerit
geçen ay (6374 mesaj)
Boron'u formülü düzeltmişlerdir diye aldım kokusu etimatikten bile kötü etimatik en azından biraz sabunvari kokuyordu buda kükürt gibi kokuyor tozuma olayını çözmüşler ama erime olayını hala çözememişler her kıyafet 40 derecede yıkanmıyor maalesef ürünün 30 derecede de çözünmesi gerekli leke çıkarma başarısı ise ortalama yiyecek lekelerinin bazılarında kalıntı bırakabiliyor.
A
AC@DC
geçen ay (3525 mesaj)
perosa bir ölçek kabaca iki yemek kaşığı bimdeki aspirinden ekledim çok iyi ikili oldu.Değişik deterjanları denemeye a101den iki yıkamalık çiçeğim aldım üretici abc yazıyor.iyi .ıkarsa 9kğ 30tl ile fp olur.kokusu eski deterjanlar gibi sabun kokuyor.ariel daha değişik kokusu perosta öyle parfüm gibi.tursil,alo, nasıl ki onlarıda denemek lazım.
A
AC@DC
geçen ay (3525 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Ben de kullandığım deterjanları yazayım.

Renklilerde Migros’un Sıvı Beyaz deterjanını kullanıyorum. Güya beyazlar için ama içinde Oksijen bazlı ağartıcı rengi solduran ağartan hiç bir madde yok. O yüzden renklilerde kullanıyorum. Memnunum bi ara 60₺ üzeri alışverişte fiyatı çok uyguna geliyordu aldım şimdi hep alıyorum. 1500 ml si 15₺ galiba yıkaması güzel kokusu neredeyse hiç yok biraz fazla koyunca bayağı köpürüyor 5 kg çamaşır için 1 kapak yeterli geliyor

Geçen haftalarda indirim vardı deterjanlarda denemek için Bingo nun sıvı renkliler için olan deterjanını aldım kokusu Harika yıkaması güzel ama hiç köpürmüyor bol bol koymadığım sürece. Ve şişede Harika kokuyor ama kokusu çamaşıra o kadar sinmiyor. 2 lt si herhalde 20 gün gider demiştim 10 günde bitti

Beyazlarda hala Bingo Ultra Beyaz kullanıyorum ağartıcı oranı %15-30 olduğu için almıştım yıkaması güzel ama bu da köpürmüyor. Çamaşır sodası ile kullanıyorum yoksa elimin ayarı yok köpürmüyor diye koyup koyup sonra makine ara sıkmalarda deterjan çekmecesinden taşacak kadar köpük oluyor

Geçen gün mağazadan alışveriş yaparken Boron Matik alan birini gördüm kasadan ürünleri geçiriyordu ama paket patlakmış yardım ettim rica ettim denemek için bir kaç yıkamalık alabilir miyim diye sağolsun anlayışla karşıladı aldım . Bugün nevresim ve havlular vardı bir tane mutfak havlusu vardı salça lekeli aldım onları 60 derecede 1.5 saat yıkandılar 6 kg civarı çamaşır vardı. 1.5 ince belli çay bardağı (180 ml kadar) koydum. Sonuç olarak mutfak havlusunun lekesi çıkmıştı yumuşatıcı koymuştum ama daha önce çok kokmayan yumuşatıcı Boron matik ile daha kalıcı kokmuştu. Suyu yumuşatan etkisi var sanırım. Deterjanın hiç kokusu yok deterjan türevi ürünlerinin kimyasal zararlı etkilerine en az maruz kalmak isteyenler Boron matik kullanabilirler tavsiye ederim. 4.5 kg su Migros da 24₺ di diye hatırlıyorum fiyat olarak da uygun olduğunu düşünüyorum. Yarın renklileri yıkayacağım o zaman sonuç daha da net olur. Gerçi bu tür deterjanların 60 derece üzerinde aktif enzimleri oluyormuş.

Son olarak yumuşatıcı da da 3 lt şişede Bingo Soft Lovely kullanıyorum. Kokusu Harika şişede kalıcı gibi kokuyor ama nedense çamaşırda çok az koku kalıyor. En son Boron matik ile yıkadığım çamaşırlarda bayağı kokmuştu gerçi.

Benden bu kadar eğer önerileriniz varsa kalıcı kokusu güzel yumuşatıcı önerilerinizi bekliyorum Vernel hariç. Herkese keyifli hafta sonu iyi günler dilerim
bimdeki bulut lavanta öneririm.
-
-YucukluSucurtam-
geçen ay (1114 mesaj)
Isı yaymaları normal yoğuşmalı olsa küçük alanı hamam gibi yapar .

Benim anlamadığım kompresör niye sık sık duruyor ki? İnverter kompresörlerin çalışma aralığı yüksektir çok farklı hızlarda çalışabilirler ki hele İnverter ısı pompalarını klimaları 24 saat kapatmadan kullananlar var onların kompresörü bu kadar sık durmuyor enteresan geldi bana.

Filtre boşluğa genişlik ve şekil olarak uyarsa olabilir yumuşatıcıdan daha az zararlı olacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @batu25

B
batu25
geçen ay (2842 mesaj)
Bizim makinenin kompresör inverter değil ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-YucukluSucurtam-

-
-YucukluSucurtam-
geçen ay (1114 mesaj)
Siz hangi modeli kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @batu25

B
batu25
geçen ay (2842 mesaj)
Pm attım konu dağılmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @-YucukluSucurtam-

F
Fenman
geçen ay (936 mesaj)
Birkaç hafta önceki "Lekesi ve solma derdi az olan renkli çamaşırlar için ekonomik deterjan önerisi" temalı soruma ilerleyen zamanlarda birçok yanıt gelmiş. Herkese tek tek teşekkür edip post kirliliği yapmamak adına öneride bulunan herkese topluca teşekkür ediyorum

Henüz deterjan almadım. Şu anda, @candogan62'nin granülmatik sabun önerisi ile A101'deki ABC üretimi Çiçeğim ve son zamanların popüler ucuz markası Peros arasında kararsızım. Yarın öbür gün yakın çevremdeki birkaç marketi gezip kararsız olduğum bu ürünlerin güncel fiyatlarına bakıp artık o anda karar vereceğim sanırım. Esasında daha zararsız olmasıyla aklım matik sabunlara kayıyor ama küçük marketlerde Dalan matik sabun bulmak pek mümkün değil. Duru'nun da reklam ve marka bilinirliği sebebiyle pahalı olması biraz düşündürüyor. Şu anda Dalan matik sabun bulursam alacağım ama muhtemelen küçük marketlerde bulamayacağım için "şimdilik diğer seçeneklerden bir tane alıp daha sonra başka bir Dalan yerden bulunca alırım" fikri ağır basıyor. Neyse, hem aldığımız şey evladiyelik eşya değil (bir şekilde kullanılır ve biter), hem de alıp denemek -çok kötü bir ürün çıkmadığı sürece- sorun değil. Birkaç kullanımlık deneme boyu olmayan ve ilk defa alınacak bir marka için mümkün mertebe küçük paket almak en iyi deneme yöntemi sanırım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C
candogan62
geçen ay (13335 mesaj)
Hocam selamlar, ben Dalan'ı tesadüfen A101'de görüp almıştım. Siz de arada bakın, belki denk gelirsiniz. Ben de görürsem haber veririm.

Dalan'ı deneme amaçlı 1-2 kez denedim ve bir sorunla karşılaşmadım. Ben de yazın 7 kilogramını 27 liraya aldığım Ariel Renklilere Özel'i kullanıyorum ve ondan da memnunum. Daha bitmediğinden Dalan'ı pek kullanmadım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fenman

F
Fenman
geçen ay (936 mesaj)
Bir kez daha teşekkürler. Bize en yakın market A101 olduğu için zaten oraya uğrayacaktım. Dalan bulamazsam, deterjan reyonunun karşısına geçip "Çiçeğim mi, Peros mu?" İkiliminde savrulmaya devam edeceğim (iç ses: "Yav amma dert ettin! Al bi'tanesini; olsun bitsin" )


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @candogan62

A
AC@DC
geçen ay (3525 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Bir kez daha teşekkürler. Bize en yakın market A101 olduğu için zaten oraya uğrayacaktım. Dalan bulamazsam, deterjan reyonunun karşısına geçip "Çiçeğim mi, Peros mu?" İkiliminde savrulmaya devam edeceğim (iç ses: "Yav amma dert ettin! Al bi'tanesini; olsun bitsin" )
Bimin artmatik billmatik ile çiçeğim ile perosu denedim. Fp olarak artmatik geldi bana kilosu burda 3.75 tl idi. Yıkaması ve kokusu güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Z
Zimmerit
geçen ay (6374 mesaj)
Dün duru granül matik aldım lavanta kokulu pehlivanoğlun da 20 liraydı ölçek hediyeli 30 derecede renklileri yıkadım gayet iyi temizlemiş köpük falan oluşmuyor birde beyazlarda deneyeceğim bakalım nasıl sonuç verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zimmerit -- 18 Nisan 2019; 13:57:43 >


F
fatihgh3
4 gün (480 mesaj)
Toz deterjanlar Renklileri soldurur mu acaba, ariel parlak renkler kullanıyorum ama. evde sıvı kullanıyorlar genelde de onlar da pek temizlemiyor gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
batu25
3 gün (2842 mesaj)
Kaliteli toz deterjanlarda bir sorun yaşamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @fatihgh3