Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
26
Cevap
638
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Halojen fara led ampul takılır mı? (2. sayfa)
D
3 gün
Yarbay

Geç hocam bunları abartma. İyi marka alıp defalarca kontrol ettim. Taktım geziyorum sıkıntı yok, ne olacak. Mavi apaçi ledi mi almışım ki, kim ne karışır muayeneden geçiyorsa sıkıntı yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mythology
S
3 gün
Binbaşı

Herkes yine herşeyi biliyor. Kullandığınız led önemli. Kendi aracıma daha bu hafta taktım. Mercek yok aracımda. 3 tane en fazla satılan ledlerden aldım ve ufuk çizgisi en keskin olanda karar kıldım. Gece arkadaşımla yola çıkıp o önde ben arkada olarak da test ettim hiç bir şekilde göz alma vs yok. Zaten ufuk çizgisi net şekilde belli oluyor.
Yoksa ışığı dağıtan, uzunları yakmış gibi gezenlerin(özellikle nedense şahin, doğan ve servisler genelde) ben de hunharca kulaklarını çınlatıyorum.

En güzeli 2-3 led far çeşiti alıp deneyin, kimi araçta düzgün ufuk çizgisi olurken kimilerinde olmuyor. Önceki aracım 500L idi, onda da alıp denemiştim ama bu kadar belirgin ufuk çizgisi olmayınca iade edip halojenle kullanmaya devam etmiştim.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

A
3 gün
Yarbay

opel astra j 2015 aracıma heves edip uzun kısa aldım taktım ancak ilk uzun yol deneyimi sonrası rahatsız ettiğini fark ettim ve kısalardan söktüm, uzunlarda kaldı.

şu anki şirket aracım megane 4 farlarda mercek var ancak aydınlatmasından memnunum, takmadım ampuller boşta duruyor

kısalarda çok göz alıyor kim ne takarsa ne ayar yaparsa yapsın1
3 gün
Yarbay

osram üretip tüvden geçirip almanyada satabildiğine göre uygun ampul doğru ayarla hem mercekliye hem merceksize takılabilir demektir.

ama merceklide pek randıman vermiyor yapılan testlere göre.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
3 gün
Yarbay

bol bol karşıdan gelen araçtan küfür yersin.M
3 gün
Binbaşı

Bir gün başkasının ayarsız led farları yüzünden başınıza trafikte bir olay gelirse sıkıntıyı o zaman görürsünüz.

Muayeneden geçiyor ama nasıl geçiyor? Sorunsuz mu geçiyor yoksa hafif kusur mu yazıyor? Hafif kusur olarak geçmesi trafikte rahatça dolaşılabileceğiniz anlamına geldiğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Hafif kusur aracın trafiğe çıkışına engel olmamasına rağmen en kısa sürede düzeltilmesi gereken kusurdur. Plaka lambanız yanmıyorsa hafif kusur geçer fakat çevirme esnasında polis cezayı yapıştırır. İtiraz edemezsiniz. Bunu isterseniz ilk denk geldiğiniz trafik polisine sorun, teyit alın ve ondan sonra konuşmanızı tavsiye ederim.

Oldu olacak mavi takın, pavyon arabası gibi dolaşın.
Bu mesajda bahsedilenler: @deserthawk
O
3 gün
Yarbay

link lutfen.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @19can84
1
3 gün
Yarbay

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.