Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
12
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Half-Life: Alyx Klavye ve Fare ile Oynandı

B
Bloo. Konu Sahibi
3 gün (14620 mesaj)
 
Oyuncuların Half-Life: Alyx'i VR olmadan oynayabilmeyi çözmesi sadece iki gün sürdü.

Valve, Half-Life: Alyx'i 23 Mart'ta PC'de Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest ve Windows Mixed Reality sanal gerçeklik cihazlarına özel olarak çıkardı ve oyun şimdiden klavye ve fare ile kısmen oynanabilir bir durumda.
 
Valve News Network kurucusu Tyler McVicker, oyunu VR olmadan klavye ve fare ile oynamayı başardı. Hatta Half-Life 2 HUD ekranını ve silahlarını kullandı. 
 
Oyunu VR olmadan oynamamıza imkan sunacak modlar beklediğimizden daha kısa bir sürede yayınlanacak gibi görünüyor. 
 
Bunun resmi bir mod olmadığını belirtelim. Valve geliştiricisi Dario Casali, oyunun sıfırdan sanal gerçeklik cihazları için oluşturulduğunu ve bunun klavye ve fare ile oynanabilecek versiyona aktarılmasının mümkün olmadığını söylemişti.

Videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.
Vr = çöpe giden paralar
Yoruma Git
Deswaaa - 3 gün +10

D
Deswaaa
3 gün (829 mesaj)
Vr = çöpe giden paralar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


G
gamerasi
3 gün (3156 mesaj)
Bir kedi gördüm miyav dedi.
B
BSC Misafiri
3 gün (157893 mesaj)
Ya he he önüne gelen oyun uzmanı olmuş
A
alsndnz
3 gün (1125 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: Deswaaa

Vr = çöpe giden paralar


fakir avuntusu
B
BSC Misafiri
3 gün (157893 mesaj)
böyle oynanacaksa hiç oynanmasın bu nedir
W
White Death
3 gün (1449 mesaj)
Oyunun yarısı boşa gidiyordur klavye ile oynanınca muhtemelen
R
rambocuk
3 gün (8390 mesaj)
oyun vr de baya dandik görünüyordu oynanış anlamında, bu şekilde dahada kötü görünüyor, vr kaskını takınca vr etkisi ile hoş gelebilecek bir şey yoksa katlanılmaz kötü
Y
YildirimBuyucusu
3 gün (232 mesaj)
Söylüyorum şimdi, siz bu yeni Half Life oyununu adam akıllı PC'ye VR için geliştirmeden çıkarsaydınız, gerçek anlamda yılın en çok konuşulan oyunu olacaktınız. Ama VR için geliştirdiğiniz için oluşan hype'ı 5-6 kat azalttınız. 1 hafta daha konuşulup unutulacak oyun. Geçen sene Sekiro gibi bir oyun 3-4 ay boyunca konuşulmuştu. Sekiro'nun bile gerisinde kalacak. Valve yeni bir şeyler yapayım diyor ama, ben en basit sıkıntıyı söyleyim. İnsanlar yeri geliyor, 6-7 saat kesintisiz oyun oynamak isteyebiliyor. Peki VR başlığı takılı bir şekilde ne kadar oynayabilirsin. Max 2 saat. O 2. saat yaklaştığında da zaten kafan ağrımaya başlıyor ağırlıktan. Kısacası VR teknolojisi rahat olmayan bir teknoloji. Ama bir gün kaliteli grafikler ile vr başlığını takıp yatarak oynayabileceksem ve hafif bir şey olacaksa o zaman geleceği olabileceğini düşünmeye başlarım.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: trabzifonS
Sarohan
3 gün (804 mesaj)
Oynanması çok da önemli değil, Vr için tasarlanmış bir oyun ve Vr'a özel bir sürü mekanik var oyunda.
A
ahuctsa
3 gün (5 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: alsndnz

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Deswaaa

Vr = çöpe giden paralar</blockquote>

fakir avuntusu

Alacak paramız var diyelim aldık taktık oynuyoruz açtın half life alyxi oynuyorsun sarıyor ama devamlı oynamak istiyorsun ama oynayamıyorsun başın ağrıyor miden bulanıyor. 1 hafta içinde bitirdin oyunu dedin başka oyunlarda oynayayım aldın oynuyorsun oyunları sarmadı, hoşuna gitmedi. Kenara atıyorsun. sonuç? her ne kadar paramız olsada VR da oynanacak doğru düzgün oyun yok sıkılıyorsun ve bunun fakir avuntusuyla alakası yok her türlü paran çöpe gidiyor.
B
BSC Misafiri
3 gün (157893 mesaj)
VR teknolojisi normal oyun sektörünü asla ele geçiremeyecek.Kendine ayrı bir yol açabilrise açar VR ancak gidip Cod oynamayı beklemeyin VR'da.O yüzden VR oyun yaparak hayatının hatasını yaptı valve umarım HL'ye yine küsüp bir 13 yıl daha bekletmezler.HL:3 normal çıkar umarım
G
Guest 204899
3 sa. önce (3589 mesaj)
vr kadar başarısız saçma bi platform yokDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.