Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
86
Cevap
0
Tıklama
12
Öne Çıkarma
Cevap: #Haddinibilekşisözlük (3. sayfa)

R RascH
geçen yıl (82 mesaj)
Size boş gün/boş ders tatil ve siz yatıyor, boş geziyorsunuz dediğimi hatırlamıyorum. Ayrıca sadece ben değil birçoğumuz bugün bir yerlere geldiysek bunu bir "öğretmene" borçluyuz.
Dünyamın küçük olduğunu nasıl da anladınız tam öğretmensiniz maşallah :) Okuduğunuzu anlama kısmında bir problem var ama bu eminim ki "sözlü mülakatta" problem olmamıştır.

#Blok
Bu mesajda bahsedilenler: @PERENAL.

A anl_clk
geçen yıl (2556 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
Herkesin zoru kendine hocam sizde beni bilmezsiniz bende sizi bilmem sadece bir öğretmenin kudurun demesini yakıştıramadım hala da yakıştıramam. O fahişe diyen mahlukata verilecek en güzel cevap yok saymaktır onun seviyesine inmemektir. Ben dediğiniz kelime için yorum yaptım herkesin işi zor Allah herkese kolaylık versin. Yine de mesleğe saygımdan dolayı kusuruma bakmayın kırdıysam sizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R RElS
geçen yıl (618 mesaj)
https://eksisozluk.com/haddinibileksisozluk--6040465?a=popular

Ekşiden açıklama..

"bugün açılan ve öğretmenlerimize yönelik kabul edilemez bir ithamda bulunan başlık kapatılmış, söz konusu başlığı açan yazar sözlük'ten uçurulmuştur.

ekşi sözlük, yürüdükleri zorlu ve onurlu yolda her daim öğretmenlerimizin yanındadır. bu tür ithamlarda bulunan söylemlerin ekşi sözlük'te barındırılmasının hiçbir şekilde mümkün olmayacağını paylaşmak isteriz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 16 Mayıs 2019; 12:39:34 >


M MeraklıForumcu
geçen yıl (609 mesaj)
Onu bunu geç bakın ekşi sözlüğün sahibi YENİ Zelanda olayları için ne demiş ona bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


J jacktheblack
geçen yıl (969 mesaj)
İnsanın okulda değil evde anne baba tarafından yetiştirildiğini ve karakterinin verildiğini idrak ettiğimiz zaman işte o zaman aya da çıkarız marsa da gideriz.

Yahu okul eğitim yuvası. Öğretmen çocuğuna eğitim verir, bilgi katar, hayata hazırlar. Sen anne baba olarak çocuğuna düzgün karakter aşılaması yap, öğretmen uçurur o çocuğu merak etme.

Neye anlatıyorsam nato mermer nato kafa çoğu insan.
T Tanrıkut Mete Han
geçen yıl (110 mesaj)
Öğretmenler bu ülkedeki en örgütlü topluluk yıllardır ağlayarak konumlarını o kadar rahatlaştırdılarki

Bu rahatlarına ses çıkarılmasını bile hazmedemezler


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L Legolasx
geçen yıl (1560 mesaj)
Öğretmen değilim öncelikle bunu belirtiyim.Yalnız millette tatil süresi 2 hafta daha uzadı şeklinde bir algı oluştu.Durum böyle değil, 2 hafta yaz tatilinden kısılıp kasım ve nisan dönemlerine eklediler.Bunu görmeyen çoğu kişi tatil uzadı sanıyor.
L LGatakan
geçen yıl (4004 mesaj)
En örgütlü topluluk olduğu için "memur" statüsündeki en düşük maaş onların
Bu mesajda bahsedilenler: @Tanrıkut Mete Han

R renetaromedios
geçen yıl (15 mesaj)
Öğretmenler tamam çoğu yatıyor ama başlık Biraz sert olmuş. Kendilerinin kutsal bir iş yaptığını düşünen ve sürekli insanları bu şekilde manipüle etmeye çalışan bir meslek grubunun hoşuna gitmez bu tür başlıklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B berk70
geçen yıl (466 mesaj)
Kimse link vermemiş içeriğini atmamış sadece konuşuyor


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P p0tti
geçen yıl (10 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

gözü yiyen eğitim fakültesini bitirir, kpss + eğitim bilimleri + alan sınavından iyi puanlar alır, sözlü mülakatta çuvallamaz, güvenlik soruşturmasından geçer ve asil öğretmenlik sınavlarını kazanır. yiyor mu?

kimsenin elini tuttuğumuz yok.

kendi kariyerini ve hayatını planlayamamış ve türkiye’deki sistemi anlayamamış, ailelerinin gözünde birer yarış atı olan insanlar; sadece 3 kuruş fazla maaş almak için gece-gündüz çalışıyorlar ve öfkelerini öğretmenlerden çıkarmaya çalışıyorlar. olan bu.

öğretmenliğin zorluklarından, güzelliklerinden vs. bahsetmeyeceğim, gerek yok. ama kıskanan, gözü kalan ve bu yüzden aşağılamaya çalışan insanlara da tek bir lafım var. KUDURUN! zamanında çevrenizdeki insanlardan gelecek tepkilerden çekindiğiniz için, ailelerinizin beklentileri olduğu için ve bu yüzden rahat meslek seçemediğiniz için KU-DU-RUN!

tam tamına yılda 180 gün tatil yapıyoruz. hatta bazı branşların hafta içinde de boş günü olabiliyor. onun yanında staja çıkan öğretmenlerin yine o günü boş sayılabilir. o gün sadece yoklama almakla mükellefler. anlayacağın tatil günümüz mesai günümüzden fazla olabiliyor. eğitim-öğretim zamanında maaşlarımız 4500-5000tl bandına çıkıyor. yaz tatillerinde 4000tl’ye yakın maaş alıyoruz. evet evet hem de o ay sadece güneşlenip denize girdiğimiz halde alıyoruz o parayı. sen o sıcakta harıl harıl çalışıyorsun. kıskanmaya devam et forum köşelerinde. çok komik görünüyorsun. he gözün yerse de baştaki dediklerimi yaparsın. :)
Senin gibi zihniyete sahip bir insanın çocuklara ne gibi bir katkısı olabilir?
İlkokul ağzıyla kudurun falan yazmış bide şaka gibi
Seninde maasinda eger 1 kuruş hakkım varsa zehir zikkim olsun zihniyetin de batsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S SonKuşBükücü
geçen yıl (5 mesaj)
O yorum bence de çirkin ama bu açılan başlıkta haklılık payı olmadığını göstermez.Herkes gibi tatil onların da hakkı ama herkes gibi!
K Karbon 12
geçen yıl (5535 mesaj)
Ne mi düşünüyorum...

Eğitime ayrılması gereken bütçenin yarısından azını ayırıp insanları karşı karşıya getiriyorlar.

§ · kolonileştirme · lejyon subaylığı · konsantrasyon kampı
M Moving On Konu Sahibi
geçen yıl (1015 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: berk70

Kimse link vermemiş içeriğini atmamış sadece konuşuyor
Başlık tamamen silindiği ve yazar uçurulduğu için link verilemiyor, başlığı internette aratırsanız yalan haber olmadığını görebilirsiniz.
M mechatengu
geçen yıl (266 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

Bu mesaj silindi.
Yazdıklarımdan pişmanlık anlamı çıkardıysan o senin sorunun. Öğretmenlik mesleğine imrendiğim falan yok. AKP belediyelerinin asalak atm çalışanlarının birazcık daha iyiler sadece o kadar.

Neden öğretmenlik seçmedim?

Daha fazla para kazanmak ve daha elit daha bilgili kültürlü insanlarla çalışabilme. Öğretmenler odasına girip bir grup gerizekalı ile sohbet etmek yerine...
Evet öğretmenden daha az tatil yapıyorum onlardan daha fazla çalışıyorum. Derse girmediğim zamanlarda yan gelip yatmak yerine sürekli yeni çıkan teknolojileri takip edip kendimi geliştirmek zorundayım. Ama bunlar sayesinde yukarıda yazdıklarımı elde ediyorum.

Anladın?

Daha fazlasını yapabilecek kapasitem varken neden Türkiye'nin en dandik öğrencilerinin gittiği üniversitelere girip mezun olduktan sonra da onlar ile aynı yerde çalışayım? Mesele gözü yeme meselesi değil yani.

Türkiye'de öğretmenler saygı duyulması gereken insanlar değil. Öğretmenler Türkiye'nin (malesef) yan sanayisidir çıkma mezunlarıdır.

O yüzden neden mühendis olmayı seçtin diye saçma bir soru sorulamaz.

Hadi beni geçtim DH'de anket yapalım:

Öğretmen olup devlet okuluna atanmak mı?
Bilgisayar Mühdendisi olup özel bir yazılım şirketinde çalışmak mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.