Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
86
Cevap
0
Tıklama
12
Öne Çıkarma
Cevap: #Haddinibilekşisözlük (2. sayfa)

G GK13
geçen yıl (268 mesaj)
Ekşide bu başlığı atan kişi ortadan kaybolmuş

Nasıl forum orası ya. Adam bombayı bırakmış sonra kaçmış ve başlığı kim açtı bilmiyorlar
K kaptansy
geçen yıl (612 mesaj)
En fazla maaşı öğretmen alması gerekiyor bence. En önemli meslek gelecek nesiller hep öğretmenlerin elinde. Hala kazandıkları paraya laf edebiliyoruz yazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T The Alim
geçen yıl (617 mesaj)
Öğretmenlik mesleğini nasıl içini boşaltırız da kendi koyunlarımızı üretiriz adlı bir çalışmadır Hükümetin yaptığı.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: No Smokingİ İsen Buga
geçen yıl (530 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Dreiunddreißig

Çok kolaysa o zaman buyur sen de öğretmen ol. Kafaya bak Kendi çalışma koşullarımızı nasıl düzeltiriz düşünmek yerine öğretmenlerin koşullarını düşürmeye çalışıyorsunuz ya ne kadar komik duruma düşüyorsunuz. Öğretmenlik gibi mesleği böyle ayaklar altına alıp, değersizleştirenleri de Allah'a havale ediyorum. Sorsan bir de hepiniz modern düşünceli, onu - bunu beğenmeyen tiplersiniz. Ama kafaya bak tam Orta Doğu zihniyeti

Alıntıları Göster
Kolaysa sende öğretmen ol saçma bir argüman. Öğretmen olmak zor diye olduktan sonra yatmaları normal mi oluyor yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A At sahibi
geçen yıl (75 mesaj)
Öğretmenler çok maaş alıyor valla 3600 maaş + 2 binde ekdersi var komşunun tam çıldırmalık. Sorsam cumhuriyetin ilanı ile ilgili tereddüt eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V Violet Evergarden
geçen yıl (322 mesaj)
Babası öğretmen olan (Muharrem ince 'nin bitirdiği okul ile aynı okul, dönem farkı var sanırım), ve kendimde ücretli öğretmenlik yapmış birisi olarak bende yazayım.

UZUNCA OLACAK ŞU AZ VAKTİ DEĞERLENDİREYİM YAZARAK.


30 yıldır görev yapar babam, öğretmenlik fiziksel olarak yıpratmaz, zihinsel olarak yıpratıyor.

Görev yaptığım sıralarda, sanki 16 set full body antremana girmş gibi yorgun olurdum, bak bedensel değil ,zihinsel yorgunluk.

üstelik görev yaptığım yer Halk eğitim idi. Nispeten yetişkinlerin geldiği yer.

peki dersen neden kovuldun
vukuatlarım;

-Dersin içinde sürekli Akp borazanlığı yapan ilçe kadın kolları başkanını haşlama,

-Derse grup halinde geç gelmeyi alışkanlık haline getiren öğrencileri hizaya çekme,

- Arka tarafta ders dinlemek yerine , kulaklık ile müzik dinleyeni kurstan atma,

- Küçük bir ilçe olduğundan, "misafir öğrenci" ayağına sevgililerini getirme(kız, erkek aynı oranda) bunun sonucunda halk eğitimi hareme çevirmeleri "iyi niyetim" nedeniyle kabağın benim başıma patlaması.

-Nihayetinde 15 dakika geç geldim diye hesap sormaya çalışan üstüme yürüyen lanlu lunlu konuşan birisine karşı "V" kayışı koparmam , adamı tartaklamam, elimden zor kurtulup kaçması, aynı sınıfta karısını azarlayıp kurstan atmam, iyice zıvanadan çıkıp kursu hepten kapatmam ile devam eden olaylar silsilesi.

Müdür arıyor, kardeşlerim ailemde işin içine karışıyor,müdürle uzunca konuşma yapıyoruz.

Sonradan öğrendik ki herif kaymakam tanıdığıymış, artistliği bu yüzdnemiş çıtlatması yetmiş kaymakam yazı atıp kurstan aldı, mahkemeye intikal falan derken Müdür bey karşı yazıyla görevden alması falan
Sonra dönem kurs sayısını azalttılar, en sonunda beni hepten kovdular

Adama öyle bilendim ki bir daha karşıma çıkmadı, öldürecektim ekmeğimle oynamıştı ,kaç yere haber saldım küçücük ilçede kayboldu herif.

Bu sonbahar kuzenin düğünü varken , adamda davetliymiş göz göze geldik ben bir adamı pataklayacaktım zor tuttum kendimi, sonra herif düğünü terk etti bir dahada görmedim.

3 yıl görev aldım, değil 150 gün ,300 gün tatilde verseler gık demem. Ulan öyle herifler varki bir 3 yıl daha görev yapsam kesinlikel katil olur hapse girerdim, mahkemedne döndük.

Kimse kusura bakmasın

Ekşi sözlüğe gelince
2004 yılında tanıştım, Antalya'da hatunun yanına gidecem para lazım oldu 190 tl burdan satmıştım 3 yıl kadar önce.

O platform öteden beri öyle. Sonradan fazladan bozma olayı oldu sadece kullanıcı sayısyla beraber, 2000'li yılların başında net kullanımı azdı, nispeten eğitimli kesimlerdi, haliyle içerik zengindi, kekolar; kelebek 2005 script, zurna msn falan takılırdı genelde.


Ekşi sözlükte "yazar onaylığı" ve başlık ile imlaya çok önem verdiklerinde kaliteli isimler vardı, çekip çevirdi sözlüğü yıllarca. Hatta öyleki" ekşi sözülük yazarlığı" baya popülerdi çok kız tavladılar sırf ortamlarda "ekşi sözlük yazarıyım "diye abartmıyorum bu konuda ciddiyim .Sonra önce sansüre uğradı sözlük sonra para tatlı geldi . Sonra paranın tatlılığına kapılıp, o katı imla kurallar giriler entry tanım zorunluğu vs hepten kalktı, üstüne algoritma onayı geldi, (bir süre bekle yazar ol sistemi) demirbaş yazarlar yönetim ile kapıştı, tüm girdileri silip sözlüğü terk etti vs derken iyice çöp seviyesine indi.

Sadece öğretmenlik değil her konuda acımasız eleştiriler var, hele holiganlar her maç başlığında dünya savaşı çıakrtıyorlar zaten. Sözlük yönetimi "nabza göre Şerbet" veriyor ,şimdide momentum bu tarafta olunca "duyarlılık" kasmışlar.


Doktorlar konusunda açılan başlıkların haddi hesabı yok. , hemen hergün porno başlıkları ile inci'den hallice ekşi artık" her türlü" değere saldırmak normalleşti orada.

Kısacası az veya çok burası hep böyleydi, hep trolleri vardı, artan internet kullanımı, devletin interneti her eve yaymak için yaptığı teşvikler sonucu evine ekmek almaya parası yetmeyenin veya çok interenti var, cep telefonu , bilgisayarı var artık.

İnanmayan tarihte gezinsin baksın bakalım başlıklara neler varmış önceleride, daha 2003 yılında 3. yazar dalgasıyla beraber" sözlük çok bozdu yeaa" dyenlerden geçilmiyor.Benim atanmaya kapasitem yetmedi, atansamda öğretmenlik mesleğini yapamazdım, ilçedeki tüm bilgisayar öğretmenlerinden çok daha fazla bilgim var, sadece öğretmenlik için" bilmek" yetmiyor "sabır" lazım, varmı peygamber sabrın?

Kimse caz cuz etmeyecek, oğlum "156156465 haneli IQ sahibiyim" diye ahkam kesiyorsunuz, madem bu öğretmenlik her zaman kebap işti size göre , gir kazan atan
88 alsan atanıyorsun zaten .Ha tabi mülakatta taş koymazlarsa.

40 yıl öncede kaldı devlet görevlilerinin ,köy kahvesine gelip" varmı polis olmak isteyen, uzman olmak isteyen?" diye çalışan adam aradığı zamanlar.

40 yıl önceden kaldı lise mezunu olanın öğretmen olduğu zamanlar. Bizzat ana-babamızın, veya bizim yanlış siyasi tercihlerimiz bizi bu noktaya ,köle konumuna getirdi. 83 milyonluk üretmeyen nufusun ile ekmek kazanmak aslanın midesine inmekten beter.

Tavsan gibi üreyecen, sonra sana köpek çekenleri baş üstüne gezdirecen sonra bir meslek grubunu kıskanıp ,hasetliğinden" tatili fazla yea" diye yapmadık hakaret kalmayacak yok ya?

Öğretmen gibi mühendis aynı rahatlığı yaşayamıyorsa, üüretmediğin ülkede muhendis olmandandır.
Kendine sor bakalım bey baba" ulan ben niye bu denli kötü şartlarda çalışırken , öğretmenlik mesleği rahat , "tatil fazla" diye? örnek gösterip hakkını aradın mı yoksa" salla başını al maaşı" takıldın

Hak aramaktan korkarsan, sana verilen hak ile yetinirsin.

Tatavanın anlamı yok, kapasitem yetse bende öğretmen olurdum . Yada sadece bilgisayar bilgilerinin yarıştığı sınav olsa

"Padişahın 3. kuşak torununun saç rengini" bilmeye kapasitem yetmediğinden olamam, olabiliyorsanız buyrun

Halep ordaysa arşın burda.

Öğretmenlerin çalışma saati normal, sen köle olduğun için ,sana anormal geliyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 16 Mayıs 2019; 11:33:16 >


O Oğuzhaan
geçen yıl (1476 mesaj)
Helal hocam adeta bilezik gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mechatengu

ß ßLacKLioN
geçen yıl (1525 mesaj)
Bugün ve eskiden olduğu gibi Eğitim seviyesi o kadar yerlerde ki bu da öğretmenlerin kalitesizligindendir bana göre istisnalar hariç tabiki de. O kadar kötü ki dersaneye gitmeden Sinav bile kazanilmayacak düzeyde derste gösterilenler öğretilen dersler o kadar kalitesiz ki kendim aldığım eğitimdenden de biliyorum allahtan şu youtube da kaliteli dersane öğretmenleri ders veriyor da çocuklar insanlar rahatça öğreniyor Sinav odaklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A anl_clk
geçen yıl (2542 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

gözü yiyen eğitim fakültesini bitirir, kpss + eğitim bilimleri + alan sınavından iyi puanlar alır, sözlü mülakatta çuvallamaz, güvenlik soruşturmasından geçer ve asil öğretmenlik sınavlarını kazanır. yiyor mu?

kimsenin elini tuttuğumuz yok.

kendi kariyerini ve hayatını planlayamamış ve türkiye’deki sistemi anlayamamış, ailelerinin gözünde birer yarış atı olan insanlar; sadece 3 kuruş fazla maaş almak için gece-gündüz çalışıyorlar ve öfkelerini öğretmenlerden çıkarmaya çalışıyorlar. olan bu.

öğretmenliğin zorluklarından, güzelliklerinden vs. bahsetmeyeceğim, gerek yok. ama kıskanan, gözü kalan ve bu yüzden aşağılamaya çalışan insanlara da tek bir lafım var. KUDURUN! zamanında çevrenizdeki insanlardan gelecek tepkilerden çekindiğiniz için, ailelerinizin beklentileri olduğu için ve bu yüzden rahat meslek seçemediğiniz için KU-DU-RUN!

tam tamına yılda 180 gün tatil yapıyoruz. hatta bazı branşların hafta içinde de boş günü olabiliyor. onun yanında staja çıkan öğretmenlerin yine o günü boş sayılabilir. o gün sadece yoklama almakla mükellefler. anlayacağın tatil günümüz mesai günümüzden fazla olabiliyor. eğitim-öğretim zamanında maaşlarımız 4500-5000tl bandına çıkıyor. yaz tatillerinde 4000tl’ye yakın maaş alıyoruz. evet evet hem de o ay sadece güneşlenip denize girdiğimiz halde alıyoruz o parayı. sen o sıcakta harıl harıl çalışıyorsun. kıskanmaya devam et forum köşelerinde. çok komik görünüyorsun. he gözün yerse de baştaki dediklerimi yaparsın. :)
Hocam tatilinizde gözümüz yok da keşke düzgün bir nesil yetiştirebilseniz de 200 gün tatil yapsanız eğitimin hali ortada malum çok tatil yapmaktan başınıza güneş geçti Gerçi kudurun diyen kafayla iyi iyi yerdeyiz Sizin gibi insanlar 180 gün dahi çalışmasınlar lütfen çocukları zehirlersiniz bu kafayla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

P PERENAL.
geçen yıl (4648 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: anl_clk

Hocam tatilinizde gözümüz yok da keşke düzgün bir nesil yetiştirebilseniz de 200 gün tatil yapsanız eğitimin hali ortada malum çok tatil yapmaktan başınıza güneş geçti Gerçi kudurun diyen kafayla iyi iyi yerdeyiz Sizin gibi insanlar 180 gün dahi çalışmasınlar lütfen çocukları zehirlersiniz bu kafayla.

Alıntıları Göster
öğretmenlik mesleğini fahişelikle bir tutanlara ana avrat düz gitmediğime şaşırman ve sadece kudurun demekle yetindiğim için sabrımı takdir etmen gerekiyordu.

ve evet tatilimizde bal gibi gözünüz var. ondan koptu ya bu yaygara. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERENAL. -- 16 Mayıs 2019; 12:7:35 >


R RascH
geçen yıl (81 mesaj)
Yetiştirdiği nesille, kattığı değerle değil de tatille, yatmayla, boş günlerle kudurtmaya çalışan idealist bir öğretmen(!)
Bu mesajda bahsedilenler: @PERENAL.

B Bay Ceykıb
geçen yıl (92 mesaj)
Ne boş ne gereksiz bi benzetme. Bir meslek grubuna bu kadar yüklenilmez ki