Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Güvenli araç satış sistemi hk.

X xmutti Konu Sahibi
6 ay (89 mesaj)
Arkadaşlar merhaba,

Bir konu hakkında bilgi vereyim, bayram öncesi 2. el araba aldım. Noter işlemlerini Ümraniye'de yaptık, gitmeden satıcıya dedim ben önden havale yapmam, noterde elden verebilirim ücreti ama o şekilde de para taşımak istemiyorum. Vakıfbank güvenli araç sistemini kullanalım diye önerdim, kabul etti (sanırım tüm bankalarda var bu sistem ancak açıklaması vs. en iyi Vakıfbank'ta idi).

Vakıfbank internette tarif edildiği şekilde işlemleri, havaleyi vs. yaptık ardından notere gittik, noter zaten satış ekranını açtığında onlara sistem uyarı vermiş, güvenli araç satış sistemi ile ödeniyor diye. Noter sordu, evet dedik, şaşırdılar, sistem 1 yıldır aktif ama ilk kez birileri kullanacak dediler. Sistem zaten noter ile entegre, noter işlemi yaptı, sorun olmadığını anlamak için evraklarımızı vermedi. Satıcı hesabına paranın geçtiğini söyleyince (işlemden 3-4 dk sonra) evrakları verdiler. Sistemin işleyişi Vakıfbank sitesinde mevcut, tavsiye ederim. Üzerimizde para taşımadan, paraya hiç dokunmadan işlemi yaptık.

Vakıfbank gönderilen paranın içinde 20 TL komisyon kesiyor, araç satış tutarından bağımsız olarak. Hem alıcı hem satıcı Vakıfbank hesabı kullanmadık, başka bankadan EFT yaptım, satıcı da parasını başka bankaya aldı.
M Mihmander
6 ay (2006 mesaj)
gel sen şimdi bunu karşı tarafa anlat.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.