Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
217
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Günün İlk Açılışındaki Bilgisayarın Nazlanması
İ
12 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Herkese Selam,
Yaşadığım ilginç sorunu sizle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 2 hafta önce DH'nin ana sayfasında gördüğüm 1250 TL'lik sistem tavsiyesini baz alarak bir sistem topladım. Genel olarak performanstan çok memnunum. Fakat şöyle bir problemle karşılaşıyorum. Bilgisayar günün ilk açılışında mutlaka donuyor. Bazen RAM, HDD'i tanıdığı ilk ekranda donuyor, bazen Windows logosu çıkıp gittikten sonra donuyor, bazen de açılış DOS ekranında garip çizgiler belirebiliyor. Bu dediğim problemler tamamen rastgele. Hergün farklı bir gariplik. Yine tekrarlıyorum bu dediğim sorun sadece o günkü ilk açılışta oluyor. İlk açılışta donan siteme reset çektikten sonra Windows gayet normal açılıyor.

Merak ettiğim acaba bu garip soruna ne sebep olabilir? Yepyeni bilgisayardaki parçanın birinde olan bir problemin habercisi mi? Yoksa dikkate almaya değmeyecek bir sorun mu bu bahsettiğim?

Tecrübelerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler.Sistemim:
- Intel Core i3 550 3.2 GHz
- Gigabyte H55M-S2 anakart
- 2X Kingston 2 GB 1333 MHz DDR3
- WD 500 GB HDD
- MSI GTX460 Cyclone OC 1 GB 256Bit GDDR5
- Thermaltake 600W power supplyG
12 yıl
Teğmen

beklerseniz çok mu uzun sürüyor yoksa hiç açılmıyor mu? nedense aklıma ilk olarak hdd geldi. isterseniz hd tune iile test yapabilirsiniz


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

Ram'lerin yerini bir değiştirip dene istersen yine aynısını yapacak mı bakalım...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.