Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
23
Cevap
559
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Günümüzün en iyi mobil çiplerini karşılaştırdık: A11 Bionic vs Kirin 970 vs Snapdragon 845 (2. sayfa)

K kadirirdem
3 yıl (8908 mesaj)
Ben Exynos'u merak ediyorum.
D DarthLuca
3 yıl (1026 mesaj)
Herkes kendi kullandığının diğerlerinden daha iyi olduğunu ispatlama çabası içinde fakat üst düzey telefonlarda hiç bir fark yok. Sırf çift kamera için S8 den ip x e geçtim, ne hızla ilgili nede stabilite olarak hiç bir fark yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

® ®ed
3 yıl (1195 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

Herkes kendi kullandığının diğerlerinden daha iyi olduğunu ispatlama çabası içinde fakat üst düzey telefonlarda hiç bir fark yok. Sırf çift kamera için S8 den ip x e geçtim, ne hızla ilgili nede stabilite olarak hiç bir fark yok.

ilk kullanımda hepsi aynı zaten, fark 1 yıl sonra ortaya çıkıyor 2 yıl sonra iyice açılıyor.
J Jül Sezar
3 yıl (8084 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: 10ff


quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Gel gör ki işler dönüp dolaşıp işletim sistemine geliyor. İos hep stabil bir sistem olmuştur.

Hocam iphone se kullanicisiydim eskiden. Su an mi max 2 kullaniyorum inan sana uygulama acilislari disinda zerre fark hissetmedim. Aksine gereksiz efektler sayesinde ios daha stabil gibi gozukuyor. İos gelisimini tamamladi artik eski stabillik kesinlikle yok heryerini efektle doldurdular. Fakat android ise eskisine kiyasla kac kat gelisti ve gelisiyor. Bu kadar fazla cihazda olan bir yazilimin bu derece gelismis olmasi, ios un yerinde saydiginin gostergesidir. İos cihazdan bile hizli olan cihazlar var, Bkz. one plus 5.

One Plus 5 in Youtube'daki uygulama açma ve yükleme testlerinden bahsediyorsan; defalarca söylendiği gibi o testler cihazın SoC'u hakkında bilgi vermez. Cihazın bellek ve okuma/yazma hızları hakkında bilgi verir sadece. Şöyle ki;

Core i7 7950X işlemciye sahip 8GB ramli, GTX 1080Ti ve 5400rpm HDD'ye sahip bir bilgisayar o testlerde Celeron işlemciye, 8GB rame, Onboard ekran kartına ve SSD ye sahip bir cihaz karşısında ezilir gider. Abartmıyorum; Celeron işlemcili bilgisayar 2 kat civarı daha hızlı bitirir testi. Çünkü SSD si var. Diğer canavar bilgisayarda ise 5400RPM HDD var.

Peki hangi bilgisayar daha güçlü?

Anlatamazsın, anlatsan anlamazlar, yorma ellerini hocam, mi max aynen çok iyi de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jül Sezar -- 10 Aralık 2017; 20:37:15 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.