Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1810
Cevap
13877
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Gündeme dair (93. sayfa)
_
24 sa.
Yarbay
Konu Sahibi

Iklim ve cevrecilik propagandasi ile büyükbas hayvanlarin etlerinin yenmesine karsi propaganda yapildigi siralar, onun yerini alacak gida icin duzenleme yapilmasi neden ilginc olsunki? TR yi bilmem ama Avrupada et yiyenlere sucluluk duygusu asilamak icin sokaklarda birtakim eylemler yapan aktivistler var. Ellerinde besihanelerde kötü kosuallar altinda yasayan hayvanlarin resimleri ve et yemenin insan öldürmeyle es kilindigi resimler ve yazilar var. Hayvan gidasindan alinan proteinin yerini ve B vitaminini sinekler ve böceklerden alinan proteinle doldurmaktir amac.

Kuslarin gün boyu sinek yemesi bizim icin onu güvenli kilmaz. Hayvanlar ahirlarda bakilirken bircok hastaliga karsi muayene edilir, belli sartlari vardir. Sineklerde ayni seyi nasil saglayacaksin? Mikroplar tasiyan bircok böcek ve sinek türü var, bunlar kanamali ates gibi hastaliklara sebep olabiliyorlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Tuğkan-0153
T
11 sa.
Yarbay

Sinek/böcek olayını, et yenilmesinin azaltılması ile ilişkili olarak anlatmadın ki. Durum o ise, olay değişir. Hiçbir nes, kırmızı etin yerini tutmaz. Bu konuda Aajonus Vonderplanitz'in yazılarına bakmakta yarar var. Vonderplanitz doğal hayvan etinin biz ıslar için neden en gerekli tek besin olduğunu cok iyi anlatıyor.

besievlerinde sözde kötü kosullarda yasayan hayvan imgelerini gösteren aktivistler, bir yerden fonlanıyor mı? Esas soru bu.

Hayvan eti, hayvansal yağ ağırlıklı beslenme sonucu benim sağlık ile genel imaj oldukça düzeldi. Kırmızı şarap yanında en iyi ne gider? Yağlı pirzola! Şarap, ekmek, meyve türleri, şeker ile gitmez. Balık, midye ile bile gitmez. Kalamar ile belki gider ancak denemedim. Şarap, bir tek kırmızı etle gider. Kırmızı şarap, kırmızı et :)< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @_turbo_
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.