Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
142
Cevap
43739
Tıklama
0
Öne Çıkarma
### Güncel OGame Bilgileri ###
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

HER YÖNÜYLE OGame OYNAMA

Evet arkadaşlar OGame web browserdan oynana bir strateji oynudur.OGame'de amaç oynadığınız evrende en yüksek puana ulaşıp sıranızı korumak.Her evrende 9 sistem,her sitemde 499 galaksi,her galakside 15 gezegen vardır.Siz ilk başa oyuna başlarken herhangi bir evrenden hesap alacaksınız.Her zaman son açılan evrenden almak daha iyidir.Aldıktan sonra verdiğiniz e-maile şifreniz gelecek oyuna girip ilk başta şifreyi değiştirin.Artık oynamaya hazırız.

OGame oynuyorum.

Şimdi OGamede hesabımızı bir tanıyalım.E-Mail geldi.Şifreyide değiştirdik.Tekrar giriş yapmamız istenecek ve yaptık tekrar giriş.İlk karşımıza gelen sayfa Genel Durum.Solda bir menü var.Genel Durum,Bina,Hammadde, Arastirma,Tersane,Filo,Teknik,Galaksi,Savunma,Ittifaklar,Istatistikler,Arama,Yardim,Haberler,Notlar,Arkadas Listesi,Ayarlar,Cikis,Kurallar diye sıralanmış.Şimdi hepsini tek tek anlatacam.

Genel Durum

Genel Durumda en üstte gezegen resmi var yanında şuan baktığın gezegenin kordinatı yani 1:333:15 gibi burda 1 sistem numarası 333 de 333. galaksi 15 ise 15. gezegen yani 1. sistemin 333. galaksisinin 15. gezegeni demek.Onun yanında hammaddeler var.Metal,Kristal ve Deuterium onun yanındaki Enerji bu enerji olmassa madenler o kademenin max. düzeyinde çalışamaz.Yani asla enerjiniz xx/yyy olan yerindeki xx kırmız ve eksi olmayacak.Altta ise gezegen adı ve gezegenin sahibi kişinin adı yazar.Gezegen ismine tıklarsanız o gezegeni terk edebilir veya ismini değiştirebilirsiniz.AMAN EĞER GEZEGEN ANA GEZEGENİSSE SAKIN TERK ETMEYİN.Onun altında sunucu saati ve olaylar kısmı yer alıyor.Olaylarda neler olur?Olaylarda size gelen bir filonun yada sizin filolarızın hareketi gösterilir.Yani şu adlı oyuncu şu gezegenden şu gezegene filo yolluyor görevi nakliye veya saldırı veya casusluk.Veya olaylarda size gelen yeni haberlerde yazar.1 Yeni Haberiniz Var gibi.Onunda altında gezegen resmi var bu o kadar önemli değil.Resmin altında alan ve yüz ölçümü yazar.Eğer yeni açtıysanız hesabı altta 12800 km (00 /163 Alanlar) yazar.O alanlardaki 00 lar her bina kademesi basıldığında bir artar.Savunma ve filolar yer kaplamaz veya araştırmalar.Onun altında sıcaklık var bu sıcaklık ne kadar fazla ise solar uydular o kadar fazla enerji verir.Ne kadar az isede Deuterium Sentezliyici o kadar fazla deuterium üretir.Gene onunda altında pozisyon yani kordinat.Altında sıralama ve puanınız.

Bina

Metal Madeni:Bunun kademesi ne kadar fazla ise o kadar fazla metal üretir.
Kristal Madeni:Bunun kademesi ne kadar fazla ise o kadar fazla kristal üretir.
Deuterium Sentezliyici:Bunun kademesi ne kadar fazla ise o kadar fazla kristal üretir.
Solar Enerji Santrali:Bu enerji üretir en önemli binalardan biridir.
Robot Binası:Her kademesi arttığında diğer binaların ve gemiler ile savunmanın yapılış süresi kısalır.
Uzay Tersanesi:Gemi çıkartmak için gereklidir.Uzay tersanesi basmak için robot fabrikasının kademesinin 2 olması gerekir.
Bilimsel Araştırma Merkezi:Araştırmalar yapılır.Eğer bunda araştırmalar yapılmassa belirli şeyler haricinde gemi savunma ve bina basılamaz.
Füzyoenerji Santrali:Bu santralde enerji üretir.Ama kurmak için deuterium sentezliyicinin kademe 5,enerji
Depolar:Bunlar deuterium,metal ve kristal deposudur.Eğer hammaddemiz kırmız gösterirse yani depo daolarsa depo da basmassak o madenin üretimi durur.Hammadde

Burda saate hangi madenin ne kadar hammadde ürettiği yazar.Aynı zamanda burdan madenlerin üretim yüzdesinide ayarlayabilirsiniz.

Araştırma

Evet bilimsel araştırma merkezini kurduktan sonra burda araştırma yapıyoruz.Ben bilgi verecem biras:
Casusluk Tekniği:Ne kadar geliştirebilirseniz o kadar iyi olur.Yapabilmek için Bilimsel Arastirma Labarotuvari(Kademe 3) gerekir.
Bilgisayar Tekniği:Labarotuvar kademe 1 ister.Her kademe artırıldığında kumanda edebildiğimiz filo sayısı 1 artar.
Birde ne kadar artırırsak o kadar iyi olacak araştırmalar var:
1. Casusluk Tekniği
2. Bilgisayar Tekniği
3. Silah Tekniği
4. Koruyucu Kalkan Tekniği
5. Uzay Gemilerinin Zırhlandırılması
6. Yanmalı Motor Takımı
7. İmpuls (İçtepi) Motor Takımı
8. Hiperuzay İticisi

Şimdi derinlere kadar inelim:

< Resime gitmek için tıklayın >CASUSLUK VE TEKNİĞİ:Arkadaşlar biz birine saldırmadan önce ne kadar hammaddesi var,filosu ne kadar,tekniği ne kadar diye bakarız ki filomuz ziyan olmasın.Bu yüzden casusluk tekniği icad edildi.Bilimsel Araştırma Labaratuvarı Kademe 3 isteyen bu teknik kademe 2 ye getirildiğinde casus sondası denilen gemiden basılabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >BİLGİSAYAR TEKNİĞİ:Bu her bir kademe artırıldğında filo sayısı 1 artar.Bunun tek artısı filo sayımızın artması.Bu teknik kademe 10 olduğunda nanit fabrikası basılabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >SİLAH TEKNİĞİ:Her kademe artışında sikah gücünde %10 artış olur.Bunu ne kadar basarsanız o kadar iyi olur.
< Resime gitmek için tıklayın >KORUYUCU KALKAN TEKNİĞİ:Her kademe artışında kalkanlarda %10 artış olur.Bunu ne kadar basarsanız o kadar iyi olur.
< Resime gitmek için tıklayın >UZAY GEMİLERİNİN ZIRHLANDIRILMASI:Her kademe arttığında %10 zırh kuvvetleniyor.O yüzden bunuda ne kadar basarsanız o kadar iyi olur.
< Resime gitmek için tıklayın >ENERJİ TEKNİĞİ:Yei enerjiler bulmak için gerekli bunu kademe 12 den sonra basmanıza gerek yok.
< Resime gitmek için tıklayın >HİPERUZAY TEKNİĞİ:Bunu gemiler çıkıncaya kadar yani kademe 8 den sonrası gereksiz.
< Resime gitmek için tıklayın >YANMALI MOTOR TEKNİĞİ:Bunu ne kadar artırırsanız paralel olarak Küçük ve büyük nakliye,hafif avcı ve casus sondalarının hızı %10 artar.Yani basın basabildiğiniz kadar.
< Resime gitmek için tıklayın >İMPULS(İÇTEPİ) MOTOR TAKIMI:Bunu her bastığınızda Ağır Avcı,Koloni gemisi,Krüvazör,Bombardıman Gemisinin hızları %20 artar.
< Resime gitmek için tıklayın >HİPERUZAY İTİCİSİ:Bunu her artırdığınızda Muhrip,Komuta Gemisi ve Ölüm Yıldızının hızı %30 artar.Basın basabildiğiniz kadar.
< Resime gitmek için tıklayın >LAZER TEKNİĞİ:Kademe 10 yapsanız yeter.Daha fazlası israf...
< Resime gitmek için tıklayın >İYON TEKNİĞİ:Kademe 5 i yeter fazlası gereksiz.
< Resime gitmek için tıklayın >PLAZMA TEKNİĞİ:Kademe 7 yapın bombardıman filan çıkar fazlasını yapmayın bence boşa hammaddeniz gider.
< Resime gitmek için tıklayın >GALAKSİLER ARASI ARAŞTIRMA AĞI:Bunu her artırdğınızda bir araştırma merkezi ile iletişim ağı oluyor buda hızını artırıyor.AMA SİZİN SÖM VEYA ANA GEZEGENLERİNİZDEN BİRİYLE İLETİŞİM OLUŞUYOR.Bence bunu en fazla 9 yapsanız yeter.Tabi 8 adet söm yaptıysanız.söm=sömürge :)
< Resime gitmek için tıklayın >GRAVİTASYON ARAŞTIRMASI:Bunu kademe 1 yapın yeter.300.000 enerji ister eğer Ölüm Yıldızı basacaksanız yapın.Gerisi boş.

ŞUANLIK BU KADAR SONRA GÜNCELLENECEK.

NOT:Asla teknikte yazandan başka araştırma yoktur.DİĞERLERİ

Tersane:Tersanede gemi çıkartılıyor yani filo.
Filo:Filoda filolarımızı kontrol ediyoruz.
Teknik:Teknikte yapılacak şeylerin neler istediğine bakabiliyoruz.
Galaksi:Burda evrendeki kişilerin haritası gibi.
Savunma:Arkadaşlar savunma basmayın bence ama anlatıyım.Burda savunma basıyoruz.SAVUNMALAR ALAN KAPLAMAZ VE SAVUNMALARDAN HARABE ALANI ÇIKMAZ.
Ittifaklar:Burası ittifak sayfası.
Istatistikler:Burda oyuncuların ve ittifakların filo,puan ve bilimsel araştırma puanına bakabiliriz.
Arama:Burda bir oyuncu,ittifak ve gezegen arayabiliriz.
Haberler:Burda haberler ve mesajlar geçer.
Notlar:Buraya not tutaniliriz.
Arkadas Listesi:Burda arkadaşlarımızın adları yazar burdan arkadaş ekliyip arkadaş çıkartabiliriz.NOT:Arkadaş olanları sondalayamayız ve saldıramayız.
Ayarlar:Burdan hesap ayarları yapılır.
Cikis:Burdan oyundan çıkarız.Yani hesabımızın onlinedan offline yaparız.

İTTİFAK

Arkadaşlar birden fazla hesabın dayanışma için grup oluşturduğu gruba ittifak denir.Bu ittifakı kurucu ve yonetim ekibi yonetir.Genelde rütbe sistemi olur ve çoğu ittifakta bu sistem ittifak içi veya istatisk sıralamasına göre olur.Aynı zamanda puana görede rütbe sistemi olur.PUAN SİSTEMİ

Evet en çok takıldığımız konulardan biri şimdi 3 çeşit puan var.
1-Oyun puanı:Bu puanlar üretim,kademe basma ve hammadde harcama ile oluyor.Üretim için belli bir puan yok.Kademe genel olarak hangi kademe olursa olsun her kademe basıldığında 1 puan geliyor.Bu araşırma ve bina için geçerlidir.Harcamada ise her 1k metal ve kristal harcandığında 1 puan gelir.DİKKAT!! NE KADAR DEUT HARCARSANZIZ HARCAYIN PUAN GELMEZ.
2-Filo Puanı: Filoda gözüken tüm gemileri toplayın sayılarını sonda,uydu hepsini tüm gezegendekilirenizin hepsini toplayın o sayı sizin filo puanınızdır.
3-Araştırma Puanı: Araştırmaların kademe sayılarını toplayın o araştırma puanınızdır.


GEZEGENLERDEKİ ALAN SİSTEMİ

< Resime gitmek için tıklayın >

Açıklamalı olmuştur İnşallah.


GEMİLER

GEREKEN LİSTESİ:

< Resime gitmek için tıklayın >

AÇIKLAMALAR:
-->Evet şimdi ilk başta başlarken hafif avcı ve küçük nakliye basılır.Ardından ağır avcı.Çok kısa bir zaman ağır avcıların yerini kruvazörler tutar.Çünkü komuta gemileri basılmaktadır artık.Komuta gemileri ile 70.000 puana kadar idare edilir.Büyük nakliyeler yapılır.Daha ilerlerde bombardıman kullanılır.Muhrip daha çok savunmada kullanılır.Ölüm yıldızı bunu çıkarabiliyorsa ve çıkarmışsak oyunda zirvedeyiz artık.ÖY(ölüm yıldızı) aslında gemi kabul edilmez.Çünkü büyüklüğü bir ay kadardır.

İTTİFAK SAYFASI HAZIRLAMA

----------BUYUK YAZI--------

[fs]#Numara[/fs]Yazı[/f]---------ITALIK YAZI----------

[i*]Yazı[/i*]

==>* İSARETLERİNİ SİLİN

------------ Renkli Yazı --------------

[fc]#Renk Kodu[/fc]Yazı[/f]

Renk Kodlari İcin tıklayın.

----------- Resim Ekleme ----------

< Resime gitmek için tıklayın >

--------- Müzik Ekleme -------------


1. Koyacağınız müziği belirleyiniz.
2. http://www.fileden.com/ adresine girip alttaki Kullanıcı isimi ile giriş yapıyoruz
3. Kullanıcı adı : ogameogame Şifre : 123456 (bu çalışmayabilir,yenisini 20 sn. de alabilirsiniz.)
4. Giriş yaptıktan sonra hemen üst tarafta Upload butonuna tıklıyoruz.
5. Açılan sayfada gözatı tıklıyoruz ve Koymak istediğiniz müziği seçip Upload ediyoruz.
6. Upload İşlemi Bittikten sonra Açılan Sayfadan Kodu kopyalıyoruz.
7. Kopyalanan Kodu Aşağıdaki Gibi Yerleştiriyoruz..

http://philipp.schliesing.com/diekassierer-dasschlimmsteistwenndasbierallei
st.mp3 height="0" width="0" " target="_blank">< Resime gitmek için tıklayın > adresin yerine

1.www.rightstats.com/ecsignup.htm</a> bu siteye giriyoruz.
2. Örnek Sayaclarımızdan Bir tane Seçiyoruz.
3. Sayfanın alt tarafındaki Submit Butonunu tıklıyoruz.
4. Gerekli olan kodu kopyalıyoruz.
5. ittifak sayfasında görünmesi için en son şeklini veriyoruz
6.
[img]...[/img]
... olan yere adresi koyuyoruz ve ittifak sayfasina yapistiriyoruz.

--------İttifak Menüsü Avatar Koyma (arkaplan gibi)---------

1.) Koyacağımız Avatar Resmini Belirliyoruz.
2.) [url]www.imageshack.us[/url] adresine girip "Gözat"a tıklıyoruz.
3.) Koyacağımız Avatar Resmini Seçip Host İt yazan tuşu tıklıyoruz.
4.) Açılan Sayfada "Direct Link to Image" yazanı Kopyalıyoruz.
5.) Kopyaladığımız Kodu, Verilen koda Enson şeklini veriyoruz.
6.) İttifak Sayfasına Yerleştiriyoruz.


[fc]ffffff style=' background-image: url(kopyalanan kodu buraya yapıştırıyoruz); background-position: top center; background-repeat: repeat; display: block; font-weight: normal;'[/fc]

Örnekler:

1.) http://img239.imageshack.us/img239/3510/avatar18wy.png
2.) http://img153.imageshack.us/img153/4373/avatar28dp.png
3.) http://img239.imageshack.us/img239/2345/avatar36dl.jpg
4.) http://img157.imageshack.us/img157/3484/avatar44ir.jpg
5.) http://img153.imageshack.us/img153/3063/avatar54qq.gif
6.) http://img90.imageshack.us/img90/8264/avatar62wr.jpg
7.) http://img216.imageshack.us/img216/2762/avatar71jc.png
8.) http://img90.imageshack.us/img90/7091/avatar87zy.jpg

-----İster İmzanıza - İster İttifak Sayfanıza ( Yazı Animasyonu Koyma )----


1.) Koyacağınız Kelimenizi - Yazınızı - Sözünüzü Belirleyin
2.) Kısa Olmasına Özen Gösteriniz.
3.) [url]www.cooltext.com/LogoBrowse.aspx[/url] - Adresine giriyoruz.
4.) Koymak İstediğimiz Animasyon Türünü Seçiyoruz.
5.) Koymak İstediğimiz Yazıyı Koyuyoruz, İstersek Yazı Tipini Değiştirebiliyoruz, Yazı Boyutunu Değiştirebiliyoruz, Yazı Rengini Değişebiliyoruz. Bütün Değişiklikleriniz Bittikten sonra Resimde Gösterilen Butona Basınız.
6.) İşlemleriniz bittikten sonra Yaptığınız Değişikliklere göre Resminiz Oluşturulacaktır. ( Yani Butonu Tıkladıktan Sonra 5,10,15,20 Saniye Bekleyebilirsiniz.
7.) Yazı Animasyonunuz Çıktıktan Sonra, Üzerine Sağ Tuş Yaparak Bilgisayarınıza Kaydediniz.
8.) Resmi Kaydettikten sonrawww.imageshack.us/ - Adresine Giriyoruz. ve Hazırladığımız Resmin Kodunu Alıyoruz.
9.) < Resime gitmek için tıklayın > ' Gelecek şekilde İster ittifak Sayfanıza - İster Singatürünüze Ekliyorsunuz...

--------------------ARKA PLAN----------------------


[fc]ffffff style=' background-image: url(KOYACAĞİNİZ RESMİN LİNKİ); background-position: top center; background-repeat: repeat; display: block; font-weight: normal;'[/fc]


---------------SAYAÇ EKLEME---------------


1.www.rightstats.com/ecsignup.htm bu siteye giriyoruz.
2. Örnek Sayaclarımızdan Bir tane Seçiyoruz.
3. Sayfanın alt tarafındaki Submit Butonunu tıklıyoruz.
4. Gerekli olan kodu kopyalıyoruz.
5. ittifak sayfasında görünmesi için en son şeklini veriyoruz.
6. Görünmesi için [img*]adres[/img*] * ları kaldırıyoruz.

NOT:< Resime gitmek için tıklayın >


OGame'nin Püf Noktaları

Evet Ogame'nin 7 adet püf noktası var(benim bildiğim):

1-Biri sana saldırdğında filonu ve madenlerini başka bir gezegene nakliyata geçir sonra savaş bitince geri çağır.Bunu için savunma yapmaman gerekir.
2-Casusluk,Zırh,Kalkan,Silah ve uçuş tekniklerini olabildiğince yükselt.
3-Adama saldırmana son 3 dk kala sondala ve ona göre geri çağır veya dalmaya devam et.
4-Adamlara saldırırken ittifakının sıralamasınada bak eğer ittifakı güçlüyse seni bitirebilir.
5-Asla ama asla yanlış kişiye sonda veya mesaj atma.
6-Komuta ve Muhriplerin yanında her zaman hafif avcı bulunsun.
7-Saldırmadan önce SpeedSim ile simülasyon yap her zaman.
8-Asla Asla deme


Tüm Haklari SeßaSTiaN'a ait ve saklıdır.Yani bu topic ondan izinsiz kopyalanamaz.Ve (ç)alıntı yapılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtilhan -- 25 Ocak 2007; 7:40:29 >

M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

inş. bu konu üst konu olur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
16 yıl
Yarbay

up mesajlarının olduğu bi konu kesinlikle üst konu yapılmaz


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Yüzbaşı

Hepsi daha önce yuzlerce defa werildi..


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

@wohou saol
@syndrome_ sildim up mesajını
@mania_whirlwind madem verildi neden her seferinde aynı konuyla ilgili topic açılıyor.Üst konu olsun ki topic açımı azalsın.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
16 yıl
Yarbay

Şimdilik "SSS" yaptım. Konunun gördüğü ilgiye göre sonradan üst konu yapılabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

saol musAKka bende elimden geldiğince ekleme yapacam


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

sayaç eklemede eklenmiştir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

GÜNCELLENDİ! 23 Ocak 2007 13:53


Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
16 yıl
Binbaşı

Bence üst konu olacak yeterlilikte değil "konu başlığına bakarak söylüyorum"

öncelikle emeğine sağlık uğraşmış yazmışsın


* Genel bilgiler olarak açıklama yapılmış olsa dahi örneğin araştırmalar çok basit tutulmuş "mesela bir impuls içtepi motor takımı ne işe yarar? ogame de yaza açıklaması nedir? yazmayan faydaları da var mıdır ? " gibi daha detaylı açıklamalar yapılabilir. Bu sadece bir örnek


bunları neye binaen söylüyor diyosanız bu hiper 13 ay ogame oynadım bu oyunla ilgili sayfalarca döküman çıkartabilirim, o kadar çok teferruat var ki. Konun başlığına bakarsak ogame ile ilgili herşey denilmiş ama ben %5 belki 10 görüyorum, çok fazla ayrıntı var çok

komşumla oturup 3-4 saat ogame konuştuğumuzu bilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiperX -- 23 Ocak 2007; 22:36:35 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

arkadaş tek tek güncelliyorum benimde 7/24 saat pc başında değilim sürem yetmemişti gene azçok güncelliyorum hep en azından güncel ve yeni başlıyanlar için 1e1 ben hiç böyle öğrenmemiştim hatta ben şöyle öğrendim biri ogame konuşuyordu toplu taşıma aracında ben ondan duydum arkta oynuyormuş ben bi evrende açtım deneme yanılma ile öğrendim ben en azından bir şeyde katkım olsun istedim elbette daha olmayabilir ama kısa zamanda tüm üst konulara taş çıkartacak şekilde hazırlayacam bu konuyu


Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
16 yıl
Yarbay

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devastation -- 28 Mart 2011; 1:09:47 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Yüzbaşı

güzel olmuş ellerine sağlıkO
16 yıl
Yarbay

kıskanıyorlar seni sen aldırma
kesinlikle üst konu


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

F
16 yıl
Yarbay

valla ellerine sağlık süper rehber yaw keşke rep olayı olsada +rep versem neyse bende emeğe saygı valla ellerine sağlık


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Araştırma Bölümü Güncellenmiştir.24 Ocak 2007 Çarşamba 16:48


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
16 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Arkadaşlar okuyanlar lütfen mesaj yazsın...


Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
16 yıl
Binbaşı

evet biraz daha şekillenmiş emeğine sağlık tekrar


impuls içtepi gar arasındaki ilişkiyide yazmalısın araştırmalar derin incelemene


Bu mesaja 2 cevap geldi.
S
16 yıl
Yarbay

impuls küçük nakliye ilişkisi
radar menzili
ay alanı
filonun ne kadarının harabe olacağı
savunmadan çöpp çıkan evrende savunmadan ne kadar harabe çıkacağı (9% sanırım (30/100)*(30/100))
bunlarıda ekle bakmadım ama varmı diye