Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
414
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Gümrük Olayı - Özür
İ
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar öncelikle özür diliyorum. Bu konu yüzlerce kez açıldı ve cevaplandı ama hiç bakmadım. Şimdi lazım oldu ancak forumda arama yaptığımda sorumun cevabını bulamadım.
Bir arkadaşın eşi Dubai'ye gidecekmiş.Bir şey isteyip istemediğimi sordular. Bu aralar telefon almayı düşünüyordum. Fakat gümrük olayını nasıl halledeceğiz bilmiyorum. Bana dediler ki "Cihazı kim gümrükten geçirdiyse kayıt da onun üstüne yapılacak". Yani TK kaydının o kişinin pasaportuna yapılması gerekiyor. Böyle bir şey var mı? Cihazı gümrüksüz yurda sokma ihtimali var mı? Kayıt yapmak için illa gümrük belgesi gerekiyor mu?
100001. kez sorulan bu soru hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Bu arada almayı düşündüğüm telefonlar: SE P1i - Nokai N82- N95 - N95 8GB - 8800 Arte (Hepsi değil tabi sadece bir tane)

Oradan başka ne alınabilir?(Sadece telefon olarak değil genel olarak)T
14 yıl
Yüzbaşı

cihaz kaydında , cihazı yurt dışından getiren kişinin kayıt yapma zorunluluğu yok,gelen telefonu son 1 ay içerisinde yurda giriş yapmış birisinin pasaportuyla yapabiliyorsun ve artık gümrükler kayıt işlemini tamamen operatörlere devrettiler. önemli noktalar..
1- giriş kesinlikle yeni olmalı- en az 1 ay.
2- türk pasaportuyla kayıt yaptır-(yabancı pasaport kaydında sadece tek hat ve numarayla kullanabiliyorsun
3- pasaportdaki yurda giriş kaşesi mutlaka okunaklı olsun. ( olmazsa emniyetden kağıt alman gerekiyor 1-2 saatde veriliyor)

başka sorun varsa cevaplayabilirim..


Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
14 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Var.

Hangi cihazı alayım?

Şaka bir yana Dubai'deki cihaz fiyatlarını bulabileceğim bir site var mı?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.