Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
596
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Guitar Hero Les Paul Gitar Sorunu

M Maximum_Carnage Konu Sahibi
11 yıl (4451 mesaj)
Bugün Bimeks'ten Guitar Hero Les Paul gitarı aldım. Gitarın pillerini taktım, usb adaptörünü de PS3'e bağladım. Gitarın her fonksiyonu menülerde çalışmasına rağmen oyunun içinde çalışmıyor o 5 renkli tuşlar. Aslında çalışıyor ama gelen notaya zamanında ve doğru basmama rağmen sanki yanlış basmışım gibi herhangi bir alev de çıkmıyor notadan. Bir süre sonra da doğal olarak yuhalıyorlar beni.

Guitar Hero Van Halen ve Green Day: Rock Band demolarında denedim, ikisinde de sonuç aynı. Tuşlar menüde çalışmasa tuşlar bozuk diyecem ama menüde çalışıyor, notalar akarken de doğru zamanda doğru notaya basmama rağmen alev çıkmıyor, boşa basılmış gibi oluyor sanki.

İnternette biraz araştırdım ama daha çözüm bulamadım malesef. Biraz şu "Lag calibration" olayına baktım ama çözemedim sorunu. İnternetteki bazı kalibre ayarlarını girdim yine aynı durum, kendim kalibre ettim yine aynı. 22" LCD monitörüm var onda oynuyorum ama kalibrasyon sorunu olduğunu da sanmıyorum, çünkü DJ Hero'da oynamama rağmen onda hiç bir kalibre ayarı yapmadan oynuyorum.

Saatlerdir uğraşıyorum ama sorunun çözümünü bulamadım, çözümü veya önerisi olan varsa sevinirim. Gitarın tuşlarında temassızlık mı var acaba anlamadım ki nedir problemin nedeni.
G g.#98
11 yıl (996 mesaj)
konuyla alakasız ama kaç paraya aldın bimeksten , bende düşünüyorumda.
F FIRTINA
11 yıl (2567 mesaj)
ben de merak ettim fiyatını
C cllyldrm
11 yıl (2793 mesaj)
hocam o perde var ya her seferinde onu hareket ettirip basıcan tuşlara normal gitar gbi :D
A anil92
11 yıl (1594 mesaj)
dostum oyun menulerinde gitari kalibre etmeyi dene o sekilde oyna
M Maximum_Carnage Konu Sahibi
11 yıl (4451 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

hocam o perde var ya her seferinde onu hareket ettirip basıcan tuşlara normal gitar gbi :D

Sağolasın hocam. Dün gitarı aldıktan sonra eve geç gelmiştim, yorgunluktan akıl edemedim bunu nasıl olduysa kendime, gidip o 5 tuşa basıyordum dün sonra niye olmuyor diyordum. Sabah aklıma geldi benim de, siz de yazmışsınız zaten. Teşekkürler yardım için.
quote:

Orijinalden alıntı: g.#98

konuyla alakasız ama kaç paraya aldın bimeksten , bende düşünüyorumda.

180 TL'ye aldım hocam taksitle. Sadece gitarı satıyorlardı, oyunlu fiyatları 250-300 arasında sanırım.


quote:

Orijinalden alıntı: anil92

dostum oyun menulerinde gitari kalibre etmeyi dene o sekilde oyna

Kalibreye gerek kalmadı hocam, hiç kalibre etmeden oynanıyor şimdi. Zaten kalibreyle pek alakası olduğunu düşünmüyordum çünkü aynı zamanda DJ Hero'da oynuyorum, onda hiç kalibre falan yapmamıştım.
G GKMDGN
11 yıl (709 mesaj)
ben gitar satıyorum, ilgilenenler linke baksın..

http://forum.donanimhaber.com/m_40209829/mpage_1//tm.htm#40209829DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.