Bu konudaki kullanıcılar: 6 misafir, 5 mobil kullanıcı
781
Cevap
44527
Tıklama
55
Öne Çıkarma
GTA Online Rehberi ve Soru Cevap Konusu [ANA KONU]

S Sercan Ç. Konu Sahibi
7 yıl (3471 mesaj)
GTA Online'da öğrenmek isteyecekleriniz hakkında bir rehber hazırladım. Eksiğim varsa lütfen bana bildirin. Ayrıca sizler de Online hakkında sorularınız varsa eğer Ana Konu yerine bu konu altında sorun.

Bu mesajı lütfen direkt alıntılamayın!


Birkaç tane soru cevapla rehbere giriş yapalım.

S: GTA Online'a giriş yapamıyorum. Prologue bölümünü geç diyor.
C: GTA Online'a giriş yapabilmek için öncelikle Story Mode'un Prologue bölümünü bitirmeniz gerekmektedir. Bunu yaptığınız zaman Online oynamaya başlayabilirsiniz.

S: Konsolda(Eski/Yeni nesil) oynuyordum. Karakterimi taşıyabilir miyim?
C: PSN ya da Xbox Live hesabınızı oyunu oynadığınız RGSC hesabınız ile bağlayın. Linked Accounts bölümünden bunu görebilirsiniz.
https://socialclub.rockstargames.com/settings/linkedaccounts

S: Konsolda oynarken kullandığım RGSC hesabını kullanmıyorum ve oyunumu yeni açtığım bir RGSC hesabına aktif ettim. PSN/Xbox Live hesabım da eski RGSC hesabınaa bağlı durumda. Yeni RGSC hesabımda karakterime devam edebilir miyim?
C: Devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey eski hesabınızın linked accounts bölümüne girin ve PSN/Xbox Live hesabınızı unlink yapın. Yeni hesabınıza girip PSN/Xbox Live hesabınızı bağlayın(link).Online'a giriş yaptınız ve karakterinizi de yarattınız. Şimdi Online'da sizi tutorial kısmı karşılayacak. Burada temel olarak neler yapacağınız anlatılıyor. Eğer buraları anlamadıysanız ya da kaçırdıysanız merak etmeyin. Bu rehberde daha fazlasını öğreneceksiniz.

Oyun-içi Menünüz:
“M” tuşuna bastığınızda karşınıza bir menü gelecek. Bu menüden çoğu işinizi halledebiliyorsunuz. Öncelikle bu menüdeki seçeneklerin ne işe yaradıklarına bakalım.Invite to Apartment: Sessiondaki kişileri ya da arkadaşınızı evinize direkt davet etmenizi sağlar. Davet kişinin cep telefonuna bildirim olarak gider. Onayladığı takdirde evinize ışınlanır.

Quick GPS: Gitmek istediğiniz yeri harita açıp işaretlemekle uğraşmadan direkt buradan işaretleyebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yerin size en yakın olanı haritada işaretlenir. Mod Shop, Ammu-Nation gibi belli yerler burada seçilebilir vaziyettedir. Ayrıca bir iş üzerindesiniz ve bir yere gitmeniz istendi ama haritada işaretli değilse de buradan hızlıca işaretleme yapabilirsiniz.

Inventory: Üzerinizde bazı eşyalarınızı taşıyabiliyorsunuz.

Daily Objectives: Burada 3 tane günlük görevler oluyor. Bu görevleri 3'ünü de yaptığınız takdirde ödül kazanıyorsunuz.

Impromptu Race: Harita bir kişi ile belirlediğiniz bir yere kadar yarış açar. Anlık sokak yarışı diyebiliriz.

Action: Caps Lock tuşuna bastığınızda karakteriniz burada seçtiğiniz hareketi yapar.

Player Mood: Yüz ifadeniz.

Walk Style: Yürüyüş tarzınız.

Enable Passive Mode: Pasif moda girersiniz. Ne başkası size verebilir ne de siz başkasına zarar verebilirsiniz. Kullandığınız araç da pasif moda girer. Bazen garaj kapısında çıkanları vurmak için bekleyen kişiler olur. Pasif moda girerek çıkmak bu durumda iyi bir çözümdür.

Highlight Player: Mini haritada seçtiğiniz kişinin farklı renkte görünmesini sağlar.

Request Personal Vehicle: Aracınızdan uzakta bir yerdeyseniz aracınızı yanınıza getirir. Son sürdüğünüz araç gelecektir. Tracker takılmış araçlar için geçerlidir bu özellik.

Empty Personal Vehicle: Başka biri aracınıza bindiyse eğer o kişiyi araçtan atar.

Vehicle Access: Bu kısımda kimlerin aracınıza binebileceğini ve sürebileceğini seçebilirsiniz.
-Everyone: Herkes binebilir ve sürebilir.
-No-one: Kimse binemez(haliyle süremez de).
-Passengers: Herkes binebilir ama süremez. Sadece yan koltuklara geçerler.
-Friends: Sadece arkadaş listenizdekiler binebilir ve sürebilir.
-Crew: Sadece Crew'dekiler binebilir ve sürebilir.
-Friends + Crew: Hem arkadaşlarınız hem de Crew'dekiler binebilir ve sürebilir.

Voice Chat: Oyun içi sesli konuşma. Everyone derseniz herkesin sesini duyarsınız. No-one derseniz kimsenin sesini duymazsınız. Sesli konuşma tuşu ise N tuşudur.

Spawn Location: Online giriş yaptığınızda nerede doğacağınızı belirlersiniz. Sahip olduğunuz evde(apt) veya evin garajında(garage) ya da son kaldığınız yerde(last location) ya da rastgele(random) bir yerde oyuna başlayabilirsiniz.

Player Targeting Priority: Burada 3 seçenek vardır.
-Strangers: Arkadaşınız olmayan kişilere zarar verebilirsiniz.
-Attackers: Arkadaşınız olmayan kişilerden size kim zarar verdiyse siz de onlara zarar verebilirsiniz.
-Everyone: Arkadaş olsun ya da olmasın herkese zarar verebilirsiniz.
(Bunları tam anlamadım. Benim bildiğim gamepad ile oynarken otomatik olarak kimlere nişan alacağınızı ya da kimlere almayacağınızı buradan ayarlıyorsunuz. Doğrusunu biliyorsanız lütfen düzelttirin.)

One on One DM Time: Biri sizi freeroamda birkaç kez öldürdüyse o kişiyi teke tek deathmatch yapmaya davet edebilirsiniz. Yapacağınız bu deathmatchin süresini buradan ayarlayabilirsiniz.

Kill Yourself: İntihar edersiniz.

Telefonunuz:
Yukarıda menüden bahsetmiştim. Şimdi de sıra telefonda. Zira telefon oyunda çoğu işinizi yaptığınız bir araç.1- E-Mail: Oyun-içi gelen maillerinize bakabilirsiniz.
2- Mesajlar: Oyun-içi mesaj alıp gönderme. Bulunduğunuz sessiondakilere veya arkadaşlarınıza direkt mesaj gönderebilirsiniz. Gerçek hayatta operatör üzerinden mesajlaşma gibi düşünün.
3- Rehber: Rehberde bulunduğunuz sessiondaki oyuncular, online arkadaşlarınız, bazı oyun karakterleri ve servisler bulunur. Peki ne işe yarıyor rehberdeki bu kişiler veya servisler.
-Sessiondaki oyuncuları ya da çevrimiçi arkadaşlarınızı 10$ karşılığında arayabilir ve aradığınız kişiyle birebir görüşebilirsiniz.
-Gerald, Bruice, Martin, Lamar, Ron gibi karakterleri arayıp görev isteyebilirsiniz. Arayın ve Ruquest Job'ı seçin. Göreviniz bildirim olarak gelecektir.
-Lester: Lester'a burada ayrıca değinmemiz gerek çünkü kendisi bir hacker olduğundan diğerleri gibi sadece iş istemekle yetinmiyoruz. Farklı isteklerde de bulunabiliriz tabi para karşılığında. Ayrıca değineceğim.
-Servisler: Ayrıca değineceğim.
4- Quick Job: Hızlıca bir görev ya da aktiviteye katılmanızı sağlar.
5- Job List: Size gelen görev davetleri burada listelenir.
6- Ayarlar: Telefonla ilgili ayarlarınızı buradan yapacaksınız.
7- Snapmatic: Telefon kamerası. Oyun-içi fotoğraf çekip bu foroğrafları RGSC hesabınıza upload edebilirsiniz.
8- Internet: İnternete telefonunuzdan ya da laptoplardan erişebilirsiniz. İnternet üzerinden gayrimenkul ya da araç satın alabiliyorsunuz.

Lester:
Lester'ı aradığınızda birden fazla seçenek karşınıza çıkacak. Tabi bu seçenekler belli bir level karşılığında ancak aktif oluyor. Peki nedir bu seçenekler. Ne işe yararlar.Set Bounty: Sessiondaki bir kişi sizi rahatsız mı ediyor. Başına ödül koyun herkes onunla uğraşsın.
Başında ödül olan kişi mini haritada kırmızı renkte görünür.Remove Wanted Level: Başınız polisle dertte mi. Para varsa hiç sorun değil. Lester halleder.
Off the Radar: Haritada hayalet olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Mini haritada belli bir süre gözükmemenizi sağlar.
Reveal Player: Bir göreve(dm, lts gibi) girdiğinizde mini haritada kişiler görünmez. Bunu yaparsanız görünmeye başlarlar. Ayrıca off the radar yapan bir oyuncuya karşı en etkili çözümdür.(Bunu kullanmadım hiç ondan tam bilmiyorum. İnternette araştırarak buldum. Yanlışsa lütfen düzelttirin.)
Request Job: Lester'dan görev istersiniz.
Replay Heist: Devam ettiğiniz Heist görevine yeniden başlamanızı sağlar.
Cancel Hesit: Devam ettiğiniz Hesit görevini iptal etmenizi sağlar.
Locate a Boat/Helicopter/Car/Plane: Yakınlarınıza bot, helikopter, araba ya da uçak gönderir.
Cops Turn Blind Eye: Polise rüşvet. Bir süreliğine polisin yaptığınız kargaşaya göz yummasını sağlatır.

Not: Off the Radar ve Reveal Bomb özelliğini LTS, Deathmatch gibi oyun modlarında kullanabilirsiniz.


Servisler:

Mechanic:
Garajınızdan istediğiniz bir aracı yanınıza getirmeyi sağlayan servistir. Kişisel aracınızdan uzakta olmanız gerekir aksi takdirde zaten yakınında kişisel aracın var der.

Mors Mutual Insurance:
Araba sigorta servisi. Aracınızın başına bir şey geldi ve haritada da gönmemeye başladıysa telaşlanmayın. Bu servis sayesinden belli bir ücret karşılığında aracınızı geri getirebilirsiniz. Eğer aracınız başkası tarafından kullanılmaz hale getirildiyse sigorta masrafı o kişi tarafından ödenir.

......

Mülkler:

Evler ve Garajlar:
Oyunda şuan en fazla 3 tane ev ya da garaj alabilirsiniz. 1 ev+2 garaj şeklinde karışık şekilde de mülk edinebilirsiniz. İnternetten dynasty8realestate.com sitesi üzerinden ya da almak istediğiniz mülkün yanına gidip satış tabelası üzerinden satın alabilirsiniz.

Evler ve garajlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Merlinin Kazanı sitesinden alıntıladığım şu görüntüye bakabilirsiniz.


Ev veya Garaj Satma:

Evlerinizi veya garajlarınızı aldığınız gibi direkt satamıyorsunuz ancak takas edebiliyor ve paranızın yarısını geri alabiliyorsunuz. Oyunda 3 mülk edinme imkanımız var. Siz bir mülk edindikten sonra 2. veya 3.'yü almak istediğinizde oyun sizden seçim yapmanızı isteyecek. Karşınıza aldığınız mülkler ev empty olan kutucuklar çıkacak. Empty olanları seçerseniz ikincil veya üçüncül mülk olarak almış olursunuz. Bir önceki aldığınız mülkü seçerseniz takas etmiş olursunuz ve eski mülkünüz gider ve eski mülke ödediğiniz paranın yarısını geri alırsınız.

Araçlar:
Araçları 2 şekilde mülk edinebilirsiniz. Eğer mülk edinmek istediğiniz araç araba veya motorsiklet ise 1. yol yoldan bulduğunuz araçlara tracker takmak. 2. yol ise internet üzerinden satın almak. Fakat 1. yol her araba için geçerli değil. Super sınıfı araçların hiçbirini yoldan bulsanız dahi üzerinize geçiremezsiniz. Sport sınıfı araçların da bir kısmını üzerinize geçirebilirsiniz. Hangi araçları üzerinize geçirecebileceğinizi anlamanın en iyi yolu bulduğunuz aracı Los Santos Customs'a götürün. Eğer aracı üzerinize geçirebiliyorsanız kapı açılacaktır. Eğer kapı açılmaz ve uyarı(too hot der) çıkarsa bilin ki o araç üzerinize geçirilebilir değildir.

İnternet üzerinden alacağım diyorsanız 2 site var. Bunlar:

Legendarymotorsport.net
Southernsanandreassuperautos.com

Not: İnternetten satın aldığınız araçlar direkt sigortalı olarak gelir ve garajınıza gider.

Bisikletleri internet üzerinden satın alabilir ya da yoldan bulup garajınıza koyarak sahip olabilirsiniz. İnternetten alacağım diyorsanız şu siteye bakacaksınız. Pandmcycles.com

Yukarıda araba, motorsiklet ve bisikletlerden bahsettim. Bunlar dışındaki araçları ancak internet sitesi üzerinden alıp mülk edinebilirsiniz. Bu siteler ise şöyle:

elitastravel.com (Hava araçlarını satın alabildiğiniz web sitesi)
docktease.com (Deniz araçlarını satın alabileceğiniz web sitesi)
warstock-cache-and-carry.com (Savaş araçlarını satın alabileceğiniz web sitesi)

Yararlı Siteler:
-Detaylı olarak araçların istatistiklerine, yoldan çalarak(internetten almadan) üzenize alınıp alınamayacağına, ne kadara alınıp satıldığına bakmak isterseniz bu dökümana göz atabilirsiniz. Ayrıca oyundaki araçların gerçek hayatta hangi araçlardan referans alınarak modellendiklerini de detaylı olarak öğrenebilrsiniz.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g2Qy84YUrYu_YCcdjMhzDGuNMzwNtjVjIJzdRmrHu6Y/edit#gid=1868604557

-Daha basit şekilde araçların istatistiklerini öğrenmek ve hızlıca iki aracın karşılaştırmasını yapmak isterseniz bu siteye göz atabilirsiniz.
https://b074a24573b25f0a391b516edea9c1f183df22b5.googledrive.com/host/0B-Q7WnzcPvLtLVVoM3otTVlnOFE/all.htm

-Sadece Sport ve Super sınıf araçlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum derseniz bkakco'nun hazırladığı bu rehbere göz atabilir ve konuya yorumlarınızı bırakabilrsiniz.
https://forum.donanimhaber.com/m_95561028/f_//tm.htm#95561028

Dükkanlar ve Marketler:

Los Santos Customs:

Yukarıda araçlardan bahsettik. Tracker takmaktan sigorta yapmaktan bahsettik. Peki nedir bunlar. Ne işe yarar. Öncelikle Los Santos Customs'ın ne olduğundan bahsedelim. LSC oyundaki modifiye dükkanımız. Burada araçları üzerinize alabilir, satabilir, zırh kaplatabilir, rengini değiştirebilir, motor ve dış görünüş değişimleri yapabilirsiniz. Burada hepsine değinmeyeceğim. Önemli olan içeriklerden bahsedeceğim.

Not: LSC'deki parçaların hepsi direkt olarak açık gelmez. Bazı parçalar belli bir levela ulaşmanızı isterken bazı parçalar da yarış kazanmanızı ister. Bazı parçalar da stunt jump gibi aktiviteleri yapmanızı ister.


Mesela %100 zırh yükseltmesi 100 level olmanızı ister.4. seviye EMS yükseltmesi ise 44 yarış kazanmanızı ister.
Burada önemli olan bir nokta var. Yarışta birinci olursanız sayaca işler.


Tracker ve Full Coverage:LSC'de Loss/Theft Prevention'a girdiğinizde karşınıza Tracker ve Full Coverage seçenekleri çıkacak. Oyunda yoldan bulduğunuz bir araca tracker takarsanız aracı bir yerde bıraktığınızda mini haritada görünmesini sağlarsınız. Fakat aracın başına bir şey gelirse o aracı unutun. Bunun için sigorta yapmalısınız. O da full coverage oluyor.
Ancak Tracker taktıktan sonra araca full coverage yapabilirsiniz yoksa olmaz. Sigorta yaptığınız takdirde aracın başına bir şey gelirse telefondan Mors Mutual'ı arayıp aracı geri getirebilirsiniz.

Ignition ve Remote Bomb:Ignition Bomb: Araca bomba koyar. Süren kişi direkt patlar.
Remote Bomb: Uzaktan kumanda edebildiğiniz bir bomba koyar. İstediğiniz zaman patlatabilirsiniz.
(Bu iki özelliği hiç kullanmadım. İnternetten araştırdıklarımı yazdım. Yanlışsa lütfen düzelttirin.)

Araç Satma:Oyunda yoldan bulduğunuz araçları LSC'de satabilirsiniz. Günde bir kez araç satabilirsiniz(oyun-içi). Bu da gerçek hayatta 48dk'ya tekabül ediyor. Her araç satılamaz. Hangi araçların satılabildiğine ve ne kadara satılabildiğine buradan bakabilirsiniz.
https://gta.fandom.com/wiki/Los_Santos_Customs/Vehicle_Prices

Marketler:
Haritada sepet şeklinde gösterilen mekanlar. Buradan yiyecek, içecek, içki veya sigara alabilirsiniz. Redwood Cigarettes(sigara) canınızı düşürür. Pisswasser(içki) ve Redwood Cigarettes hariç diğerleri ise arttırır. Pisswasser ise canınıza herhangi bir etki yapmaz.

Not: Göreve girmeden önce mutlaka market alışverişinizi yapın. Görev sırsaında canınız azaldığında menüden inventorye girip bu aldığınız yiyecek ve içecekleri yeyip canınızı arttırın.

Diğer dükkanlardan bahsetmeyeceğim(Ammu-Nation, Ponsonbay vs.). Çünkü ne yapacaklarınız zaten belli.

Görevler ve Etkinlikler:

Oyunda yapabileceğiniz bir sürü etkinlik ve görev var. Bu görev veya etkinlikleri ya siz kurabilir ya da başkalarının kurduklarına katılabilirsiniz.

Heists:

GTA Online'da oynayabileceğiniz görevlerden biridir. Planlı hırsızlık yapabildiğimiz görevlerden oluşur.

Heist başlangıcı Lester'ın sizi aramasıyla oluyor. Lester ile görüştükten sonra H harfi ile simgelenmiş görev mini-haritada beliriyor. Artık Heist görevlerini kurmaya başlayabilirsiniz. Heist görevleri "Setup" ve "Finale" olarak iki kısma ayrılır. Setup hazırlık kısmı Finale(final) ise asıl vurgunun yapıldığı kısımdır.

Vazife dağılımı vardır. Bazen her oyuncuya yapması gereken bir vazife bazen de 2 oyuncuya bir vazife düşer. Her vazifeyi üstlenecek en az bir oyuncu olmalıdır. Aksi takdirde Setup ya da Finale başlamaz. Vazife dağılımını eğer Setup oynanıyorsa oyuncular kendileri belirlerler. Eğer final oynanıyorsa sadece Heist Leader(lider) belirler. Takım arkadaşları buna müdahele edemez.

Heist görevi kurabilmek için Heist'ı kuranın yani liderin 12 level olması şarttır ve plan tahtası/Heist odası olan bir high-end evinin olması gerekir. Ayrıca bir miktar para da gereklidir. Çünkü Heist lideri Heist masraflarını kendi cebinden karşılar ve bu masraflar 11.500 ila 100b arasında göreve göre değişir.

Not: 200.000$ ve üstü her evde Heist odası bulunur ve bu evler Heist kurmak için yeterlidir.

Her bir Setup'tan her oyuncu ortalama 2500 rp ve 20.000$(göreve ve zorluğa göre değişiyor) para alır. Lider ise Setup'lardan sadece rp kazanır para kazanmaz. Setup'larda kazanılan para sabittir fakat finalde bunu Heist lideri belirler. Lider kendisinin ve takım arkadaşlarının payını ayarlar. Bu ayarlamaya takım arkadaşları müdahele edemez.

Heist kurmak için Heist odanıza girip "E" tuşuna basmalısınız. Başka bir Heist'a katılmak için ise "Q" tuşuna basmalısınız ya da telefonunuza bildirim olarak gelen Heist görevi davetlerini onaylamalısınız.

Her heist için 4 oyuncu şarttır(The Fleeca Job Heist'ı hariç). Bir oyuncu olmazsa ya da görev sırasında çıksa dahi görev iptal olur.

Zorluk ayarı vardır. Easy 0.25 kat rp ve para verir. Hard ise 1.25 kat rp ve para verir. Fakat hard zorluğunda oynarsanız team lives(takımın canı) 0'dır yani ölünce oyuna yeniden katılama yoktur. Normal zorlukta ise takım canı 1'dir. Easy'de ise 2'dir. Team lives biterse oynadığınız görev de başarısız sayılır. Quick Restart yapıp son checkpoint noktasından tekrar başlamanız gerekir. Ayrıca görevde sizden bir görev eşyası teslim etmeniz isteniyorsa ve siz de bu eşyaya zarar verdiyseniz görev yine başarısız sayılır.

Heist'a başlanmadan önce oyun tarafından belirlenmiş kıyafetler ve maskeler seçilir.

Her bir Hesit dizisi bitirildiğinde bir sonrakisi için 30 dakika(gerçek hayatta) beklemek gerekir.

Toplamda 5 hesit dizisi vardır. Her Heist görevini kurmanın bir masrafı vardır. Heist görevlerini bitirdikten sonra da açılacak bazı araçlar gereçler vardır. Bunlar sırası ile:

-The Fleeca Job: Tutorial mahiyetinde bir Heist görevidir. 2 setup ve 1 finalden oluşur. Bu hesit için 2 kişi gereklidir. Amaç bankadan 167 numaralı kutuyu çalmaktır.

Masraf: 11.500$

Açılacaklar:
-Kuruma{Araba}
-Armored Kuruma{Zırhlı Kuruma>Kuruma'nın dışı zırh kaplı versiyonu}
-Gas Mask{Gaz Maskesi}
-Earpiece{Kulaklık}

-The Prison Break: The Fleeca Job görevi dizisini bitirdikten sonra açılır. 4 setup ve 1 finalden oluşur. 4 kişi gereklidir. Amaç Profesör Maxim Rashkovsky adlı kişiyi hapishaneden kaçırmaktır.

Masraf: 40.000$

Açılacaklar:
-Velum 5-Seater{5 kişi binilebilen bir uçak>1 pilot+4 yolcu}
-Prison Bus{Hapishane Otobüsü}


-The Humane Labs Raid: The Prison Break görevi dizisini bitirdikten sonra açılır. 5 setup ve 1 finalden oluşur. 4 kişi gereklidir. Amaç Humane Labs(Humane Laboratuvarları)'e baskın yapmaktır.

Masraf: 54.000$

Açılacaklar:
-­Insurgent{Zırhlı bir araç}
-­Insurgent Pick-Up{Insurgent'ın pikap versiyonu>Üzerine yerleştirilmiş bir ağır makinalı taşır}
-­Valkyrie{3 minigun taşıyan bir helikopter>Birini yalnızca co-pilot kullanır}
-­Dinghy{Bot}
-­Rebreather{Su altında bir süre nefes almanızı sağlar}
-­Night Vision{Gece görüş gözlüğü}

-Series A Funding: The Humane Labs Raid görevi dizisini bitirdikten sonra açılır. 5 setup ve 1 finalden oluşur. 4 kişi gereklidir. Amaç Trevor'ı korumaktır.

Masraf: 40.400$

Açılacaklar:
-Mule{Kamyonet}
-Technical{Üzerinde ağır makinalı taşıyan bir pikap}

-The Pacific Standard Job: Series A Funding görevi dizisini bitirdikten sonra açılır. 5 setup ve 1 finalden oluşur. 4 kişi gereklidir. Amaç The Pacific Standard Public Deposit Bank(Pasifik Standart Halka Açık Depozito Bankası)'i soymaktır.

Masraf: 100.000$

Açılacaklar:
-Lectro{Motorsiklet}

Bu görevde 2 kişi para çantalarını taşıyor ve bu iki kişi düşmanlardan hasar aldıkça ya da kendileri bir yerlere çarpıp hasar aldıkça taşıdıkları paradan her seferinde bir miktar düşürüyorlar. Ayrıca motorsikletletlerin olduğu checkpoint noktasına gelindiğinde artık her quick restarttan da bir miktar para kaybedilmeye başlanıyor. Ne kadar para kaybederseniz götürdüğünüz toplam para azalacak ve görev sonucu cebinize giren para da azalmış olacak.

"Series A Funding serisi bittikten sonra oyun size artık hangisini oynamak istersin diye seçenek sunmaya başlıyor. Artık istediğiniz heist dizisini başlatabilirsiniz."Heist Bonusları:

.... eklenecek

Not: Eğer arkadaşlarınızla Heist oynayacaksanız tüm arkadaşlarınızla aynı Session'da olmalısınız.

Cash ve Bank:

Cash yanınızda taşıdığınız para. Bank ise bankanız. Yaptığınız her bir işten elde ettiğiniz para cash olarak gelir. Bu parayı bankanıza atabiliyorsunuz. Atmazsanız öldüğünüz zaman azar azar kaybedersiniz. Peki bankaya para nasıl atılır.Maze Bank'e giriyorsunuz. Deposit'e tıklıyorsunuz. Ardından tüm paranızın olduğu butona tıklıyorsunuz ve paranız bankaya gidiyor.

Not: Başında ödül olan oyuncuyu vurduğunuzda paranız direk bankaya gidiyor.

Yetenekler(Skills/Stats) ve Kolay Yoldan Arttırma Yolları:

"Karakterinizin yeteneklerinin seviyesini alt tuşuna basılı tutarken görürsünüz."

Stamina(Dayanıklılık): Koşma, yüzme, bisiklet sürme gibi efor sarfettiren hareketlerde bulundukça staminanız artar.

"Görevlerde eğer varacağınız nokta yakınsa araçla gitmek yerine direkt koşarak gitmeyi tercih edin.

"Bir bisiklet bulup ya da satın alıp haritayı turlayın. Bu yeteğinizi tamamlamanın en kısa yoludur.

Strength(Kuvvet): 20 yumrukta 1 bar artar. Bu yeteneğinizi arttırdıkça daha çok hasar veren yumruklar atmaya başlarsınız. Bu yeteneğinizi arttırmanın üç yolu var.

"1. yol: Bir partner bulun ve araca binmesini isteyin. Aracın üzerine çıkın ve tekmelemeye(yumruk atın karakter tekmeler) başlayın. Karakteriniz partnerinizi tekmeledikçe yeteneğiniz artmaya başlayacak. Bu yeteneğinizi tamamlamanın en kısa yoludur.
"2. yol: Partner bulamıyorsanız ve tek başınıza iseniz bir karakterden görev isteyin. Bir kamyon bulun ve kasasına atlayın. Havaye 1 el ateş edin(kamyonu süren npc harekete geçsin diye). Kamyonu tekmeleye başlayın.
"Üstteki iki yol da mümkün değilse bir golf oyunu başlatın. Starting hole 1'e ayarlayın, ending hole da 1 olsun. Tek başınıza görevi başlatın. Görevi bitirip tekrar tekrar oynayın. Tennis ve arm wrestling modları da strenght yeteneğinizi arttırır. Fakat bu yol yeteneğinizi arttırmanın en uzun süren yoludur.

Stealth(Gizlilik): Bu yeteneğinizi arttırdıkça çıkardığınız ayak sesinde azalma olur. Düşmanların ve polislerin sizi algılaması zorlaşır. İnsanları ya da düşmanları öldürürken polis daha geç gelir. Bu yetenek deathmatch oyun modunda özellikle işe yarar. Eğer %100 tamamladıysanız düşmanın yakınında olmadığınız sürece yürüyüş ve koşmalarınızda ayak sesi çıkarmazsınız ve böylece mini haritada gözükmezsiniz.

Stealth moduna ctrl tuşuna bastığınızda girersiniz. Bu yetenek stealth modunda hareket ettikçe ya da birilerini öldürdükçe artar.

"Stealth modunda susturucu bir silahla birilerini öldürün."

"Heist görevleri arasında 2 tane sessizce tamamlamanız gereken görev var. Bu görevlerde stealth modunda sessizce dolanmanız bu yeteneğinizi iyi arttırır.

"Freeroamda iken Simeon'un garajının olduğu limana gidin. Orada konteynırlar var. Polis gelene kadar ateş edin. Konteynırların üzerine çıkın ve stealth modunda hareket edin.

Flying(Uçuş): Uçuş yeteneğiniz arttıkça uçak ya da helikopter kullandığınızda aracın sarsıntısında azalma olur. 10 dakikalık uçuşunuzda 1 bar artar.

"Uçuş okulundaki(San Andreas Flight School) görevleri tamamladıkça yeteneğinizde hızlı bir artış olur."

"Uçakları havalimanlarına başarılı indirip kaldırdıkça bu yeteneğiniz artar. İndirirken yere yakın olarak bir süre uçarsanız yeteneğiniz daha çok artar."

"Hava yarışları bu yeteneğinizi freeroamda öylesine uçmanızdan daha hızlı arttırır."

Driving(Sürüş): Sürüş yeteneğiniz arttıkça sarsılmada azalma olur ve arabaları daha rahat idare etmeye başlarsınız. Bu yetenek araba sürdükçe ya da yarış yaptıkça artar. Önemli olan nokta ise, arabanızı bir yerlere fazla çarpmadan sürmek.

"Bu yeteneği arttırmanın en kolay yolu yarış yapmak. Criminal Records yarışını açın ve defalarca oynayın. Her turu tamamladığınızda yeteneğiniz artacak. Yeteneğinizi tamamlayana kadar yarışın."

Lung Capaticy(Akciğer Kapasitesi): Akciğer kapasiteniz arttıkça suda daha uzun süre kalabilirsiniz. Polislerden kaçmak için bu iyi bir yöntemdir. Bu yetenek suya dalıp yüzdükçe artar. Yeteneği tamamlamak için 1 saat civarı suda kalmanız gerekir.

"En kolay yol yiyeceklerinizi depolayın ve suya girin. Karakter nefessiz kalınca canı azalmaya başlayacak. Ölmemesi için yiyeceklerizi yiyin ve canınızı arttırın. Aynı işlemleri tekrar tekrar yapın."

Max Health(Can): Bu yetenek arttıkça artık daha geç ölmeye başlarsınız. Bu yetenek direkt olarak level ile artıryor yani ekstra bir şey yapmayacaksınız. Sadece level atlamaya bakın. Her 20 levelda bir yeteneğiniz %20 artar(20-40-60-80-100). 100. levelda max health tamamlanır.

Rank’e(Level) Göre Açılacaklar Listesi:
GTA Online Rank 1
Combat Shotgun
Pistol

GTA Online Rank 2
Stunt Jumps
Pistol Clips(Şarjör)

GTA Online Rank 3
Car Mod Shop(Araç Modifiye Dükkanı)
Pegasus
Shops(Dükkanlar)
Hold Ups
One On One Deathmatch(Teke Tek Ölüm Maçı)
Shooting Range(Atış Poligonu)

GTA Online Rank 4
Pistol Flashlight(Fener)

GTA Online Rank 5
Garages(Garaj)
Personal Vehice Delivery(Kişisel Araç Teslimat Servisi)
Movies(Sinema)
Pistol Supressor(Susturucu)
Micro SMG
Ballas To The Wall (Lamar Mission) (Lamar’ın Görevi)
Rich Men In Richman (Simeon Mission) (Simeon’ın Görevi)
It Takes A Thief (Simeon Mission)
Rockford Roll (Simeon Mission)
Chasers (Simeon Mission)
Where Credit's Due (Simeon Mission)

GTA Online Rank 6
Tennis(Tenis)
Golf(Golf)
Darks(Dart)
Arm Wrestling(Bilek Güreşi)
Strip Club(Striptiz Klübü)
Bumpers (Custom Chin Spoiler)
Flood In The LS River (Gerald Mission) (Gerald’ın Görevi)
Death Metal (Gerald Mission)
Pier Pressure (Gerald Mission)
Deal Breaker (Gerald Mission)

GTA Online Rank 7
Trevor's Enigma (Gerald Mission)
Meth'd Up (Gerald Mission)

GTA Online Rank 8
Import/Export
Bumpers (Painted Rear Bumper) (Boyanabilir Yan Tampon)
Windows (Light Smoke) (Açık Duman Rengi Cam)

GTA Online Rank 9
Exhaust (Chrome Tip) (Krom Tipi Egzoz)
Combat Pistol
Combat Pistol Extended Clip(Genişletilmiş Şarjör)
No Hay Bronca (Gerald Mission)

GTA Online Rank 10
Bounties(Kelle Ödülleri)
Auto Armor 20%(%20’lik Zırh Kaplama)
El Burro Heists (Simeon Mission)
Gentry Does It (Simeon Mission)
All In The Game (Simeon Mission)

GTA Online Rank 11
Parachuting(Paraşütle Atlama)
Combat Pistol Supressor
SMG
Parachutes (Blue) (Mavi Paraşüt)

GTA Online Rank 12
Merryweather Crate Drop(Merryweather’dan Sandık İkmali)
Blow Up (Simeon Mission)
Gassed Up (Gerald Mission)

GTA Online Rank 13
Ammo Drop (Mermi İkmali)
Romance Isn't Dead (Ron Mission) (Ron’un Görevi)

GTA Online Rank 14
GTA Online Rank 15
Survival
Grenade(El Bombası)
SMG Supressor
Parachutes (Black Smoke Trails) (Siyah Paraşüt Dumanı)
Grill (Painted Light Surroundings)
Violent Duct (Gerald Mission)

GTA Online Rank 16
Parachutes (Red) (Kırmızı Paraşüt)
San Andreas Seoul (Lamar Mission)
Chasers II (Simeon Mission)

GTA Online Rank 17
Bull Shark Testosterone
Pump Shotgun
Suspension (Lowered) (Düşük Süspansiyon)

GTA Online Rank 18
Gang Attacks (Çete Savaşı> Haritada kırmızı daire olarak belirir. Çetenin tamamını öldürürseniz 500rp kazanırsınız)
Parachutes (Yellow Smoke Trails) (Sarı Paraşüt Dumanı)
Ticket To Elysium (Lamar Mission)

GTA Online Rank 19
Armored Truck (Zırhlı Kamyon)
Sticky Bomb (Yapışkan Bomba)
Cop's Capacity (Lester Mission)

GTA Online Rank 20
Back-Up Helicopter (Yardım Helikopteri)
Gas Can (Gaz Bombası)
Wheels (Bulletproof) (Mermi Geçirmez Tekerlek)
Lost My Mind (Trevor Mission) (Trevor’un Görevi)
Fuelling The Flames (Ron Mission)
Going Down The GOH (Lamar Mission)
Caught Napping (Lamar Mission)
Blow Up II (Simeon Mission)

GTA Online Rank 21
Remove Wanted Level (Aranmayı Silme)
Sniper Rifle
Lights (Xenon Lights) (Xenon Farlar)
Bumpers (Painted And Chin Spoiler)

GTA Online Rank 22
Landing Strip (Lester Mission)
Out Of Court Settlement (Martin Mission) (Martin’in Görevi)

GTA Online Rank 23
Parachutes (Seaside Stripes)
Hood (Ram Air)

GTA Online Rank 24
Assault Rifle
Parachutes (Orange Smoke Trailers) (Turuncu Paraşüt Dumanı)
A Titan Of A Job (Lester Mission)
Death From Above (Martin Mission)

GTA Online Rank 25
Boat Pick-Up
Explosives (Ignition Bomb)
Daemon Run (Ron Mission)
Turbine Carbine (Ron Mission)
High Priority Case (Lester Mission)
Last Chopper Out Of LS (Lester Mission)
Lost MC RIP (Lamar Mission)
ATV Steal (Simeon Mission)

GTA Online Rank 26
Roll Cage (Stunt Cage) (Araç-içi Kafes)

GTA Online Rank 27
Parachutes (Red Smoke Trail) (Kırmızı Paraşüt Dumanı)
Base Invaders (Ron Mission)

GTA Online Rank 28
Parachutes (Hornet)
Crystal Clear Out (Trevor Mission)

GTA Online Rank 29
Assault SMG

GTA Online Rank 30
Helicopter Pick-Up
Auto Armor 40%(%40’lık Zırh Kaplama)
Exhaust (Big Bore)
Crank Up The Volume (Ron Mission)
Quarry Quarry (Lester Mission)
By Land, Sea And Air (Lester Mission)
No Smoking (Lamar Mission)
War And Pieces (Gerald Mission)

GTA Online Rank 31
Windows (Dark Smoke) (Koyu Duman Rengi Cam)
Blow Up III (Simeon Mission)

GTA Online Rank 32
Parachutes (Patriot)

GTA Online Rank 33
AP Pistol (Taramalı Tabanca)
Hood (Carbon Hood) (Karbon Kaput)

GTA Online Rank 34
GTA Online Rank 35
Send Mercenaries
Locate A Helicopter
Check Out Time (Martin Mission)
Chumash And Grab (Gerald Mission)

GTA Online Rank 36
Suspension (Street) (Sokak Sınıfı Süspansiyon)

GTA Online Rank 37
Assault Shotgun

GTA Online Rank 38
Parachutes (Widowmaker)

GTA Online Rank 39
GTA Online Rank 40
Off The Radar
Reveal Players
A Boat In The Bay (Ron Mission)
Teaser Trailer (Lester Mission)
The Los Santos Connection (Martin Mission)
Stick Up The Stickup Crew (Martin Mission)
Grab Your Ballas (Martin Mission)
Water The Vineyard (Martin Mission)

GTA Online Rank 41
Hood - Triple Intake

GTA Online Rank 42
Carbine Rifle
Virgin Mary Tattoo (Right Arm) (Sağ Kol Dövmesi)

GTA Online Rank 43
GTA Online Rank 44
Parachutes (Rainbow) (Gökkuşağı Temalı Paraşüt)

GTA Online Rank 45
Trinity Knot Tattoo (Torso) (Gövde Dövmesi)
Bumpers (Painted And Large Splitter)
Four Trailers (Lester Mission) (Lester’ın Görevi)
Mixed Up With Coke (Martin Mission)
Dry Docking (Martin Mission)
Editor And Thief (Martin Mission)
Cleaning The Cat House (Martin Mission)
Dish The Dirt (Gerald Mission)

GTA Online Rank 46
GTA Online Rank 47
GTA Online Rank 48
Lady M Tattoo (Left Arm) (Sol Kol Dövmesi)

GTA Online Rank 49
Windows (Limo) (Siyah Renk Cam)

GTA Online Rank 50
Mugger
Airstrike (Hava Saldırısı)
Auto Armor 60%(%60’lık Zırh Kaplama)
MG
Explosives (Remote Bomb)
Out Of Harmony (Trevor Mission)
Extradition (Martin Mission)
Holed Up - Burton (Martin Mission)

GTA Online Rank 51
Tribal Tattoo (Right Leg) (Sağ Bacak Dövmesi)

GTA Online Rank 52
Exhaust (Side Exit)

GTA Online Rank 53
Hood (Single Intake)

GTA Online Rank 54
GTA Online Rank 55
Landing Gear (Ron Mission)
Wet Work (Ron Mission)
Bust Out (Lester Mission)
Sinking Feeling (Lester Mission)
The Parking Garage (Lester Mission)
Show Me The Monet (Martin Mission)

GTA Online Rank 56
Parachutes (Black) (Siyah Paraşüt)
Suspension (Sport) (Spor Sınıfı Süspansiyon)

GTA Online Rank 57
Chinese Dragon Tattoo (Left Leg) (Sol Bacak Dövmesi)

GTA Online Rank 58
GTA Online Rank 59
GTA Online Rank 60
Grenade Launcher
Mermaid Tattoo (Right Arm)
Satellite Communications (Trevor Mission)
Hack And Dash (Lester Mission)

GTA Online Rank 61
GTA Online Rank 62
GTA Online Rank 63
Evil Clown Tattoo (Torso)

GTA Online Rank 64
Bumpers (Extended Chin Spoiler)

GTA Online Rank 65
Method In The Madness (Trevor Mission)
American Exports (Lester Mission)
On Maneuvers (Lester Mission)
Chemical Extraction (Lester Mission)
Judging The Jury (Martin Mission)

GTA Online Rank 66
Dope Skull Tattoo (Left Arm)

GTA Online Rank 67
GTA Online Rank 68
GTA Online Rank 69
Stone Cross Tattoo (Torso)

GTA Online Rank 70
Advanced Rifle
Chopper Tail (Trevor Mission)
Diamonds Are For Trevor (Trevor Mission)
Docks To Stock (Lester Mission)
Stocks And Scares (Lester Mission)
Defender (Martin Mission)

GTA Online Rank 71
Suspension (Competition)

GTA Online Rank 72
Los Santos Bills Tattoo (Torso)

GTA Online Rank 73
GTA Online Rank 74
GTA Online Rank 75
Indian Ram Tattoo (Right Leg)
Docks To Stock II (Lester Mission)
Rooftop Rumble (Martin Mission)

GTA Online Rank 76
GTA Online Rank 77
GTA Online Rank 78
Dragon Tattoo (Left Leg)

GTA Online Rank 79
GTA Online Rank 80
Auto Armor 80%(%80’lik Zırh Kaplama)
Combat MG

GTA Online Rank 81
Trash Talk (Martin Mission)
Serpent Skull Tattoo (Right Arm)

GTA Online Rank 82
GTA Online Rank 83
GTA Online Rank 84
Skulls And Rose Tattoo (Torso)

GTA Online Rank 85
GTA Online Rank 86
GTA Online Rank 87
GTA Online Rank 88
GTA Online Rank 89
GTA Online Rank 90
Heavy Sniper Rifle

GTA Online Rank 91
GTA Online Rank 92
GTA Online Rank 93
GTA Online Rank 94
GTA Online Rank 95
GTA Online Rank 96
GTA Online Rank 97
GTA Online Rank 98
GTA Online Rank 99
GTA Online Rank 100
Auto Armor 100%(%100 Zırh Kaplama)
RPG

GTA Online Rank 101
GTA Online Rank 102
GTA Online Rank 103
GTA Online Rank 104
GTA Online Rank 105
GTA Online Rank 106
GTA Online Rank 107
GTA Online Rank 108
GTA Online Rank 109
GTA Online Rank 110
GTA Online Rank 111
GTA Online Rank 112
GTA Online Rank 113
GTA Online Rank 114
GTA Online Rank 115
GTA Online Rank 116
GTA Online Rank 117
GTA Online Rank 118
GTA Online Rank 119
GTA Online Rank 120
MinigunErken yayınladım. Güncellenecektir arkadaşlar. Hatırıma gelen ilk şeyleri yazdım. Oyunu oynadıkça bu rehberi güncelleyeceğim.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

eline sağlık dostum gta yı hiç online oynamamış biri olarak çok faydalanıcam ben
Yoruma Git
hysteria_ - 7 yıl +13
1 buçuk ay önce başladım ps4'te, rank 120 oldum, Kill/Death oranım 2.0 (kolaylıkla arttırıyorum), bir çok araç ve pegasus araçlarım mevcut, para sıkıntım yok.

İ
Yoruma Git
Yorumun Devamı Onur__ - 5 yıl +13
Motor kulübü ve CEO şirketi ile ilgili birkaç şey anlatayım,

- Motor kulübüne 10 adet motorsiklet koyabiliyorsunuz, diğer garajlarda arabaların arasında motor olduğu z...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Onur__ - 5 yıl +7

H hysteria_
7 yıl (3820 mesaj)
eline sağlık dostum gta yı hiç online oynamamış biri olarak çok faydalanıcam ben
D Dr. Donanım
7 yıl (4934 mesaj)
Helal kardeşim gayet detaylı anlatmışsın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V VEGETTO
7 yıl (1388 mesaj)
Güzel ve faydalı bir konu olmuş emeğinize sağlık. Online'da satılan evlerle ilgili olarakta konuya eklemeler yaparsanız eğer harika olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 18 Nisan 2015; 18:27:29 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L Lookmania
7 yıl (472 mesaj)
+1 elinize saglik hocam cok gerekli bir konu sagolun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Surfing with the Alien
7 yıl (7460 mesaj)
Ben oyun başında bi ev aldım ama hiç beğenmedim satmak istiyorum, senin konuya koyduğun garajlı evi almak istiyorum:(


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Vastiel
7 yıl (997 mesaj)
Güzel bir konu olmuş , benim gibi yeni başlayanlara gerekliydi eline sağlık.
İki adet sorum olacak :
1)Level 7 oldum görevleri yapıyorum ev almak için Simone'nin araması gerekliymiş , hala aramadı acaba ekstra bir şey mi yapmalıyım yoksa kafasına esince mi arayacak ?
2) Push to talk N de ayarlı bende , mikrafon enable fakat sesim karşıya gitmiyor ekstra bir şey mi yapmak lazım , skype de fln çalışıyor mikrafon halbuki.
D Dark Brotherhood
7 yıl (1167 mesaj)
takibe aldım

nuem keyleri getirsin alacam direk , o zaman çok yararı olur , emeğine sağlık
M maxemilian
7 yıl (274 mesaj)
Eline koluna sağlık bayağı hoş olmuş.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Sercan Ç. Konu Sahibi
7 yıl (3471 mesaj)
@abundantia
Direk satılmıyor ancak şöyle satabilirsiniz. 3 gayrimenkul alma hakkınız var ya. 1 tane zaten aldınız diyelim. 2 tane daha alıp 3.yü almak istediğinizde oyun size sorar hangi ev ile takas edeceksin diye. Sen de o zaman seçersin beğenmediğin evi. Bir miktar para alacaksın önceki evin için.

@VEGETTO
Konuya evler ve garajlar hakkında güzel bir görüntü ekledim. Detaylıca bilgi veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 18 Nisan 2015; 18:53:20 >


Bu mesajda bahsedilenler: @VEGETTO , @abundantia

L lordinas
7 yıl (2877 mesaj)
iyi rehber olmuş, birşey sorucam arabayı nasıl sigortalıyoruz?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

S Sercan Ç. Konu Sahibi
7 yıl (3471 mesaj)
@Crantola
Tracker ve Full Coverage kısmında bahsettim.

@Vastiel
1. İlk evimi yılları önce aldım. Hiç hatırlamıyorum. Fakat direk almıştım sanırım.
2. Voice Chat kısmına bakın. Orada ayarı kendinize göre yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 18 Nisan 2015; 19:08:18 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vastiel , @Crantola

L lordinas
7 yıl (2877 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Tracker ve Full Coverage kısmında bahsettim.

bahsettiklerinin nasıl yapıldığını yazmamışsın. bende onu merak ediyorum nereden, hangi menüden yapılıyor?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mehmetaksakal
7 yıl (180 mesaj)
Ellerine sağlık :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Sercan Ç. Konu Sahibi
7 yıl (3471 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Crantola


quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Tracker ve Full Coverage kısmında bahsettim.

bahsettiklerinin nasıl yapıldığını yazmamışsın. bende onu merak ediyorum nereden, hangi menüden yapılıyor?

Doğru oraya nereden girildiğini yazmamışım. Ekleyeyim rehbere.
Loss/Theft Prevention kısmından yapılıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheGogol
7 yıl (268 mesaj)
hızlı rank kasmak için ne yapmamız gerekiyor ben daha rank 4üm :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Sercan Ç. Konu Sahibi
7 yıl (3471 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: TheGogol

hızlı rank kasmak için ne yapmamız gerekiyor ben daha rank 4üm :)

Görevleri Hard zorluğunda yapın. 1.5 kat ekstra puan ve para gelir.
Heist görevleri de iyi rp verir.
V Vastiel
7 yıl (997 mesaj)
İlgin ve cevabın için teşekkürler
Bu mesajda bahsedilenler: @Sercan Ç.

A akke4323
7 yıl (2649 mesaj)
Elinize sağlık detaylı bir konu olmuş , okuma zevkini arttırmak için yaziyi renklendirirseniz daha güzel olacaktır.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L lordinas
7 yıl (2877 mesaj)
aracım zaten sigortalıymış< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Sercan Ç.