Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Görsel iletişim tasarımı için mac mi pc mi?

E
elfinurk Konu Sahibi
geçen hafta (1 mesaj)
Merhabalar, görsel iletişim tasarımı bölümü okuyacağım ve bilgisayar tavsiyesi arıyorum. Tasarım için macbook öneriliyor genellikle. Fakat hem oyun için hem de C# öğrenmek istediğim için (mac'de de yapılabiliyormuş fakat daha zahmetli sanırım?) ve özellikle de fiyat konusunda windows çok daha bana göre gibi geliyor. Ama tasarımda da geri kalmak istemiyorum ki zaten bilgisayar seçimindeki ilk önceliğim bu. Ne düşünüyorsunuz, tasarım için mac şart mı?
A
azizfikri
geçen hafta (500 mesaj)
Şart değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


W
WinteR
6 gün (6374 mesaj)
Özel bir program kullanmıyorsan şart değil, o da macbook değil ipad prolarda procreate var sanırım fark yaratan. Şu an için macbookların 2 avantajı var, bir yazılım; uzun süre macos kullanınca windows işkence gibi gelebilir, iki ise lcd ekranlarının daha kaliteli olması.
T
tutku.
5 gün (25 mesaj)
2013 ve sonrası, 8GB ramli bir macbook fazlasıyla işini görür

c# ile mac te yazılım geliştirebilirsin.

yalnız .Net Framework ile geliştiremezsin. .Net Core Framework'ü ile geliştirebilirsin.

Aradaki farkı bilmiyorsan muhtemelen .Net Framework ile geliştirmen gerekiyor. Onun için de

Macbook'una bootcamp Assistant aracılığı ile 2. bir işletim sistemi olarak Windows 10 Education yazılımını yükleyebilirsin. (lisans anahtarını üniversitenden talep etmelisin)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.