Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir, 2 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Google, yeni AR gözlüğünün tanıtımını yaptı

C cotanak2826 Konu Sahibi
geçen hafta (1507 mesaj)

Google, yeni AR gözlüğünün tanıtımını yaptıTeknoloji devi Google, ilk olarak I/O 2012'de Google Glass'ı sergilemiş ve artırılmış gerçeklik gözlüğü pazarına giriş yapmıştı. Şirket bu yıl düzenlenen I/O konferansında yeni bir AR gözlüğünün prototipini tanıttı. Sunumda gözlüğün bazı özelliklerini gösteren kısa bir video da paylaşıldı.Google Glass'ın halefi geliyorI/O 2022 sırasında Google, birçok yeni ürününü tanıttı. Bununla birlikte teknoloji devi, gelecekte piyasaya sürmeye hazırlandığı AR gözlüğüne dair de kısa bir sunum gerçekleştirdi. Tanıtımda gözlüğün gerçek zamanlı dil çevirisi yapabildiği anlara yer verildi.Ayrıca Bkz.Google ilk akıllı saatini duyurdu: Karşınızda Pixel WatchTanıtım videosunda gözlüğü takan kullanıcının karşısındaki kişi konuştuğu zaman eş zamanlı olarak çevirisi kullanıcının görüş alanında yer aldı. Bu sayede kullanıcılar, farklı dilde konuşuyor olsalar da karşısındaki kişilerle kolay bir şekilde iletişim kurabilecekler.Google'ın tanıtımını yaptığı yeni AR gözlüğünü ne zaman piyasaya süreceği hakkında bir zaman çizelgesi bulunmuyor.


Kaynak:https://www.engadget.com/google-ar-glasses-190114468.html

 Haberi Portalda Gör


G galaxyg
geçen hafta (2784 mesaj)
Umarım gerçek hayatta yerini alır

E El_domingo
geçen hafta (2394 mesaj)
Asıl ihtiyac olan işini iyi yapan bir goruntu ve sesi duzgun iletebilecek bir cihaz...zaten diğer tum işler cep telefonu aracılıgı ile hal olur..illa başlı başına cok pahallı bir cihaz uretme cabasını anlamak zor...nedense çinliler bile bu işe hala el atmamıs..

P ProjectMan
geçen hafta (11710 mesaj)
karşındaki insansa her türlü iletişim kurarsın ! :)
ama karşındaki mal sa bu gözlük bile bir işe yaramaz !!!

K khaos
geçen hafta (4624 mesaj)
Klasik Google "tanıt,yok et beceriksizlikleri"çöplüğüne bir aday daha

E erensunay
geçen hafta (7 mesaj)
Gözü rahatsızlığına sahip bireyler bile gözlük takmak istemiyorken, sağlıklı bir insan neden gözlük taksın? Bu sebepten tutmadı bu gözlük olayı, saat için çok uygundu ve tuttu, hemen herkes rahatsız olmadan bi şekilde saat takıyor, gece uyurken bile ama gözlük böyle bir ürün değil.

Günlük verilere başka bir cihaz kullanmadan, doğrudan "gözünün" önündeki bir ekrandan ulaşmak için bence smartlens'ten başka bir çözüm yok ama onun da gerçekten çok iyi, stabil ve işe yarar olması gerekmekte.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.