Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
14
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Google Haritalar, verilerini paylaşmayan kişiler için navigasyon özelliklerini kısıtlayacak

U ugur7seven Konu Sahibi
10 ay (4365 mesaj)

Google Haritalar, verilerini paylaşmayan kişiler için navigasyon özelliklerini kısıtlayacakAndroid ve iOS'taki Google Haritalar kullanıcıları, uygulamanın anonim navigasyon verilerini paylaşmalarına izin vermelerini isteyen bir bildirim almaya başladı. Reddetme durumunda, bazı yaya navigasyon işlevleri kullanılamıyor.Ayrıca Bkz.Google ve Microsoft'tan siber güvenliğe 30 milyar dolarlık yatırımNavigasyonu başlattığınızda, navigasyon verilerinin harita hizmetini nasıl daha iyi hale getirdiğine dair ekranda bir mesaj beliriyor. Uygulamayı kullanırken Google, uydu konumlandırma ve rota bilgileri dahil olmak üzere kullanıcılardan çeşitli veriler toplamakta. Bu bilgiler de gerçek zamanlı trafik analizi ve daha verimli yönlendirmeler için kullanılıyor.Google Haritalar, verilerini paylaşmayan kişiler için navigasyon özelliklerini kısıtlayacakBüyük hacimlerde veri toplanıyorGeçen yıl Eylül ayında Google, uygulama kullanıcılarının toplamda günde bir milyar kilometreden fazla araç kullandığını bildirdi. Böylesine etkileyici bir rakam, hızlı bir şekilde alternatif rotalar oluşturmanıza, kullanıcıları yol koşulları hakkında bilgilendirmenize, varış noktasına tahmini varış süresini hesaplamanıza ve tam teşekküllü bir navigasyon sağlamanıza olanak tanıyan anonim verilerin toplanması sayesinde elde edilmiş.Kullanıcı anonim verileri geliştiriciye aktarmayı reddederse, bazı gezinme işlevleri kullanılamayacak. Yani navigasyonu, sesli rehberle birlikte yürüyerek kullanmak yerine, sistem yalnızca hedefinize giden bir rota ve navigasyon talimatlarının basit bir metin listesini sunacak.
Kaynak:https://www.phonearena.com/news/google-forces-maps-users-to-crowdsource-information_id134548

 Haberi Portalda Gör

Google sevmem ama adamlar bu konuda haklı. Hem hiçbirşey verme hemde doğru tam bilgi iste yok öyle. Vereceksin ki alacaksın.
Yoruma Git
porsche911gt2 - 10 ay +19
İkinci bir seçenek sunuluyor ve unutulur. WhatsApp için de böyle artist artist konuşmalar geçti, sonunu gördük. Buyursun yapsın, zaten millet yeteri kadar tiksindi sizden...
Yoruma Git
Yorumun Devamı addidas_85 - 10 ay +9
Zorba...
Yoruma Git
dvrndvrn - 10 ay +5

1 1ses1
10 ay (2559 mesaj)
Çok ta . . . . . de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 26 Ağustos 2021; 20:52:16 >A addidas_85
10 ay (6280 mesaj)
İkinci bir seçenek sunuluyor ve unutulur. WhatsApp için de böyle artist artist konuşmalar geçti, sonunu gördük. Buyursun yapsın, zaten millet yeteri kadar tiksindi sizden, bari biraz tepki verirler sonunda.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D dvrndvrn
10 ay (5 mesaj)
Zorba...

M monacomen
10 ay (3998 mesaj)
Ben de diyorum son iki haftadır navigasyon ile nereye yürüsek tam tersi yerleri tarif ediyor, meğerse verileri paylaşma özelliğini reddettik ondan kıllık yapıyormuş.

H H34RTL3SS
10 ay (1069 mesaj)
Here WeGo kullanın yandex kullanın sanki alternatif yokta :D

B batuhan.mert
10 ay (34 mesaj)
veri arsızlığı. düne kadar normal rota veren uygulama izin vermezsen yanlış rota vericek demek ki.

P porsche911gt2
10 ay (1136 mesaj)
Google sevmem ama adamlar bu konuda haklı. Hem hiçbirşey verme hemde doğru tam bilgi iste yok öyle. Vereceksin ki alacaksın.

D dr20mouse
10 ay (12063 mesaj)
Gerçekten anonim olarak alacaklarına güvensem bilgiyi verirdim. Trafik bilgisi için lazım çünkü böyle anlıyorlar.

E esmerbuyucu
10 ay (8021 mesaj)
Köylülerimin pardon kullanıcılarımın üstünden geçineceğim demiş kısacası. Üstelik bedavaya çalıştırıyorlar, çalışmazlarsa hizmette yok

Apple Maps kullanıyorum, toplu taşıma için de Moovit. Yandex Maps, Here WeGo derken zaten buna sıra gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 27 Ağustos 2021; 1:17:29 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


U Ulan Musk
10 ay (1624 mesaj)
Hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın. Size gerçek zamanlı trafik yoğunluğu, trafiğe bağlı varış süresi gibi bilgiler sunuyorsa sizden de bu verileri topluyordur.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


L lterlemez
10 ay (1313 mesaj)
Android telefonda ilk pasifize ettiğim uygulamalar Google uygulamaları zaten (Play hariç). Hepsini tarayıcılar üzerinden kullanıyorum. Here WeGo var iken Google Maps kullanmam. Ayrıca, anonim veri diye bir şey yok, yalanın dik alasıdır.

Y YOURMOVE
10 ay (3152 mesaj)
Geçen QR kod ile para çekerken veri istedi. İlk başta vermedim. Sonra tabii para çekemedim. Hal böyle olunca ikinci denemede tekrar veri istedi, bende mecbur verdim.
9 9unkarekoku
10 ay (795 mesaj)
Diğerleri sanki toplamıyor mu bence bu mümkün değil, bir yerlerden topluyor ki bu kadar keskin sonuç verebiliyor ayrıca benim için bir mahsuru yok istediği gibi takip etsin isterse yanıma bir de adam koysun. sıkıntı yok gizli saklı bir şeyim de yok bu kadar zaman ücretsiz bir şekilde kullandım buna sayarım.

A alierennet
10 ay (287 mesaj)
Yapay zeka için veri lazım. Yapay zeka yeterince güçlenince insanları ham yapacak.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.