Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
304
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Google bir oyun akışı hizmeti ve oyun konsolu üzerinde çalışıyor

M macromedia21 Konu Sahibi
4 yıl (6959 mesaj)

Geçtiğimiz birkaç yılda Google çok sayıda sektöre giriş yaptı. Tamamen bir internet arama motoru olarak faaliyetlerine başlayan şirket bugün genişleyen portföyünde pek çok fiziksel ürüne sahip.  Pixel akıllı telefonlar ve Google Home akıllı hoparlörler Google'ın donanım tutkusunun en önemli kanıtı.

 

Bununla birlikte arama devi henüz oyun endüstrisine adım atmamış durumda. Ancak dünyanın en büyük teknoloji şirketi kısa süre içinde şansını deneyecekmiş gibi görünüyor.

 

Ayrıca Bkz.Samsung, Android Oreo güncellemesini S8'den önce yanlışlıkla S7 edge'e gönderdi
The Information kaynaklı habere göre Google, oyun endüstrisine girmek için ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor olabilir. Raporda şirketin Yeti kod adına sahip abonelik tabanlı oyun akışı hizmeti üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

 


Google'dan bir oyun konsolu gelebilir


Bahsi geçen hizmet büyük olasılıkla Google'ın Chromecast'inde veya tamamen yeni bir Google yapımı oyun konsolu üzerinde çalışacak. Google'ın Yeti kod adlı oyun hizmeti, kullanıcıların oynamaya başlamadan önce oyunu indirmesini istemek yerine doğrudan internet üzerinden akış sağlayacak.

 

Şirket kullanıcılara bu hizmeti sunabilmek için Google'ın geniş bulut altyapısını kullanacak. Ayrıca arama devinin oyunlar için geliştiricilerle görüşmelere başladığı söyleniyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi, hizmet abonelik tabanlı olacak ancak aboneliğin ne kadara mal olacağı henüz belirsiz.

 

Şu bir gerçek ki Yeti, arama devinin sunduğu diğer hizmetler gibi başarılı olursa, Google'ı video oyun endüstrisinin ön saflarına taşıyarak, 109 milyar dolarlık oyun pazarından büyük bir pay kapmasını sağlayabilir.

 Haberi Portalda Gör


R redoracle
4 yıl (4315 mesaj)
Google'ın oyun sektörünü canlandırması güzel gelişme olur.

Ama eskisi gibi oyun çıkmıyor.Pekçok firma hala eski oyunların ekmeğini yiyor.

Kendide oyun geliştirmeye,geliştiren firmalara destek olmaya başlarsa o zaman güzel yeni oyunlar görebiliriz.
T tobepeople
4 yıl (3017 mesaj)
Google'ın konsol ile gelmesi her türlü avantajımıza olur. Uzun zamandır piyasada olmayan Nintendo da bu kez iddialı girdi Xbox'da harika bir konsol ile geldi ve Playstation lider konumunda olmasına rağmen üzerine baskı hissediyordur yani yeni konsolunu çıkartması gerekiyor 1 yıl içerisinde bir de Google gelirse tadından yenmez rekabetin...Oyun ve konsol fiyatlarına iyi yönde etkisi olacağını düşünüyorum yapmazlarsa gGoogle gibi bir dev onların hepsini tek seferde yutar :D

D Dürüstİnsan
4 yıl (3477 mesaj)
İnternet hızlarının yükselmesiyle beraber birçok stream oyun oynatma servisleri olacağını tahmin etmek zor değil. Google da bunu bildiği için yarışa ilk sıralardan girmek istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 8 Şubat 2018; 18:29:39 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


O Ohol Oula
4 yıl (2780 mesaj)
Sen önce adam gibi güncelleme sun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Rachsuchtig
4 yıl (3181 mesaj)
Google'da bağlı bir alet alsan (Nexis, Pixel) alırsın düzgün güncelleme< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ohol Oula

G gxhero
4 yıl (506 mesaj)
PS4 xbox benzeri çıkaracaksa hiç uğraşmasın yenilikçi ve ezber bozan bir ürün çıkaracaksa tamam misal wii ama chrome pc gibi saçma salak bir ürün çıkacağına eminim.

M MetalWave
4 yıl (4693 mesaj)
PS ciler başlar EX yok EX diye.
keşke steam ile Xbox anlaşıp konsola dahil olsada steam oyunlarımızı konsoldada oynayabilsek

A aschil
4 yıl (7282 mesaj)
Google bu konuda tekel olabilir, ciddi bir yatırım yaparsa tabi.
I INumber1OneI
4 yıl (263 mesaj)
bi bu kaldı zaten googleın girmediği
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.