Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
26
Cevap
2660
Tıklama
10
Öne Çıkarma
Cevap: Google, 20 yıllık çalışanını beklenmedik bir şekilde e-posta ile kovdu (2. sayfa)
D
2 hafta
Er

Sırf gerçekçi tutumun için üye olup beğeniyorum inan bana..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @scientia
S
2 hafta
Yüzbaşı

Amerika'da sözleşmeler "at will" dir. İşten çıkartılırsan hiçbir tazminat alamazsın. Sadece 6 ay işsizlik maaşı alırsın en fazla, o da haftada max $500 dolar. Genelde normal çalışanlara haftada $250 ödüyorlar.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Alkımm
S
2 hafta
Yüzbaşı

Tazminat ödenmez Amerika'da, yıllık izin ve sigorta yapma zorunluluğu bile yok.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SPAWN-TheUndead
M
2 hafta
Onbaşı

Ben de yazılımcıyım google keske beni alsa paraya para demem.. Parasızlık fakirlik cok kötü bunu yasayan bilir..M
2 hafta
Yüzbaşı

vay be rüyalar ülkesinde rüya gibi çalışma sistemi. Tam bizim patronların istediği. Kore de ve diğer uzakdoğu ülkelerinde bile emeklilik yok diye okumuştum. Bunlara göre asıl cennet bizim ülke. He maaşın yetmiyor ayrı mevzu.
Bu mesajda bahsedilenler: @sensaura
O
2 hafta
Binbaşı

ABD: ABD'de ise özel sektörde kıdem tazminatı uygulaması yokken Federal çalışanlar ise kıdem tazminatı hakkına sahip. İngiltere'den farklı olarak eğer çalışan yetersizliğinden dolayı işten çıkarıldı ise tazminat hakkına sahip olamıyor. Ayrıca üst üste 3 gün devamsızlık yapmış olmak da kıdem tazminatının yanması için yeterli.

İşyerinde 10 yılı doldurmamış çalışana her 1 yıl için 1 haftalık ücret, 10 yılın aşan emeği içinse her 1 yıl için 2 haftalık ücret ve eğer yıla tamamlayamadığı süre var ise de her bir çeyrek için söz konusu oranların 1/4'ü kadar tazminat ödeniyor. 40 yaşını doldurmuş çalışanların tazminatları ise her 1 yıl için yüzde 10 artırılıyor. Çeyreklik dilimler içinse oran yüzde 2,5 artırılıyor.

ABD ayrıca kıdem tazminatı için tavan da var. Çalışanın kıdem tazminatı en fazla 1 yıllık maaşı kadar olabiliyor.


https://www.bloomberght.com/dunyadaki-ornekleri-ile-birlikte-adan-zye-kidem-tazminati-1454815-amp< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

D
2 hafta
Yarbay

tek calisan bir anlam ifade etmez. google cok buyuk firma. o calisanla yoneticileri arasinda ozel durumlar husumetler yasanmis olabilir bilemeyiz. ancak cok sayida calisan ayni sekilde cikarilirsa butun sirket bundan sorumlu tutulur. turkiyede ogle yemegi donusunde bilgisayar hesabina login olamadiginda topluca isten atildigini anlayan calisanlar var, hemde o sirketin rekor gelir elde ettigi senede. sirketin adini burda veremem, herkesin bildigi sayili buyuk kurumlardan bir tanesi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.