Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1306
Cevap
0
Tıklama
12
Öne Çıkarma
GOD OF WAR: RAGNAROK | PS4/PS5 EXCLUSIVE | 2022

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Oyun: God of War: Ragnarok
Geliştirici: Santa Monica Studio
Yönetmen: Eric Williams
Yayıncı: Sony Interactive Entertainment
Çıkış Tarihi: 2022
Çıkacağı Platformlar: Ps4, Ps5

Not: Eric Williams 2004'ten bu yana Santa Monica'da çalışmaya devam eden, bu zamana dek God of War oyunlarında tasarımcı olarak görev almış, savaş dinamikleri için de ayrıca çalışmaları olmuş ve stüdyo tarafından özel teşekkür'e layık görülmüştür, kendisi ilk defa bir oyunun yönetmenliğini üstlenecek olsa da, yeteneklerine ve tecrübelerine güveniyoruz.


< Resime gitmek için tıklayın >

Yıllardır merakla beklenen God of War: Ragnarok ilk kez 16 Eylül tarihinde düzenlenen PlayStation etkinliğinde resmi olarak duyuruldu, oyunun 2022 yılında Ps4 ve Ps5 için çıkış yapması planlanıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Teaser Trailer

Videoyu izlemek için tıklayınız

God of War: Ragnarok - Reveal Trailer (Türkçe alt yazı)
https://www.youtube.com/watch?v=vjPoFyTUt8Q&feature=youtu.be

Ekran Görüntüleri
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Karakterler
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Sparta doğumlu, güç ve dayanıklılığı temsil eden, Yunanistan'ın asi ve ölümlü tanrısı ana karakterimiz Kratos aynı zamanda bir babadır.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Kratos'un oğlu olan Atreus, yay kullanımında ustalaşmış, avlama ve iz sürme becerileri olan, mors alfabesine hakim, babasının yanında yolculuk eden cesur bir gençtir.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Bereket tanrıçası Freya, Odin'in eski eşi ve Kratos'un öldürmüş olduğu Baldur'un annesidir, "Asgard'ın kraliçesi", "Ormanların cadısı" isimleriyle de bilinir.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: "Yaşayan en bilge adam" olduğu söylenilen Mimir, Odin tarafından cezaya çarptırılmış ve bir ağaca bağlanmıştı, ta ki Kratos onu bulup kafasını gövdesinden ayırana dek. Artık Kratos ve Atreus'un yanında yolculuk eden bu bilge adam, yol boyunca Kratos'a rehberlik eden kişi.

< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Sindri ve Brok cüce kardeşler demir dövme konusunda usta kişilerdir, kimin en iyi olduğu hakkında tartışma yapana dek birlikte çalışmış, Thor'un ünlü çekici Mjolnir'i ve Kratos'un namıdiğer Leviathan Baltasını yapmışlardır. Kratos ile dostluk ilişkileri vardır.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Loki'nin eşi olan dişi Jötunn (Dev) Angrboda Jörmungandr, (Dünya Yılanı) Fenrir (Dev Kurt) ve Hel'in (Ölüler Ülkesinin Kraliçesi) annesidir.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Gök gürültüsü ve Şimşek tanrısı Thor, İskandinavya'nın en kudretli tanrılarından birisidir ve Odin'in oğludur, Kratos tarafından öldürülen Baldur üvey kardeşi, Magni ve Modi ise öz oğullarıdır, Thor'un gücü, babası Odin tarafından teslim edilmiş iki sihirli nesneye dayanmaktadır, bunlardan biri Mjolnir (Çekiç) diğeri de Megingjord'dur. (Kemer)
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Adalet ve Zafer tanrısı Tyr, Odin'in oğullarından biridir, Thor ve Baldur üvey kardeşleridir, kapalı bir alanda sürgün hayatı yaşamaktadır.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tanım: Tüccar olduğunu tahmin ettiğimiz Durlin hakkında şimdilik pek bir bilgi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 11 Eylül 2021; 0:28:24 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Konuyla bir alakası yok ama yazmışsın madem bir kaç kelam edeyim..

Part II'den şahsi olarak nefret ediyor olabilirsin, bunu yayınlayan, yapımcılığını üstlenen kişilere küfürde edebilirsin, fakat seni temin ederim oyun fan ürünü bir proje olsaydı, şu an oluşturulan etkinin %10'unu yapamazlardı, kasıtlı ve çok bilinçli bir hikaye seçimi var, Sony Naughty Dog'a güvenmiş, belki PlayStation özel tarihinin en büyük bütçeli oyunu dahi olabilir Part II. (anlaşma maliyetleri hariç)

Günün sonunda yerin dibine gömülen oyun, ilk başta God of War'ın, sonrada Marvel's Spider-Man'in ele geçirdiği "İlk 3 gün satış rekorunu" yerle bir etmiş vaziyette zirve konumda, haftalardır hâla konuşulmaya devam ediyor ve bir 5 - 10 yıl daha her zaman anılacak, tartışılacak bir yapım.

Aynı zamanda Metacritic tarihinin en fazla kullanıcı puanına sahip oyunu, peki bu ne demek? insanlar öyle ya da böyle bu seriye, karakterlere, evrene, hikayesine çok büyük bir önem veriyor, benimsemişler çoktan. Last of Us serisi sadece iki oyunla oyun sektöründe en çok ses getiren, bu seviyede bomba etkisi yapan tek proje olabilir.

Bana göre de, Part II ile seri çok daha büyük ve kapsamlı bir hâl aldı, evren genişletildi, teknolojilerin sınırı zorlandı, grafik ve animasyon konusunda zirveye oynadı, yapay zeka geliştirildi, keza sunum kalitesi, diğer stüdyo ve firmalara ders okutulacak cinsten.

Hikayesi de subjektif bir konu, fakat ben senaryoyu da beğendim, elbette hikayede mutlu olmadım, ama ben bunu da beklemedim, bu sebeple de tatmin oldum aslında.

Bunları anlatmamın sebebi şu, Sony Part II'ye harcadığı maliyeti sadece 3 günde çıkardı, ve hikayenin çok subjektif aşırı kutuplaştırıcı şekilde kurgulanması bir tesadüf değil, şu an bu şekilde gündemi domine ediyorlar, oyunun sadece ip mekaniği dahi Twitter, Reddit gibi sosyal mecralarda günlerce övgü yağmuruna tutuldu, daha birçok teknik detay ve hikaye unsurları vs. bu da en çok Sony'e yarıyor, yani kısacası Sony şu an Neil Druckmann'ı atacak, Naughty Dog'u kapatacak bir kızgınlığa/başarısızlığa sahip değil.

Tekrar diyorum, benim ya da senin hikayeyi sevip sevmemen oyunu başarısız kılmıyor değerli dostum, Sony özellikle Naughty Dog ve Santa Monica'dan çıkmış oyunlarla her daim oyun sektörüne yeni Şaheserler sunmaya ve böylece gündemde kalmaya devam edecektir.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Press a Key - geçen yıl +19
dediklerin sadece bahane. ilk oyunun yönetmeni ve yapımında rol olan bir sürü kilit çalışan natydog dan ayrıldı. hemde olaylı şekilde

o yüzden oralık bu şeresize size kaldı...
Yoruma Git
Yorumun Devamı classlord - geçen yıl +13
Sony zaten iyice yolundan çıktı.
1. Only on playstation ibareli oyunlarını pc çıkarıyolar.
2. Oyunlarımızı mobile getiricez diye açıklama yapıyorlar.
3. Gran Turismo 7 yi 1 senedir ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Hiko9 - 4 ay +10

T Tuomir
geçen yıl (7132 mesaj)
Geçenlerde 3. oyun ile 4. oyun arasını anlatan bir çizgi roman çıkartacaktı Dark Horse comics sonrasında ertelendi daha sonrasında ise iptal edildi. Başlangıçta GoW 5 olarak düşünüyordum ama PS4’e son bir oyunmuş gibi bir Prequel story dlc’si planlıyorlar benim görüşüm.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Ara oyun kıvamında bir projeyi konsola çıkartmak için çizgi romanı iptal ettiklerini düşünmüyorum hocam, bu olaya ben direkt yüzeysel bakıyorum, bana kalırsa bu fikri devam ettirmemek üzere iptal ettiler ve ana projeye odaklandılar, Ps4'e yapılan God of War zaten ilk oyundan hallice olur, Ps4'ün teknoloji sınırını yeterince zorladıklarını düşünüyorum, insanların bunca yıldan sonra ara bir oyuna olumlu bakacağını da sanmıyorum, DLC tarzında bir projeleri olsaydı çoktan açıklama yapmaları gerekirdi, hatta bahsi edilen oyunun şu zamana kadar da çıkması lazımdı.

Mesela Insomniac Games önümüze koydukları projeden tam 2 yıl sonra Miles Morales'i çıkartıyor, ama işte Lost Legacy gibi olacak, ana seriden bağımsız bir Spider-Man oyunu sadece, yani şunu demek istiyorum, bu tarz küçük ara yapımlar maksimum 1 - 2 yılda, hadi bilemedik 2.5 yılda çıkar, aradan 2.5 yıl geçti ve daha ses seda yok, arada bir şifreli şeyler paylaşmaktan başka bir şey yapmıyorlar :)

Belli ki daha büyük bir yapım üzerinde çalışıyorlar, hem Sony bu saatten sonra Santa Monica gibi bir stüdyosuna daha Ps4'de içerik çıkartır mı tartışma konusu hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 6 Ağustos 2020; 14:55:23 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Tuomir

- -SWARTHY
geçen yıl (4431 mesaj)
Yeni çıkacak olan oyun Gow 5 olması gerekmiyor mu. Gow 2 zaten piyasada var. Karısıklık olabilir


Bu mesaja 2 cevap geldi.

M Matrixde ki Zenci Adam
geçen yıl (1447 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: -SWARTHY

Yeni çıkacak olan oyun Gow 5 olması gerekmiyor mu. Gow 2 zaten piyasada var. Karısıklık olabilir
Numara olmaz zaten, GOW: Ragnarok tarzı bir şey olur.
T Tuomir
geçen yıl (7132 mesaj)
God of War 1 çıktığı zamanda ps2’yi sonuna kadar kullandığı düşünülüyordu. Sonra tam nesil bitti dendiğinde God of War 2 geldi. Oyun sonu o kadar epik bitiyordu ki millet 2007’den 2010’a değin seriye karşı ilgisini kaybetmedi. Ortada hali hazırda yapılmış ve düzgün çalışan bir oyun motoru var. Bu motoru biraz daha geliştirip bu oyun dünyasını bir oyunda daha kullanmak yapımcıların hakkı diye düşünüyorum ama dlc ama ana oyun. PS4 bitti derken son çıkan iki oyunun kalitesi ortada. Sony finali God of War ile yapsa kimsenin çıkıp da grafiklerine laf edebileceğini sanmıyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D Dark Saga
geçen yıl (9677 mesaj)
Ps5 çıkış tarihini taçlandıracak bir oyun bekliyorum bunun da Gow olması kuvvetle muhtemel.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Aslında God of War 4 denilen oyun, yeni halkanın ilk aşaması olduğundan sadece God of War diye geçiyor, marka sıfırdan yeni bir başlangıç yaptı aslında, bu yüzden 4 olmadan 5 olmaz, God of War serisinin kalan iki oyunu 2, 3 diye gelecektir, bu isimlerle gelmezlerse "Ragnarok is Coming" tarzında ek bir isimle gelir, ama 5 olmaz hocam, God of War yapımcıları tarafından 4 diye adlandırılmıyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 6 Ağustos 2020; 20:35:41 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @-SWARTHY

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Ps5'in hemen ardından belki gelmeyecektir lakin ilk 2 yılı içerisinde gelirse yine Sony için çok büyük bir reklam yüzü olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 6 Ağustos 2020; 20:40:25 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Dark Saga

A alic3lik
geçen yıl (326 mesaj)
Ps5 henüz çıkmamışken gow duyurusu bana pek mümkün gelmiyor, sony en büyük markalarını genellikle cihazın tüm limitlerine ulaşmaya başladıklarında ortaya çıkartıyor. Santa monica gow ın devam oyunundan dan önce araya başka bir ip sıkıştıracaktır diye öngörüyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D Dark Saga
geçen yıl (9677 mesaj)
Hem de ne reklam hocam,ufak bi teaser la boy desin bitti olay konsol filan bırakmazlar ortalıkta ne varsa satar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ellie_Williams

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Kesinlikle hocam :)< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Dark Saga

R runge kutta
geçen yıl (890 mesaj)
GoW'un yapımı 4 yıl sürmemiş miydi? 2014-2018 arası diye hatırlıyorum.
https://www.gamespot.com/articles/new-god-of-war-in-development-at-sony-santa-monica/1100-6424051/

İkinci oyun da 2022'de gelir bence. 2021'de Horizon Forbidden West, 2022'de GoW ile yeni nesile harika bir başlangıç yapmış olacağız.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Ps5'in çıkıp çıkmaması duyuru yapılmasını engellemez ama yeni bir IP yapılması ihtimaline ben de katılıyorum hocam :)

Elbet kendi kabuklarından çıkacaklar, sürekli God of War ile olmaz bu işler, ya neslin ilk dönemi, ya da neslin sonunda illaki Santa Monica'dan yeni bir IP görürüz bence de. Görmek zorundayız, kaçarı yok :)< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @alic3lik

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Yanlış hatırlamıyorsam, Cory Barlog ilk motor çalışmalarına 2013'ün son aylarında başladıklarını ifade etmişti hocam.

Edit: Evet doğru hatırlıyormuşum, hatta 2013'ün Haziran'ı gibi çalışmaya başlamışlar:

https://m.bolumsonucanavari.com/Haberler-God_of_Warun_Gelistirme_Surecine_2013_Yilinin_Ortasinda_Baslanmis-85416.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 6 Ağustos 2020; 21:36:47 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @runge kutta

K Kasatka
geçen yıl (5054 mesaj)
Cory DLC gelmeyecegini zaten aciklamisti. Sebep olarak aklinda ki seylerin bir DLC icin cok buyuk fikirler oldugunu yani ziyan etmemek istedigini (dlc ile gecistirmeyip bir ana oyunda kullanmak istedigini ) soylemisti.

Ben acikca sony nin SANTA cok iyi yeni bir IP le sonye gitse ve sony de cok begense bile yeni olan seyi santaya yeni bir sey denemesi icin izin verebilecegini sanmiyorum. CUnki kim ne derse desin PLAYSTATION un lokomatifi ne killzone ne uncharted ne last of us ne baska bir oyun lokomatif GOW dur. Baska bir mesajimda da dedigimgibi sony bir etkinlikte bir kutuge odaklanmis bir goruntuyu uzaklastirsa ve kutuge sapli baltanin sapini gosterse nesil baslamadan biter ms icin. Hatirlayin last of us 2 ve gow un ilk duyuruldugu anlari. GOW gosterildiginde yer yerinden oynadi millet koca koca adamlar agladi ya resmen. O yuzden yeni ip olayi bana kalirsa olmaz.

Peki ne zaman cikar. Ilk oyunda zor olan seyi yaptilar cogu sey hazir kratos dunya atreus yan dusmanlar vs. Sadece ps5 icin cilalanmasi kaliyor. geri kalan yeni mekan yeni dusman seneryo ve kratos atreus a eklenecek kombat stylleri falan kaliyor. Ilk oyun kadar surecegini sanmiyorum cunki dedigim seyler hazir ve cilalanmasi gerekiyor ANCAK bunlar bizimbildigimiz. Emin olun last of us 2 1 yildana fazladir ellerinde bitmis bir sekilde bekliyordu ama cikarmadilar cikarmayi da dusunmuyorlardi.Neden bir kac fikrimiz olabilir ama bazi seyleri biz satis pazarlama anlaminda bilemeyiz ve sirket gibi de dusunemeyiz. Burdan hareketle normalde 2018 de cikan ilk oyunu en gec 2022 de ikinci oyun izlemesi lazim ama ben bu kadar erken bir gow gorebilecegimizi sanmiyorum. cihazin omru 7 yil ise 2024 de ilk oyun neslin sonunda da 3 lemenin son oyununu goruruz gibibe geliyor. Ha oyun bitti cikaralim olmuyor sony kendi exc lerini aralara serpistiriyor ki heyecan hic bitmesin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Cory Barlog'un DLC açıklamalarını iyi hatırlamışsınız hocam, ben de zaten hiç sanmıyorum ara oyun veya DLC kıvamında bir yapımın geleceğini, God of War 2'nin yakın zamanda duyurulup 2022 ilk çeyrekte çıkacağını tahmin ediyorum ben.

God of War'ın yapımı daha zordu çünkü motor, mekanikler, ana fikir, her şey baştan dizayn edilip tasarlandı ve tüm bunlar 5 yılda yapıldı, 4 - 5 yıl God of War 2 için iyi bir zaman dilimidir, 2022'yi zor bir ihtimal olarak görmüyorum, hali hazırda bitmiş yapımlarında öylece bekletildiğini sanmıyorum ama tabi bilemeyiz nerede ne oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 7 Ağustos 2020; 0:55:42 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kasatka

K Kasatka
geçen yıl (5054 mesaj)
Videoyu izlemek için tıklayınız< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T The Real Nick
geçen yıl (2416 mesaj)
yakın zamanda at fava bekle< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P Press a Key Konu Sahibi
geçen yıl (3968 mesaj)
Cory Barlog'un Nisan 2019'da paylaştığı bir Tweet zincirinin ilk harfleri birleştirildiğinde ortaya çıkan yazı "Ragnarok Is Coming" yeni God of War'ın yolda olduğuna dair büyük bir sinyal.

Tweet: https://twitter.com/corybarlog/status/1119846983252893696?s=19< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.