Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
40
Cevap
37046
Tıklama
0
Öne Çıkarma
God of War 3 Tam Çözüm
Etiket : #Vurgulu

B Bernhard Konu Sahibi
12 yıl (15074 mesaj)
Açıklama: Kratos'un macerasında size eşlik ediyoruz

 
    Kratos'un Olympus Tanrılarına karşı savaşında size eşlik etmeye çalışacağız. Sonun başlangıcında Kratos'u zorlu bir macera bekliyor.
 
    Oyun süresince size arada sırada sandıkları açmanızı söyleyeceğiz, o nedenle etrafı iyi araştırarak ilerlemeye gayret gösterin. Ayrıca bazen oyundaki gelişmeleri de size anlattık, çünkü tam çözümün iyi anlaşılabilmesi için bu şarttı. Elimizden geldiğince ayrıntılı yapmaya çalıştığımız tam çözümde hatalı bulduğunuz veya tam anlayamadığınız noktaları bize bildirirseniz, düzeltebiliriz. Öncelikle oyunda çok işimize yarayacak bazı eşyaların açıklaması ile tam çözüme başlayalım. Sonrasında oyuna geçiyoruz.

Red Orbs:
Öldürdüğünüz düşmanlardan, çevredeki bazı eşyaları parçalayarak veya sandıklardan bunları elde edebilirsiniz. Red Orbs'lar Kratos'un silahlarını güçlendirmek ve yeteneklerini arttırmak için kullanılır.
Green Orbs: Kratos'un enerjisini (canını) arttırıyor.
Blue Orbs: Kratos'un büyü gücünü arttırıyor
Gold Orbs: Kratos'un Rage of Sparta enerjisini dolduruyor.
Gorgon Eyes: Bunları topladığınızda Kratos'un enerji barını genişletebiliyorsunuz.
Phoenix Feathers: Enerji barınızı genişletmek istiyorsanız bu itemleri es geçmemelisiniz. Her 3 Phoenix Feather'da enerji barınız genişleyecektir.
Minotaur Horns: Kratos'un özel eşyaları ne kadar süre kullanacağını gösteren enerji barını genişletir.


''



                                                              Gaia
      Oyunun ilk bölümleri alıştırma niteliğinde olmasına rağmen bu bölümlerin çocuk oyuncağı olduğunu düşünmeyin. Başladığınız yerde basit düşmanlarla karşılaşacaksınız. Burada tuşları deneyin ve oyunun mekaniklerine alışmaya çalışın.

      Oyuna Gaia'nın omuzunda başlıyoruz. Düşmanların hepsini öldürün, daha sonra araya bir sinematik girecek, tekrar karşınıza çıkan düşmanları öldürdükten sonra gözünüze ağaç dallarının üzerinde parlayıp yanan bir ışık çarpacak. Işığın yanına gidin ve R1'e basın ardından sürekli olarak “O” (daire) tuşuna basıp dalları yolunuzdan kaldırın. Yolunuza çıkan düşmanları öldürdükten sonra Leviathan adlı deniz atıyla karşılaşacaksınız. Leviathan'ın ağzından çıkan alevlere dikkat ederek savaşın, bir süre sonra Gaia ellerini ters döndürünce ellerinizle tavana tutunarak savaşacaksınız. Burada Leviathan'ın göğsünün yakınında durup sürekli vuruş yapın. Ekran değişince biraz daha vuruş yaptıktan sonra ekranda çıkan tuşlara sırasıyla ve zamanında basın. Şimdilik Leviathan'dan kurtulduk.

                                                          Mount Olympus
      Sarmaşıklara tutunarak sağa doğru ilerleyin, daha sonra yukarı doğru çıkın. Yukarı çıkınca karşınıza bir sandık çıkacak, bu sandıkları ıskalamayın ve hepsini açın. Yolun sonuna doğru gidin soldaki analog'u kullanarak çıkıntıya basarak ilerleyin. Gaia'nın başının derde girdiğini göreceksiniz. Karşınıza çıkan düşmanları öldürüp ilerleyin. Merdivenlerden sarmaşıklara geçip yukarı çıkın. Düşmanları öldürüp bir üst katmana çıkın. Bu katmanın solunda parlayan ışığa doğru yönelin ve R1'e basılı tutup karşıya atlayın. Çok sayıda düşman karşınıza çıkacak, onları öldürüp merdivenlerden sarmaşığa tutunup yukarı çıkın, analog'u sola doğru çekip X tuşuya çıkıntıya atlayın ve tutunarak ilerleyin. Yukarı çıkıp sarmaşıklara tutunun ve tekrar yukarı doğru tekrar ilerleyin. Üst tarafa çıkınca Leviathan'ın Gaia'ya saldırdığını göreceksiniz. İlerleyip yıkılan boşluktan kanatlarınızı da kullanarak atlayın. (ama isterseniz aşağıya inip orb toplayabilirsiniz, daha sonra yukarı çıkabilirsiniz) Yolun sonunda “O” tuşunu kullanarak geçidi açın. Yarı at yarı insan yaratık ile diğerlerini öldürün. Ekranda görünen kolu çekip hızlıca merdivenlerden çıkın ve platformun üzerinde durun. Platform ilerleyince, karşıya atlayın. Işık süzmesinde oyunu kaydedebilirsiniz. 


''



     Kapıdan geçip demir kapıyı açın. Leviathan'ın saldırısına uğrayacaksınız, ekranda beliren tuşlara basarak ona karşı koyun. Daha sonra Gaia'nın omzunda savaşımıza devam edeceğiz. Leviathan'ın dikkatlice yaklaşıp seri vuruşlar yapın. Kollarına dikkat edin, aniden tepenize inebiliyorlar. Sersemleyince ekranda beliren tuşlara basarak savaşmaya devam edin. Kolundan bir parça kopacak. Savaşmaya devam edin. Leviathan sersemleyince göğsüne yaklaşın ekrandaki tuşlara basarak göğüs kafesini açın. Leviathan'ın göğsünden kopan parçayı hatırladınız mı? Onu alıp göğsüne fırlatacaksınız. Daha sonra Gaia'ya tutunup içine girin. Yol boyunca ilerleyin, sarmaşıklara tutunup yolunuza devam edin. Şimdi Gaia'nın kalbindeyiz. Sağ taraftaki taş blok'u tutup odanın ortasına çekin. Sağ analogu kullanarak taş blogun sarmaşıklı yönü sağ tarafta kalacak şekilde döndürün ve soldaki boşluğa yerleştirin. Bu sarmaşıklara tutunarak yukarı çıkın. Düşmanları öldürerek yolun sonuna kadar ilerleyin. Yine sarmaşıklara tutunarak sağ tarafa doğru ilerleyin ve karşıya atlayın. R1'e basınca tekrar sarmaşıklara tutunacaksınız, yukarı çıkarken düşmanlara karşı dikkatli olun. Sarmaşıkların sonunda yukarı doğru zıplayın ve R1'e basıp Gaia'nın üstüne çıkın. Leviathan tekrar Gaia'ya saldıracak. Karşınızda Poseidon.

Tam Çözümnin devamı için tıklayınız







B BlackTower_35
12 yıl (18622 mesaj)
tesekkürler yararlı bir konu


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Ö Öz...
12 yıl (2659 mesaj)
emeğinize sağlık ama yazarak tam çözüm eskilerde kalmadı mı? artık herkes video olarak hazırlıyor tam çözümleri. bsc de bunu yapabilir.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

B Bernhard Konu Sahibi
12 yıl (15074 mesaj)
Teşekkür ederim. Gelecekte video tam çözüm de yapabiliriz. Bu konu hakkında ileriki dönemlerde mutlaka çalışmalarımız olacaktır.




E ezio41
12 yıl (28 mesaj)
Valla ben oyunu bitirdim 3 günde oyuzden benım bılmeme gerek yok :DD yınede yararlı bır çalışma emeğinize sağlık




B BSC Misafiri
12 yıl (174837 mesaj)
zeusla savaşmdan önce pandora s box ı açmıomuyduk tam açarken zeus gelip pandora -yı fırlatmıomuydu ben gaiaının kalbini hatırlamıyıorum yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum arkadaşlar




B Bernhard Konu Sahibi
12 yıl (15074 mesaj)
Misafir arkadaşım uyarın için teşekkürler, Pandora'nın kutusu ile ilgili düzeltmeyi şimdi yaptım. Gaia'nın kalbi bölümü ise oyunda bulunuyor. Başka hata bulursanız lütfen bize iletin.




B BSC Misafiri
12 yıl (174837 mesaj)
kardeş herayı kupanın içine koymak için basamakları birleştirmek gerekiyo yazmışsın.Büyük basamağın yanındaki basamak yerinden bile kalkmıyo onu nasıl tutacağım?? yardım lütfen.




B Bernhard Konu Sahibi
12 yıl (15074 mesaj)
Merhaba; basamakları birleştirmiyoruz. O her zaman hareket ettirdiğimiz üstünde basamaklar olan sütunu Hera'yı koyacağımız kupa şeklindeki heykelin sağındaki platform ile merdiven basamakların arasına yerleştiriyoruz.




H hakanceken
12 yıl (238 mesaj)
youtube da yüzlerce video su bulunan tam çözümü yazmanız biraz saçma olmuş ama uğraştığınız için teşekkür ederiz




B BSC Misafiri
12 yıl (174837 mesaj)
ben hadesle dövüşürken et parçası gibi bişey bana gelmio ya da görmüyorum ve onu nasıl yok edicem?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B basketbol6
12 yıl (1048 mesaj)
Hadesten kopardığın parça uzağa düştükten sonra hadese geri dönmeye çalışıyor. Bunu engellemek için bir kaç kılış darbesiyle onu yok ediyorsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F feybul
12 yıl (228 mesaj)

N nobetci eczane
12 yıl (63 mesaj)
..





< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nobetci eczane -- 26 Mayıs 2010; 11:44:14 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P pape
12 yıl (3951 mesaj)
eline sağlık dostum yararlı konu




S SaatliBomba
12 yıl (3835 mesaj)

Q quantum_aso
12 yıl (483 mesaj)

V viper34
12 yıl (163 mesaj)

D dorin2006
12 yıl (3 mesaj)
bana bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. flame of the olympos kısmında bulunan kılıç resmini hizalayıp piyanoyu akord ediyoruz ya ; orada taşlar ne yaptıysam tam dönmüyor. yarım dönüyor. dolaysıyla kılıç resmi tam oluşmuyor. youtube da en az 3 tane çözüm izledim adamlar taşları r1 ile çevirdiklerinde taşlar tam dönüyor bende ise bir türlü tam dönüpde kılıçı tamamlıyamıyorum. kaç defa bölümü baştan başladım ama yine olmadı. lütfen yardımmmmmmmmmmmmmmmmmm.....


Bu mesaja 2 cevap geldi.

J Jack Rabbit Slims
12 yıl (19101 mesaj)
Hayırlı olsun tam çözüm yapmaya da mı başladı BSC?