Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Göbekten vitesli bisiklet ses sorunu:

M M i M Konu Sahibi
geçen yıl (1601 mesaj)
Sram 3 vitesli bisiklet kullanıyorum. 2. ve 3. viteste ses sorunu var. Sanki pedalı geri geri çeviriyormuşum gibi ses yapıyor. Çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K Karbon 12
geçen yıl (5815 mesaj)
Modeli bilmiyorum ama baktıklarımın hepsi Sturmey Archer'in orjinal tasarımının versiyonları.

Bu sesler tamamen normal. Çalışma prensipleri öyle. Otomobildeki gibi kavrama yapmak yerine, kayıpsız çarklı kavrama yapıyor. Pedaldaki aynı tek yön (freewheeing) kavrama mantığını kullanıp 2'ye veya 3'e alınınca diğer vitesleri kaydırıyor. 3'e alınca diğer vitesin üzerinden geçiyor. Sessiz olan vites direkt olan orandır.

Videodaki yeşil renkli mandallar sesi yapar. Bir yönde kovandaki yuvaya geçer ve çevirir, ters yönde ise boşluktan kavramadan geçer ve ses çıkarır. Hareketli bisiklette pedal durdurulunca çıkan sesin aynısı, bu defa viteslerin fark hızı kadar yavaş bir şekilde çıkar.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 24 Ağustos 2020; 14:57:23 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M M i M Konu Sahibi
geçen yıl (1601 mesaj)
Hocam açıkçası sağlık bakanlığının bisikletini kullanıyorum. Aynısından başka arkadaşta var onda öyle bi sıkıntı yok.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Karbon 12
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.