Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Glashütte Senator Chronometer satışa sunuldu

S SigismundScholomoFreud Konu Sahibi
2 ay (460 mesaj) 

Kronometre adı verilen ve saatlerin zaman ölçümündeki hassaslık, kesinlik olarak tarif edilen durum 19. Yüzyıl denizcileri için büyük önem arz etmekteydi. Almanya’da bulunan Glashütte kentindeki saat ustalarının ürettiği kronometre sertifikalı saatleri ise Hamburg donanma gözlemevi tarafından kronometre sertifikası almış saatleri oluşturuyor.
Günümüz saatçiliğinde de bir saatin kronometre olarak kabul edilebilmesi için bir başka bağımsız kuruluş tarafından sertifika edilmesi gerekiyor. Glashütte firmasının en ikonik modellerinden birisi olan Glashütte Original ise German Calibration Service ( DKD ) veya Alman Kalibrasyon Servisi’nden onay almış durumda bulunuyor.Senator Chronometer

Saati ilk bakışta IWC-Portugieser modelini oldukça andırdığını söylemek mümkün olmakla birlikte yeni modelde kasa malzemesi olarak beyaz altın tercih edilmiş. Saat 6 hizasında bulunan saniye göstergesinin altında firmanın damgası olmakla birlikte saat 12 hizasında göstergede zembereğin güç rezervi okunabiliyor. Tarihi deniz kronometrelerinden ilham alınarak geliştirilen kadran tasarımında Roma rakamları tercih edilmiş. Ayrıca saat 3 hizasında bulunan tarih göstergesinin gece tam 12’de değiştiğini ekleyelim.42 mm beyaz altın kasanın içerisinde 58-03 elle kurmalı kalibre tercih edilmekle birlikte saatin kurma kolu çekildiğinde saniye ibresi 60-0’da sıfırlanıyor. Yelkovan ise her birimde ileri atlayarak ayarlanıyor, böylece saat istenilen dilime göre tam olarak ayarlanabiliyor.Ayrıca Bkz.Bursa'da Abdülhamid döneminden kalma saat restore edildiSaatin videosuna yukarıdaki linkten fotoğraflara ise galeriden erişebilirsiniz.

Yeni saat 26,710 € ile satışa sunuldu.

Kaynak:https://www.glashuette-original.com/collection/senator/senator-chronometer/1-58-01-02-05-01

 Haberi Portalda Gör


İ interwap
2 ay (5265 mesaj)
Bakalık ilk hangi siyaside göreceğiz.
M Mr. Jingles
2 ay (17474 mesaj)
Her şey güzel de otomatik kalibre kullansaydınız bari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D D@rbeli M@tk@p
geçen ay (4253 mesaj)
Bizdeki siyasetçilerde bu saati takacak kafa yapısı olacağını sanmam...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.