Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
GitHub kripto madencileri tarafından saldırıya uğradı

U ugur7seven Konu Sahibi
10 ay (4105 mesaj)Popüler kaynak kodu depolama hizmeti GitHub, bulut altyapısına yapılan bir dizi saldırıyı araştırıyor. Siber suçlular, şirketin sunucularına sızarak kripto madenciliği yaptılar. Servisin basın sekreteri ise bu durumu The Record aracılığı ile duyurdu.Ayrıca Bkz.Pusula işlevi, Google Haritalar'ın Android sürümüne geri döndüKullanıcı projeleri zarar görmediSaldırılar, 2020 sonbaharında başladı ve kullanıcıların GitHub depolarından birinde belirli bir olay meydana gelmesi durumunda, görevleri ve iş akışlarını otomatik olarak tamamlamalarına olanak tanıyan bir hizmet özelliği olan GitHub Actions (GitHub Eylemleri) aracılığıyla gerçekleştirildi.

GitHub temsilcileri, bu faaliyetin farkında olduklarını ve aktif olarak araştırdıklarını vurguladılar. Saldırı şimdilik kullanıcı projelerine zarar vermedi ve yalnızca GitHub altyapısını kötüye kullanmaya odaklı gibi görünüyor. Güvenlik uzmanları, saldırganların tek bir saldırı ile GitHub'ın altyapısı için devasa hesaplama yükleri yarattığını belirttiler.
Kaynak:https://therecord.media/github-investigating-crypto-mining-campaign-abusing-its-server-infrastructure/

 Haberi Portalda Gör

Adamlar aç aç.
Evdeki beyaz eşyayı da verelim, mining yap.
Yoruma Git
Nf - 10 ay +9

T TheMuyu
10 ay (8623 mesaj)
Bu madenciler gerçekten dünyanın başına bela olmuş durumda.
B BekirHan
10 ay (3602 mesaj)
Hadi fbook' u hacklediniz, insta' yı diyelim sosyal mesaj için vb. GitHub ne etti lan. Mis gibi platform. Manyak bu herifler...

N Nf
10 ay (730 mesaj)
Adamlar aç aç.
Evdeki beyaz eşyayı da verelim, mining yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nf -- 4 Nisan 2021; 19:41:15 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


S Sarper Yasin Mutlubay
10 ay (304 mesaj)
Microsoft alana kadar adamların başına birşey gelmedi Microsoft aldı problemler başladı. Bastığı toprakta ot bitmiyor bu adamların :D

M monacomen
10 ay (3738 mesaj)
Paranın bol olduğu yerde bela da oluyor. Bence mafya bile bu kripto işine el atmıştır, on yirmi tane uzman hacker bulur kendine, eskiden silahlı adam tutuyorlardı haraç kesmek için, şimdi hacker tutarak milletin kripto hesaplarını çalarak, mining için sistemler gasp ederek zengin oluyorlar. Onlar bile teknolojiye ayak uydurup modernleşti.

A Amd64x2
10 ay (953 mesaj)
projeson+son3 gibi klasörlere devam o zaman

U Umutcan
10 ay (10461 mesaj)
Mining yüzünden millet çıldırdı artık.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.