Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
GG satılan ürünü satıcı iade almak istemedi ve ürün tekrardan bana döndü, GG ürünü teslim alma diyor

K kridvan Konu Sahibi
geçen yıl (188 mesaj)
Merhabalar
12/02/21 tarihinde GG üzerinden "erenhırdavat" adlı satıcıdan bir kaç parçalık ürünler aldım hepside kargo alıcı ödemeli idi, kendisine msj atarak hepsini TEK PAKETte kargo yapmasını rica ettim maksadım tek paket kargo ücreti ödemekti, kendisi sağ olsun öyle yaptı ve ben gelen MNG kargoya 15TL ücret ödeyerek teslim aldım.

Kargoyu aldıktan sonra paketi açtım ve gördüm ki bir tane ürün "kimyasal epoksi dübel" ürünün son kullanma tarihi geçmiş olduğunu fark ettim ve GG üzerinden iade talebi başlattım, iadenin son gününe kadar dışarıya çıkma şansım olmadı (engelliyim ve o süre içindede hava şartları karlı idi) son gününde Yurtiçi kargoya giderek bana GG dan gelen iade epostasına istinaden iademi yaptım (ürün iadelerin kargosu satıcı ödemeli idi) ve sisteme bilgileri girdim.
Ürün 19/02/21 tarihinde satıcıya ulaştı ve nedense satıcı ürünü kabul etmedi ( açıklaması kargo ücretin 18TL ürünün fiyatından yüksek olması idi ) ve bir kaç olumsuz denemeden sonra ürün bana geri gönderildi, bunu GG ve satıcıya bildirdim satıcı ürünün ücretinin iadesini kabul etti ama ürünü kargodan almadı için beni zor durumda bıraktı.

GG ürünü geri dönen kargoyu teslim almazsanız kargo ücreti ödemezsiniz diyor ama ürün şu anda Yurt içi kargoda ve sanırım kargo ücretini benden tahsil etmeye çalışacaklar, benim korkum bu kargo ücreti konusunda bana icra takibi başlatılabilir mi, BU MÜMKÜN MÜ..

Lütfen buna benzer durum yaşayanlar varsa ve ya bilgi sahibi iseniz bana yardımcı olmanızı rica ederimDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.