Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 13 misafir
5160
Cevap
1340323
Tıklama
59
Öne Çıkarma
Cevap: GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2024 (269. sayfa)
M
4 hafta
Yüzbaşı

Savunma sanayi maaşlarına ara zam gelecek mi, bilen var mı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
İ
4 hafta
Er

Bu ay memurlara gelecek maaşı düşünürsek çok iyi zam gelmesi lazım. Mühendis memur fare oynatmadan 66-70 arası alacak neredeyse.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Mu1940sa
Z
4 hafta
Yarbay

appleda calisan arkadaşlar mühendisler için yıl sonu zammı bu yıl geçen yıllara gore artacak diye bişey duydum doğru haber mi asparagas mı? yıllık 270-280 gorsem bana fazlasiyla yetecek
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Epsilon

Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
4 hafta
Er

Bankalar için yeni mezun yazılımcı olarak ne kadar ücret talep etmeliyim ? Yeni mezunlara genelde ne kadar veriyorlardır ?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
R
4 hafta
Binbaşı

Enf veya çok az üstü gelir< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mu1940sa
A
4 hafta
Er

Hocam YTÜ'de yeni açılacak yapay zeka ve veri bölümleriyle ilgili bilgisi olan var mıdır acaba yardımcı olabilir misiniz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
:
4 hafta
Yüzbaşı

Temel mühendislikler dışında böyle özelleşmiş bir alana hitap eden mühendisliklerden uzak durun derim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Abdullah1928
M
4 hafta
Yüzbaşı

Apple yıl sonunda değil, eylülde (ve ek olarak bazen nisanda) zam yapıyor. Bu kadar yeteneksiz ve amatör troll denemesi olmaz. Çok çalışman gerekiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Epsilon
M
4 hafta
Teğmen

Selamlar, ericsson da ve nokia da yeni mezun bir mühendis ne kadarla başlıyor bilgisi olan var mı< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
4 hafta
Yarbay

İkamet İstanbul ise 30 k altı olmamalı.
Bu mesajda bahsedilenler: @Parrot_OS
P
4 hafta
Yarbay

Çok doğru. Ben Biyomedikal Mühendisiyim. 3 senedir bir firmada çalışıyorum(tekniker pozisyonunda). Aylardır yıllardır iş bulma sitelerinden çıkmıyorum. İş bulamıyorum. Nadiren bulduklarım da cv'me bakmıyor bile. Tıkılı kaldım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @:ArHaus:
S
4 hafta
Er

3 yıl bankada çalıştım. Benim çalıştığım bankada aynı ünvandaki herkes aynı maaşı alıyordu diğer bankalarda da öyle düşünüyorum bu yüzden sana verecekleri maaş zaten bellidir sana maaş beklentisi soracaklarını düşünmüyorum.

Ama eğer sorarlarsa Benim çalıştığım banka yeni mezuna asgari ücretin 3.5 katını veriyordu ama başka bir bankada çalışan arkadaş asgarinin 2.5 katına başlamıştı. Minimum beklentin asgarinin 2.5 katı olmalı diye düşünüyorum bu yüzden
Bu mesajda bahsedilenler: @Parrot_OS
M
4 hafta
Binbaşı

Sektörün mevcut durumuna bakarak söyleyebilirim ki bilgisayar/yazılım mühendisliği artık seçilecek bir alan değil.

Zaten fazlasıyla zorlukları olan bir iş alanıydı her zaman ama maaş fazlalığı bunu kompanse ediyordu. Artık o da yok, normal maaşlı iş bulmak 5-8 sene tecrübeli yazılımcı için bile çok zor, çünkü ortada iş yok.

Faizler düşünce de eski haline geleceğini sanmıyorum. Daha garanti, tecrübe kazanması kolay ve iş yaşam dengesinin iyi olduğu meslekler tercih edilmeli. Para her şey değil, ki zaten artık o da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 23 Haziran 2024; 23:15:6 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.
I
4 hafta
Yüzbaşı

Maaşlı çalışmayın iş kurun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
4 hafta
Er

Katılıyorum. Yüksek maaş veren şirketlerin sayısı aslında azalmadı ama o şirketler artık daha az alım yapıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Mr. Pink
:
4 hafta
Yüzbaşı

Piyasada biyomedikal cihaz ar-ge yapılan işler zaten çok kısıtlı. Aselsan dışında doğru dürüst medikal cihaz geliştirme yapan yok. Biyomedikal cihaz ar-gesi öyle herkesin yapabileceği bir iş değil çok ciddi sermaye gerektirir ve uzun yıllar alır. Piyasadaki rakipleriniz de çok büyük oyunculardır. Bir sürü regülasyona uyum gerektirir vs. Buralarda da zaten bu işi EE'ciler yapıyor.

Biyomedikal mühendisleri TR'de daha çok ya satış pazarlama işinde ya da teknik servis işinde. İkisinin ortasını görmedim daha.

Tıkılı kaldım diye bir şey yok. Başka fırsatları değerlendir. Sana tavsiyem eğer yaptığın işin şartları kötüyse direkt memurluk kovala. Biyomedikal'de kadro yok diyorsan öğretmenliğini kovala. 2024 Mayıs'ta 61 puanla atanmış öğretmenliği..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 24 Haziran 2024; 4:37:8 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Pankreasına Talibim
B
4 hafta
Yüzbaşı

muhtemelen 25-30 arası gelir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ritalin06
P
4 hafta
Yarbay

Maalesef mühendis olduğum için son dediğiniz cihaz teknolojileri öğretmeni olamıyorum. 2 yıllık okumuş olmam gerekiyordu. Gözüme uyku girmeyen aşiri pismanliklar yaşadığım için,kendimi çok üzdüğüm için artık "keşke" demiyorum kendime. Bu koşullarda artik ne yapabilirim,nerelere kayabilirim peşindeyim.
Şuan tek şansım kpss memurluk olabilir. (Allah yardimcim olsun,puanları fazla ) Ya da global bir medikal firmasinda (siemens,Ge,drager,medtronic) mühendislik alaninda çalışmak olur. Aramaya ve uğraşmaya devam edeceğim.
Edit: Ayrica sizin gibi mühendislik alaninda tecrübeli kişilerden öneriler almayı çok isterim. Kendime rota çizmeye çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 24 Haziran 2024; 15:3:31 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @:ArHaus:
S
4 hafta
Binbaşı

Yeni mezun pozisyonuna iş teklifi aldım DevOps pozisyonu için. 40 bin lira net maaş. Başka da ekstrası yok. Kabul ettim :/


Bu mesaja 1 cevap geldi.