Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
General Motors üretilen tüm Chevy Bolt'ları geri çağırıyor

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
2 ay (96 mesaj)

General Motors LG tarafından üretilen bataryaların yangın riski taşıdığı şüphesi ile tüm elektrikli Chevrolet Bolt modellerini geri çağırdı. Bolt modelleri ilk olarak Kasım ayında araçların hiçbir kazaya karışmamasına rağmen alev alması sonucunda geri çağrılmıştı. Problem detaylıca araştırıldıktan sonra Chevy tüm araçlarını Temmuz ayında geri çağırma kararı aldı.

Şirket şimdiye kadar 10 aracın alev alması sonucunda üçüncü bir çağrı yaparak 2019'dan bu yana üretilen tüm 142.000 aracını geri çağırdı. Bu araçlardan sadece 100.000'i Amerika' da satılmıştı ve tüm bu geri çağırma operasyonu General Motors'a yaklaşık 1 milyar 800 milyon dolar' a mal olacak. General Motors bu konuda LG'den geri ödeme isteyeceğini açıkladı.Problemin çözümü için LG yeni bataryalar üretecek ve ciddi bir işçilik ile tüm otomobillerin bataryaları değiştirilecek. Tüm bu süreç bir randevu sistemi ile yönetilecek. GM araç sahiplerine araç şarjlarını %90 ve altı seviyelerde olacak şekilde park etmelerini bildirdi.
Kaynak:https://www.wired.com/story/gm-recalls-every-chevy-bolt-ever-over-faulty-battery-fire-risk/

 Haberi Portalda Gör

LG ve satış sonrası destek. Okudum ve GM e üzüldüm.
Yoruma Git
yimmasabi - 2 ay +6

Y yimmasabi
2 ay (1098 mesaj)
LG ve satış sonrası destek. Okudum ve GM e üzüldüm.

M mcan_91
2 ay (404 mesaj)
GM ne zaman kaliteli bir ürün üretmiş ki. Tüm araçlarında işçilik ürün kalitesi berbat. Çevrecilik hiç yok zaten.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


W wolwes
2 ay (1876 mesaj)
Geri çağrılan arabalar bir araya gelmesin, valla sakar şakirin istanbulu yaktığı gibi chevy boltlarda detroiti yakar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E Elsa
2 ay (9465 mesaj)
Opel Ampera da Avrupa'da geri çağrılacak mi bakalım.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.