Bu konudaki kullanıcılar: 25 misafir, 3 mobil kullanıcı
52799
Cevap
2019574
Tıklama
158
Öne Çıkarma
Cevap: | Gearbest Türkiye | (2640. sayfa)

M m@rslan
geçen yıl (316 mesaj)
Yklasik 1 senedir para iadesi bekliyorum


Siparis numarasi
19040700939014173342

Bilet numarasi
PT19062000712


Sizinlede defalarca yazistik ama sizede toplanti tatil bahanesiyle net bi donus yapmamislardi. Sizdi yazacak yerde bulamiyorum. Burda bi muhattabimiz var diye gearbesti tercih ettik ama canimiz yandi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@rslan -- 5 Eylül 2020; 0:21:58 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M metoxin
geçen yıl (17 mesaj)
YANLIŞ ARACILAR, YANLIŞ SİTE, YANLIŞ SATICI, DOĞRU ÜRÜN!


Daha önceden de bu konu başlığı altına yazdım. Bazı şeyleri tekrar hatırlatmamda fayda olacak.

GearBest üzerinden 23 Mayıs tarihinde "VIOMI V3 LDS Lazer Navigasyon Islak ve Kuru Robot" ürününü kargo dahil olmak üzere 2.859,53 TL ödeme yaparak sipariş vermiştim.

Daha sonra ürünün fiyatı dolar üzerinden olması nedeniyle GearBest ürünlerin fiyatlarını güncelledi ve ürünün kargo dahil fiyatı 3.527,64 TL oldu. Yanılmıyorsam bu fiyat güncellemesi 25 yada 26 Mayıs 2020 tarihlerinden birinde yapıldı. Ürünüm uzun bir süre kargoya verilmedi ve 31/05/2020 saat 10.01'de GearBest Support tarafından bir ticket gönderildi. Ticket'da yeni koronavirüsün etkisi ve lojistik problemlerinden dolayı ürünlerin teslim edilemeyeceği, siparişlerin iptal edileceği, geri ödemenin yapılabilmesi için iletişime GearBest Support ile iletişime geçmem gerektiği ifade edildi.

GearBest Destek ile yapmış olduğum yazışma neticesinde asıl sorunun kargo ve yeni koronavirüs salgını olmadığı, sistemden kaynaklanan bir sebepten dolayı fiyatın düşük hesaplandığı, ürünün bu sebepten iptal edildiği, güncellenen fiyat üzerinden sipariş vermem halinde ürünün tarafıma gönderiminin yapılabileceği bildirildi.
Ardından GearBest Destek ürün fiyatındaki artışın piyasa gerçeği olduğunu ancak zorunlu olmamalarına rağmen iyi niyet (!) göstergesi olarak bana 100 GB puan tanımlayabileceklerini söylediler. (100 GB = 2$) Ürüne benim ödediğim miktar ile zamdan sonraki ürün fiyatı arasındaki fark 800 TL (vergi hariç) olmasına rağmen Gear Best bana komik bir tazminat önerdi ve satıcı ile iletişime geçmemi söyledi. Satıcı (Viomi Official Seller) yazdığım mesajlara cevap dahi vermedi ve ürünüm gönderilmeyip para iadesi yapıldı.

CİMER üzerinden Ticaret Bakanlığına ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) şikayette bulundum. Sonuç olarak Ticaret Bakanlığı GearBest’in Türkiye’de yerleşik bir şirket olmaması nedeniyle bir şey yapamayacaklarını belirttiler. BTK tarafından ise dolandırıcılığa karşı dava açmam gerektiğini bunun sonucunda alınacak karar doğrultusunda "https://tr.gearbest.com/" web sitesinin erişime kapatılabileceği belirtildi.
Ürünü anneme hediye olarak almak istediğim için iptal edilmesine çok üzüldüm. Sonrasında okuduğum yorumlar çerçevesinde Roborock S5 Max almaya karar verdim.

Gearbest üzerinden Panda-ZG-Store Roborock S5 Max için vergi dahil 599,99$ fiyattan kampanya yaptı ve forumda yer alan kötü yorumlara rağmen hediye olarak almak istediğim için yine sipariş verdim.
Siparişi 25/06/2020 tarihinde verdim ve aynı gün param kredi kartımdan çekildi. Ürünü aldığım gün (25/06/2020) web sitesinde ürünün kargolanma tarihinin 01/07/2020 olduğu yazıyordu. Bende büyük bir ümitle beklemeye başladım.

01/07/2020 tarihi geldiğinde ürünün kargoya verildiğine dair herhangi bir bildirim alamayınca Panda-ZG-Store’a ürünün neden hala kargoya verilmediğini yazdım. Panda-ZG-Store ise elinde ürün olmadığını, sipariş verdiği ürünlerin ise kargoda yaşanan gecikmeler nedeniyle eline ulaşmadığını bu sebeple ürünü kargoya veremediğini, 1 hafta içerisinde ürünü kargoya vereceğini belirtti. Dedim tamam COVID dönemi bazı gecikmeler yaşanabilir bu gayet doğal.

Bir hafta geçtikten sonra yine Panda-ZG-Store’a yazdım ve Panda-ZG-Store yine bir hafta sonra ürünü kargoya vereceğini ve buna söz verdiğini söyledi.

Gerçekten de Panda-ZG-Store dediği gibi ürünü kargoya verdiğini söyledi ve bana bir takip numarası yolladı.
O günden itibaren her gün takip numarasını sorguladım ve herhangi bir hareket göremedim. Forumda okuduğum kadarıyla siparişlerde hareket olmadan teslim edilen bazı ürünler olduğunu görünce bekleyeyim nasıl olsa kargoya verildi ürün bana gelecek diye düşünerek beklemeye başladım. Bu arada da Panda-ZG-Store’a yazıyordum ve Panda-ZG-Store bana artık cevap vermiyordu.

Bende sorunlarıma ilişkin olarak artık desteğe başvurmam gerektiğini anladım ve Support üzerinden bir ticket açtım. Ancak ticket açmam bile hiç fayda sağlamadı çünkü ticket açılıyor GB Support bana cevap veriyor ve verdiği cevapta “Yaşadıklarınız için üzgünüz. Satıcıya mesajınız iletildi. Satıcı size cevap verecektir. Lütfen 2-3 iş günü bekleyiniz. Sabrınız için teşekkürler” yazıyordu. Bekledim cevap yok. Tekrar yazdım. Yine “Yaşadıklarınız için üzgünüz. Satıcıya mesajınız iletildi. Satıcı size cevap verecektir. Lütfen 2-3 iş günü bekleyiniz. Sabrınız için teşekkürler” cevabı geldi ve yine satıcıdan hiç cevap gelmedi. Böyle böyle 3 hafta daha ötelediler ancak yine kargomda hiçbir hareket olmadı.

Artık ticket üzerinden Support’a her gün yazmaya ve Support’u darlamaya başladım. Çok zayıf olduklarını, bu işi yapamadıklarını, satıcı üzerinde hiçbir etkileri olmadığını, satıcıyı aldığım ürünü göndermesi için zorlamaları gerektiğini, bu işi beceremedikleri için web sitesini kapatmaları gerektiğini, aksi takdirde müşterilerin mağdur olduğunu belirten mesajlar atmaya başladım. Ancak yine yeniden dönüşlerde bir değişiklik olmadı. Support satıcının cevap vermesini bekleyin diyor, Panda-ZG-Store cevap vermiyordu. Artık Panda-ZG-Store tarafından bana verilen takip numarasının sahte olduğu kanaati oluştu.

En sonunda artık Support’un ve Panda-ZG-Store’un sorumsuz davranışlarından bıktım ve sipariş iptali için bir ticket daha açtım.

İptal ticket ı açınca özür dileriz, hemen mağaza ile iletişim kuruyoruz gibi mesajlarla cevap verdiler. Ben ise ürünü artık istemediğimi, böyle kötü yönetilen bir siteye ve böyle yalancı bir satıcıya para kazandırmak istemediğimi belirten mesajlar gönderdim.

Support bana “ürünün gönderilmesini istediğiniz için biz de satıcıyı zorladık ve satıcı ürünü gönderdiğini söyledi.” Ardından Panda-ZG-Store bana yanıt vererek ürünün iadesinin mümkün olmadığı çünkü ürünün kargolandığını söyledi. Ben de Panda-ZG-Store’dan ve Support’dan bana sahte olmayan bir takip numarası göndermelerini istedim. Support tarafından bana bir kargo numarası ve takip için de bir web sitesi adresi verildi. (07/09/2020) Takip numarasını girdiğimde ürünün hareketi vardı. Ardından Support tarafından bana takip numarası verildikten bir gün sonra (08/09/2020) kapı zilim çaldı ve ürün Aras Kargo tarafından bana hiçbir ücret istenilmeden teslim edildi. Şoku atlattıktan sonra hemen üzerindeki takip numarası ile Support tarafından bana verilen takip numarasını kıyasladım ve birebir uyuşuyordu. Sonunda ürünümü teslim almıştım!

Vardığım sonuca bakacak olursak;

YANLIŞ ARACILAR çünkü burada GearBest üzerinden komisyon ile çalışanlar ürünü sattıktan sonra yardımcı olmadı, hatta düşük kur nedeniyle iptal edilen siparişlerden sonra hakaret düzeyine varacak şekilde mağdur olan insanlara karşı GearBest’i savunmaya geçtiler. Daha sonra da paralarını alamadıklarını ve siparişlerin patladığını GearBest üzerinden sipariş verilmemesini söylediler. Sipariş veren insanların son durumunun ne olduğunu ürünlerin teslim edilip edilmeyeceğini söylemek yerine, GearBest paraların üzerine yattı dendi. Bu yüzden buradaki aracılar yanlış bir tercih oldu ve bir daha buranın aracılığıyla başka bir ürün almayacağım.

YANLIŞ SİTE çünkü GearBest müşteri odaklı bir firma değil. Kendi sistem hataları yüzünden fiyatların düşük gösterilmesine rağmen birçok siparişi iptal etti hatta bazı kargoya verilen siparişleri bile geri çektirdi. Ayrıca Support tarafında neredeyse destek almak imkansız, sadece aracı görevi görüp sizin mesajınızı satıcıya ilettik gibi bir cevap gönderiyorlar. Eminim ki iptal talebim olmasaydı o ürün bana gönderilmeyecekti. Bu sebeple bir daha GearBest üzerinden alışveriş yapmayı da düşünmüyorum.

YANLIŞ SATICI çünkü sipariş ekranında ürünün kargo tarihi 01/07/2020 yazıyordu. Panda-ZG-Store beni aylarca oyaladı ve siparişimi kargoya vermedi. Kargoya vermemekle kalmayıp bana 21/07/2020 tarihinde kargoya verildiğine dair mesaj atıp takip numarası gönderdi. Ürünü teslim aldıktan sonra ürünün üzerindeki kargo tarihine baktığımda ise ürünün kargolanma tarihi 29/08/2020 tarihiydi. Yani ürünüm kargoya verildiği tarihten itibaren 10 gün sonra evimde olmuştu. Panda-ZG-Store’un 21/07/2020’de ürününüzü kargoya verdim aha bu da takip numarası dediği mesaj yalandı. Bunları GearBest Supporta söylediğimde herhangi bir tepki vermediler. Sadece özür dilediler ve sabrım için teşekkür ettiler. Satıcıya da herhangi bir uyarıda bulunduklarını sanmıyorum. Ne kadar da kolay ürünü durumunu korgolandı olarak gösterip, sahte bir takip numarası vermek ve insanlara doğru olmayan bir takip numarasıyla aylarca sorgulama yaptırmak!!!

DOĞRU ÜRÜN çünkü ürünü 08/09/2020 tarihinde teslim aldım ve hemen kurup şarja bağladım. Geldiğinde %51 şarjı mevcuttu. Sabah evimizde bulunan elektrik süpürgesi ile temizlediğim yerden bir de robot süpürgenin geçmesini görmek istedim ve aynı yeri makineye süpürttüm. Sonuç gerçekten beklentimin üzerinde oldu ve robot süpürge bir sürü toz çıkardı. Annem için hediye aldığımı belirtmiştim kendisi de başta pek işe yaramayacağını düşündüyse de sonucu görünce o da memnun kaldı. Özellikle halı tanıma sensörü çok iyi. Bu sensör ile halının üzerine çıktığında çekim gücünü maksimuma getiriyor ve çok kuvvetli bir çekim sağlıyor. Henüz pas pas özelliğini deneme fırsatı bulamadım ancak paspas özelliğinden açıkçası çok bir beklentim de yok zaten. Güzel de bir haritalaması mevcut çok doğru şekilde girebileceği en iyi yere kadar girmeye çalışıyor ve orayı haritaya işliyor. Faydalı bir ürün olduğunu düşünüyorum ve robot süpürge almayı düşünenlere öneriyorum. (GearBest ve Panda-ZG Store’dan almamak kaydıyla ) İnşallah sorun çıkarmaz
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metoxin -- 11 Eylül 2020; 2:10:47 >


G GearBest.com Konu Sahibi
geçen yıl (19887 mesaj)
Ücret dolayısıyla forum yönetimi ve benimle doğru düzgün iletişim kurmuyorlar ama yine de iletirim.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @m@rslan

E ecan16
geçen yıl (70 mesaj)
Arkadaşlar merhaba. Vergi hariç alanlar nekadar vergi ödediniz ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E ecan16
geçen yıl (70 mesaj)
..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecan16 -- 30 Eylül 2020; 9:47:48 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G gmrv
geçen yıl (73 mesaj)
Merhaba şu güne kadar robotum sorunsuz çalışıyordu bugün haritadan oda seçtiğimde robot çalışıyor fakat kendi ekseni etrafında dönüp sonrasında duruyor ne yaptıysam düzelmedi sorun ne olabilir yaşayan var mo viomi pro 2< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C cdrs
geçen yıl (14 mesaj)
<p class="ql-align-justify">Gearbestten asla alışveriş yapmayın Çünkü;</p><p class="ql-align-justify">25 mayıs 2020 tarihinde Gearbest mağazası olan Viomi Official Storeden Xiaomi VIOMI V2 Pro Robot Süpürge satın aldım. Ürün ve kargo bedeli için toplamda 2825,01 TL ödedim. Ürünü Almanya deposundan gönderdiler.</p>12 haziran 2020 tarihinden PTT kargodan 800 TL gümrük bedeli de ödeyerek ürünü teslim aldım. Ürün kurulumunu yaptım. Evdeki ağa bağladım. Fakat ürün hiç süpürmedi. Sürekli “Cliff sensor error” ve “Wheells are suspende” hatalarını verdi.
13 haziran tarihinde; Durumu Gearbest üzerinden Viomi Official Store mağazasına hata ekran görüntüleri ile bildirdim. Bana ancak 15 haziran tarihinde cevap verdiler. Ürünün üstünün örtülü ya da evdeki ağ sinyalinde problem olabileceğini söylediler. Facebook Viomi tech sayfasına Messenger üzerinden yazdım. Hata ekran görüntülerini ve ürün videosunu gönderdim. Aynı gün cevap verdiler. Ağı kontrol etmemi ve “equipment flushed” kalibrasyonu yapmamı sorun düzelmezse ürünü iade etmemi önerdi. Gearbest support üzerinden geri iade için bir bilet oluşturdum. support@gearbest.com adreslerine hata ekran görüntüleri ve ürün videosunu gönderdim.
Gearbest Türkiye garanti sayfasında hatalı çıkan ürünü teslim aldıktan sonra 7 gün içerisinde bildirirseniz DOA garantisi kapsamında olduğu yazılı. Bu garanti ile ürünün yenisi ile değiştirilmesini isteyebilir ya da para iadesi alabilirsiniz. İade nakliye ücretlerinin de karşılanacağı yazıyor. Bunun için ilk önce onlardan onay almanız gerekiyor. Ancak durum hiç de öyle değil
2 temmuz tarihinde bir çok yazışmadan sonra ancak geri iade için onay verdiler. Onay aldıktan sonra PTT kargo ile göndermek istedim. PTT kargo ürünün bataryası olduğu için kabul etmedi. Birkaç yerel firma yine aynı sebepten ürünü kabul etmedi. DHL kargo çok yüksek bir fiyat ve ürüne ait MSDS sertifikasını talep etti. Gearbest support ve Viomi Official Store mağazasına durumu anlattım geri iade kargosu için bir kod göndermelerini istedim. Kabul etmediler. Fiyatın çok yüksek olduğunu ve ödeyip ödemeyeceklerini gearbest supporta sordum. Mağaza ürünü kontrol ettikten sonra ödeyecek cevabını aldım. Yine birçok yazışmadan sonra ürüne ait MSDS sertifikasını gönderebildiler.
PTT kargoya durumu anlatıp ürünü iade edeceğimi ve gümrük bedelini nasıl alabileceğimi sordum. Ürünü teslim aldığınızda ürün bilgilerinin yer aldığı bir tutanak tutulması gerekiyormuş. Biz nereden bilelim bu ürünün başka bir ürün olmadığını dediler. Böyle bir durum ile hiç karşılaşmadıkları için rutin olarak tutanak tutmadıklarını söylediler.
11 ağustos tarihinde DHL kargo ile 1740 TL bedel ile ürünü postaladım. Kargo takip numarasını Gearbest support ve Viomi Official Store mağazasına bildirdim. Viomi Official Store ürünü aldıklarında bana bildireceklerini söyledi. DHL üzerinden kargo hareketlerini takip etmeye başladım.
2 Eylül tarihinde ürün Almanya Viomi Tech firma yetkilisine teslim edildi. Ancak Viomi Official Store bana geri bildirimde bulunmadı. Hatta gönderdiğim mesajlara biz ürünü teslim almadık şeklinde cevap verdiler. 9 eylül tarihinde bana eski bir DHL kargo takip ekranını gönderip yanlış adrese mi gönderdiniz diye sordular. Müşteri ancak bu kadar aptal yerine konabilir. Ben DHL kargo ile iletişime geçip durumu anlattım. Navigasyon kayıtlarını sakladıklarını ve bunun için bir rapor yazabileceklerini söylediler. Ben de Gearbest support Viomi Official Store mağazasına bir rapor hazırlatacağımı bildirdim. Ne hikmetse 10 eylül tarihinde ürünü teslim aldıklarını hatta bunun için 55 euro ödediklerini bildirdiler. Kontrol için beklememi söylediler.
16 eylül tarihinde yine bir çok yazışmadan sonra makinanın iade standartlarını karşılamadığını, makinayı tamir ettiklerini ve ekspres ile geri gönderebileceklerini söylediler. Ürünün DOA garantisi kapsamında olduğunu ve ürünü kabul etmediğimi söyledim. Standartlarının neler olduğunu sordum. O tarihten bu yana cevap vermediler. Gearbest support ise ürün doğrudan satıcı tarafından gönderildiği için sorunu doğrulayamadıklarını söylüyor. Yani üç maymunu oynuyor…
Ürünü satın almadan önce böyle bir durum ile karşılaşıldığında nasıl bir süreç işlediği ile ilgili internette hiçbir kaynak bulamamıştım. Maalesef birebir deneyimlemek zorunda kaldım. 
B break.
geçen yıl (1955 mesaj)
https://uk.gearbest.com/vacuum-cleaners/pp_009136638807.html?wid=1349303

Bu ürünün satıcısı Gearbest'in kendisi mi?

İngiltere'ye sipariş verip yolcu beraberinde getirteceğim ama ürün bozuk ya da fabrikasyon hatalı çıkarsa problem olur diye korkuyorum.
B berkaysh70
geçen yıl (11 mesaj)
30 Eylül’de satıcının eline geçmiş olan ürünün iadesini hala vermediler daha ne kadar bekleyeceğiz bakalım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B berkaysh70
11 ay (11 mesaj)
Bu süreçte 3 kez firmaya yazdım 2 kez ticket oluşturdum. Sabırla bekledim. 20 Ocak’da iade yapıldı. Bu şartlarda bir daha mı Gearbest tabii ki hayır!!!
Bu mesajda bahsedilenler: @berkaysh70

E ekksl6
11 ay (2489 mesaj)
Böyle olunca ya cihazın pervanelerine bişey dolaşıp zorlandığından kafayı yiyor ya da lazerini biri bişey çalışırken engellediği için sapıtıyor. Hiç biri değilse de mutlaka bişey sebep oluyor. Ben örnekteki iki sorunu da biden fazla sefer deneyimleyip tespit ettim. Bu tip sorunda STYJ cihazımın wifi ayarlarını sıfırlıyorum cihazı app ye baştan tanıtıyorum düzeliyor. Haritam cihazı sıfırlamadığım için cihazı baştan da tanıtsam yerinde duruyor.


Bu arada gearbest mi aman aman 2 senedir bulaşmıyorum Türkiye ile ne yaşadıysalar ilgi alaka sıfır. Fiyatları ise banggood a göre hayli pahalı ve satın alırken vergi ödeme olayı hala yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 25 Ocak 2021; 22:33:52 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gmrv

G gmrv
11 ay (73 mesaj)
Ben komple sıfırlıyordum tekrar harıta cıkarıyordum


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ekksl6

E ekksl6
11 ay (2489 mesaj)
Dediğimi deneyin ben bu şekilde sorunu çözümlüyorum. yalnız benim cihazım viomi değil fark eder mi bilemiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gmrv

G gmrv
11 ay (73 mesaj)
Şuan olmadı tekrar 3/4 kez oldu öncesinde birdaha öyle denerm en kötü
Bu mesajda bahsedilenler: @ekksl6

A alparslan yagmur
10 ay (307 mesaj)
İlk siparişim olcak Gear’den. Uygulamadan telefondan giriyorum. Bu ürün için herhangi bir indirim kodu tanımlayabiliyor muyum acaba yardımcı olur musunuz ?
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P Prens
2 ay (667 mesaj)
Buralar çöle dönmüş.
H Halillby
2 ay (292 mesaj)
Ben Gerabest sayfasına giremiyorum, patlamış galiba girebilen var mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P programmer_onur
2 ay (18724 mesaj)
Yönlendirme yapıyor ama dediğiniz gibi açmıyor sayfayı.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Halillby

H Halillby
2 ay (292 mesaj)
Şimdi açılıyor fakat
Turkey'de satış için yasal hazırlıklar yapılmaktadır. Fiyatlar Türkiye fiyatı değildir.
yazıyor , Türkiye'ye şimdilik satış yok galiba.
Bu mesajda bahsedilenler: @programmer_onur

F fotografya
2 hafta (1347 mesaj)
Ben de almıştım tam tersi çok doğru sonuçlar veriyor. Tekrar şimdi almak için baktım ama artık satılmıyor gearbest te. Başka cihazlarla kıyaslama yapmıştım hiç yanılma yapmadı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ONUR_345241
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.