Bu konudaki kullanıcılar: 5 misafir, 4 mobil kullanıcı
790
Cevap
0
Tıklama
45
Öne Çıkarma
Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)Konunun daha fazla kişiye ulaşabilmesi için Öne Çıkar butonunu kullanırsanız sevinirim
NOT :
Bu konuyu en iyi şekilde görüntüleyebilmek için Forum Ayarlar Kısmından /
Tercihler / Resim küçültme ayarlarım --- Genişliği 960 Olsun
Tercihler / Resim küçültme ayarlarım --- Sadece 900 den büyükleri küçült ' seçili olmalıdır.


GİRİZGAH

Arkadaşlar selam. Bugün , yeni topladığım sisteme ev sahipliği yapan , daha önce çok benzeri ver tarzı görülmemiş bildiğimiz bilgisayar kasalarından biraz () farklı olan, incelenmesi için yoğun da istek alan Gamepower markasının Warcry isimli kasasına yakından bakıp yorumlayacağız.


3900X ile Üst Seviye Sistem Toplama + Montaj REHBERİ ** [ Full ARGB Kasa Topluyoruz ]


Kasanın teknik özellik tablosuna gerek kalmadan size direk , sadece bilinmesi gerekenleri söyleyeyim arkadaşlar, daha verimli olacağını düşünüyorum.

Kasa Ölçüleri : En : 25.6 cm / Boy : 40.7 cm / Yükseklik : 45 cm
Kasa Malzemesi : Ön ve Sağ yanı temperli cam (4mm) , geriye kalan tüm yapı 0.8mm civarı sac,metal malzeme.
Giriş çıkış butonları : Sadece üst kısımda Power / Reset / 2X Usb 3.0 / 2X Usb 2.0 / Mikrofon / Kulaklık / RGB değiştirme tuşu
Takılabilen maksimum fan adedi : 9 X 12cm Fan + 4 X 8cm Fan
Mevcutta gelen fan sayısı : Sıfır yada 6 adet olmak üzere 2 seçenek var.
Fan kontrolcü vb. çoklayıcı : Yok


Evet arkadaşlar, kasa kocaman bir kutu ile geliyor. Etrafında köpük olduğu için zarar görme ihtimali pek yok gibi görünüyor. Onun dışında bazı markalarda gördüğümüz bez torba vs. sarılı gelmiyor, standart kasalar gibi geliyor.
Kasa yapı olarak çok değişik aslında çekici olan tarafıda burası diye düşünüyorum. Standart kasaların eni 20cm +-1 olur ve güç kaynağı kasanın alt kısmında yada üst kısmında yer alır. Gamepowerda güç kaynağı arka bölüme yetleştirilerek hem sistemin genel ısısı düşürülmesi hedeflenmiş hemde görsel olarak ciddi başarım sağlanmış. Temperli yan ve öndeki cam kısımlar , çevirmeli el somunlarıyla tutturuluyorlar. Kapakları açıp kapatması oldukça kolay. Temperli camın zarar görmemesi için içine kauçuk malzeme koymayı da ihmal etmemişler. Kasa da temperli camlar dışında kalan tüm bölümler de çelik malzeme kullanılmış. Sadece ayak kısımlarında plastik malzeme kullanılmış. Çelik malzeme mat siyah renginde. Kasanın ön bölümü tamamen temperli cam olduğu için , açma kapatma butonları üst tarafa yerleştirilmiş. Konum itibari ile aslında aşırı kullanmadığım için çok farketmese de kullanımları açısından kolay bir yerde bulunuyorlar diyebilirim.

Kasa içerisine göz attığımızda ilk dikkat çeken 2 odalı yapı oluyor. Temperli cam yan kapağın içine baktığımızda güç kaynağı yada güç kaynağı için ayrılmış bir yer görememek ilginç tabiki Aslında daha öncesinde de buna benzer bir kasa olan Corsair Air 540 kullanmıştım uzun süre , ve çok memnun kalmıştım. Şimdi kısmet yine aynı şekilde bir kasaya gelmiş. Bu iki odacıklı tasarımlar , aslında çok öncesinde yapılıp geçilmesi gereken tasarımlardı arkadaşlar. Zira kimse için 3-5cm genişlik yada yüksekliğin önemi yok artık. Günümüzde sistemlerin soğutma performansı ve görsel düzenlemesi , tabiri caizse şekli şemali çok önemli kullanıcılar için.

Kasa içerisinde 8 adet Pcı slot bulunuyor.Hepsi parmak vidalar ile tutturulmuş ve çıkarılabiliyor. Yani aparat ile dikine ekran kartı kullanımına da uygun. kasa içerisinde anakart tam ortaya konumlandırılıyor. Güç kaynağı HDD vb. birimler diğer arka odaya konumlandığı için , esas gördüğümüz kısım içerisi oldukça ferah ve düzenli duruyor. Kasa içerisinde HDD ve PSU'nun çıkarılıp , arka bölüme konumlandırılması oldukça ferah bir iç hacim yaratıyor. Güç kaynağı anakartın hemen arkasındaki bölüme, fanı dışarıya bakacak şekilde montajlanıyor. Yine aynı bölümde bir tarafı geçmeli , diğer tarfını da tek vidanın tuttuğu gayet basit ve kullanışlı düşünülmüş 3.5 ve 2.5 disk bölmesi yer alıyor. Bu bölüme 2 şer tane 2.5 disk yada 3.5 disk takabiliyorsunuz. Ayrıyeten kasanın 8cm lik fan takılabilen egsozt diye tabir ettiğimiz bölümlerine de 2 adet ssd takılabiliyor arkadaşlar.

Gelelim kasanın montaj fotoğraflarına ve soğutma çözümlemelerine

Gamepower Warcry kasa da toplam 9 adet 12cm lik fan yuvası bulunuyor. 3 tanesi üst kısımda 3 tanesi alt kısımda 3 tanesi de psu nun bulunduğu oda ile sistemin bulunduğu oda arasında yer almış.


ÖNEMLİ NOT : 3 tane 12cm lik fan takılan her yere 360'lıkr radyatör takılmaz arkadaşlar. Radyatörün alt ve üst kısımlarındaki çıkıntılar ile 39.5cm veya daha üzerinde bir ölçüye sahip oluyor yani buna dikkat etmek lazım. Gampower warcry kasa da üst alt ve ara bölüm olmak üzere 3 farklı tiple 120 ve 240 lık radyatör kullanabilirsiniz, gerekli alan bulunuyor. Sadece 360'lık radyatör kullanacaksanız alt ve üst bölümler net 39.5 geliyor, yani 1-2 mm ile muhtemelen alt ve üst bölümlere 360 lık raryatör sığmayabilir ama ortadaki bölüme 360'lık radyatör sığıyor oradaki mesafe oldukça yeterli görünüyor.


Şuan işlemcimin stok soğutucusunu kullanıyorum, soğutucum yolda geliyor, geldiğinde fotoğrafları çekip konuyu güncelleyeceğim. Amacım başlıktaki görseli yakalamak olduğu için 360lık hazır su soğutma kiti eklenecek sisteme arkadaşlar.

Sistemi şuan gamepower argb ( adreslenebilir rgb fan ) fanlar ile kullanıyorum toplam 6 adet. 3 tanesini dışarıdan hava çekecek şekilde alt kısma, 3 tanesini de ısınan havayı dışarıya atmak üzere üst kısıma yerleştirdim. Alt kısımdaki fanlar direk ekran kartına doğru ve kasa içerisine temiz hava göndermiş oluyor. Isınan havanın yukarı çıkmasıyla beraber de aynı anda üstteki 3 tane fandan dışarı atılmış oluyor. Yani kasanın hava sirkülasyonu, oldukça güzel tasarlanmış diyebilirim. Sistem bu haliyle oldukça güzel bir hava akışına sahip olmuş durumda. Fanlar şuanda piyasadaki en F/P ARGB fanlar diyebilirim. CFM değerleri ve ARGB özellikleri ile , fiyatları 70TL nin altında. Kalite olarakta kullanım deneyimimi söyleyebilirim , 1.5 yıl civarı aldığım kırmızı ring gamepower fan sorunsuz kullandım ses seviyesinde vs. herhangi bir değişme olmadı.


Kasa içi montaj fotoğraflarını sıralamadan önce belirtmeliyim, montaj noktasında aşırı rahat bir kasa. Anakartın takıldığı tabla ile , radyatör takılabileceğinden bahsettiğim orta dikme arasında 2.5cm civarında bir boşluk var ve o boşluktan 24 pin ve 6+2 pin pcı güç kablolarını çok rahat geçirebiliyorsunuz. Yani sleeve ile kasayı güzelleştirmek çok mümkün. Onun dışında benimki gibi standart kablolar bile sorunsuz geçirilip oradaki bölümlere sabitlenebiliyor. Kablo toplama olayı çok rahat. Kasa içerisinden güç kaynağı çıkarılıp kasa 5cm genişletilmiş ve psu dikine o bölüme yerleştirilmiş ama standart kasa yüksekliğinden birşey kaybedilmemiş ve kısılmamış. Bu sayede anakart için alt ve üst sınırdaki kablolar ve bağlantılar, o bölümlerde bırakılan açıklıklardan çok rahat geçirilip anakarta takılabiliyor. Daha ondan sonrasında da oldukça fazla boşluk kalıyor ve fanlar çok rahat takılabiliyor. Fanların takılacağı bölümlerde de fanlar için boşluklar bırakılmış, o bölümlerden fan kabloları direk arka tarafa geçiyor ve ön oda da hiç bir karışık kablo düzeni bulunmuyor.

Kasaya anakartı montajladıktan sonra alt ve üst bölümlerde ortalama 6.5 cm boşluklar kalıyor. Bu alanlar oldukça ferah bir ortam oluşmasını sağlıyor.


Montaj Fotoğrafları
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
SİSTEMDEKİ BİLEŞENLERİ TANIYALIMANAKART - Asus Prime X570 Pro
İŞLEMCİ - Ryzen 9 3900X 12/24
BELLEKLER - Team Group / Team T-Force Night Hawk RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 / 2 Adet
GÜÇ KAYNAĞI - FSP HYDRO 700W
EKRAN KARTI - ZOTAC GTX TİTAN X 12GB
KASA - GamePower WARCRY
ARGB FAN - GamePower Silence ARGB
SSD 1 - Samsung 960 Evo 250GB M2 ( Sistem ve Sık Kullandığım Uygulamalar )
SSD 2 - James Donkey 512GB M2 ( Sadece Oyunlar )

Ekipmanlar : ( Hem en ucuzu olsun hem ışıklı olsun hem sağlam olsun hem hem ... Türk mantığıyla )

KLAVYE : Gamepower Calypso Su Geçirmez Mekanik Klavye
MAUSE : James Donkey 118 İlk çıktığında aldığım beyaz mouse ( Sistemte sırıtan tek bileşen kendileri )
MAUSE PAD : Gamepower RGB 100
KULAKLIK : James Donkey 712 RGB
Genel Yorumlar ve Sonuç Kısmı
* Kasa tasarım olarak kesinlikle diğerlerinden farklı. Atletnatifi zor bulunan bir kasa. Soğutma çözümü tasarımı ve genel tasarım hatları itibari ile oldukça sade ve bir o kadar da modlanmaya uygun bir kasa. Tamamen kişiselleştirilebilir yapısı olması, üzerinde oynanmaya elverişli yapısı oyuncular için biçilmiş kaftan.
* Malzeme kalitesi orta ve üst klasmanda diyebilirim. Standart kasalardan çok farklı bir kasa değil. Sadece fan bölümlerinde hava geçişi için büyük açıklıklar olması sebebiyle biraz esneme yapıyor ama bu problem edilecek bir durum gibi gelmiyor.Tabi yine de biraz daha yumuşatılmış köşeler olsa ve biraz daha malzeme kalitesi yükseltilmiş olsaydı çok çok daha hoşuma giderdi.
* Temperli camların kolay sökülüp takılması ve iç hacim genişliği , sistemin net sergilenmesi efsane güzel birşey. Sistemini sergilemeyi seven yada bundan keyif alanlar için oldukça tatmin edici bir kasa.
* Kasa fansız olarak geliyor. Açıkçası biraz da şekilsiz durmaması için en az 4 fan da yayında almanız güzel olacaktır 2 alt bölüme 2 üst bölümeşeklinde , ama en güzel görsel 3 alt bölüme 3 üst bölüme toplam 6 adet fan ile sağlanıyor.
* Kasada anakartın takıldığı esas bölüm , standart kasalardaki kadar geniş değil. Kasa su soğutucu yada radyatörlü bir ürün kullanılır diye tasarlanmış desem yeri var. Anakarttan sonra temperli cam yapıya kadar kalan kısım 14cm civarında. Buda neredeyse 12cm fanlı hiç bir soğutucunun takılamayacağı anlamına geliyor. Keza ekran kartı konusunda da , takılamayacak ekran kartı muhtemelen yoktur ama genişlik olarak 11-12cm den daha büyük kartlar kasaya sığar ama güç kabloları için yer azalabilir , kapağın kapanması sorun oluşturabilir vb. sorunlar yaşanabilir , ihtimal olarak. Çok nadir de olsa böyle bir ihtimal başınıza gelirse ekran kartını dik kullanmak için bir aparat alıp takmanız gerekebilir. Kasaya 38cm ' e kadar tüm ekran kartları takılabilir , yani tüm ekran kartları boy olarak sığar demek yanlış olmaz sanırım , en olarak ihtimallerden bahsettim. Anakartın takıldığı metal plakadan temperli cam kapağın arası 15.5CM geliyor , oradan hesap edebilirsiniz.
* Kasada fan gelecek tüm bölümlere toz filtresi koyulmuş. Mıknatıslı olduklarından kullanımı çok kolay. Üst bölümde , alt bölümde ve orta bölümde kocaman toz filtreleri bulunuyor , bir adette güç kaynağı fanının denk geleceği bölüme toz filtresi koyulmuş.
* Hem fanlı hem fansız olarak satılması güzel. Elinde fan olanlar kendi fanını kullanır fan da alacak olanlar daha hesaplıya sahip olmuş olur.Sistem ARGB Aydınlatılmış Görselleri / Asus Aura Sync
Sistem ARGB Aydınlatılmış Video / Asus Aura SyncSOĞUTUCU GELDİ VE MONTAJLANDIKTAN SONRAKİ HALİ / 1.12.2019
Bundan önceki kasamı 1.5 yıl önce almıştım, Gamepower Hypnos modeliydi. O kasada dokunmatik panel mevcuttu. Bu kasa biraz daha genişletilip iç hacim biraz daha büyütülebilir. Ön paneldeki siyah boyalı bölüme ise dokunmatik panel koyulabilir. Bence çok daha güzel olur bu kasaya dokunmatik panel


FİYAT : İnceleme tarihindeki son kullanıcı fiyatı fansız olarak 550TL , 6 adet ARGB fan ile 799TL. Kampanyalar ile daha hesaplı bulmak mümkün olur tabi ama sizin zaman kavramınızla alakalı bir durum diyebilirim.
Ben kasayı genel itibari ile beğendim , Full ARGB sistem kurma fikriyle yola çıktığım için , başlıktaki sistem görselini hedefledim. En kısa sürede de aynısını yapmak üzere diye konuyu sonlandırıyorum arkadaşlar.Atladığım noktalar mutlaka vardır , sorarsanız hemen cevap veririm.


Konunun daha fazla kişiye ulaşabilmesi için Öne Çıkar butonunu kullanırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 1 Aralık 2019; 21:22:1 >

Eline sağlık kardeşim bunlarda benden gelsin bugün bitirdimYoruma Git
Yorumun Devamı donanimist - 2 yıl +12
Arkadaşlar selam.

Kasa içerisindeki fanların sesinden bahsedeyim , eğer harici bir fan kontrolcünüz yoksa ( şu fanlara verdiğiniz enerjiyi azaltıp çoğaltarak devrini ayarladıkla...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Muten Baba - 2 yıl +5
Warcry kadar tatlı değil bu kaba duruyor warcry çerçevesiz monitör gibi bu çerçeveli monitor gibi
Yoruma Git
AleynaFox - geçen yıl +3

D donanimist
2 yıl (337 mesaj)
Eline sağlık kardeşim bunlarda benden gelsin bugün bitirdim< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimist -- 20 Kasım 2019; 17:42:4 >
Bu mesaja 5 cevap geldi.

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)
Hayırlı olsun, radyatör arkada fanlar önde olmadı mı , yani radyatör diğer odada kalsaydı


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @donanimist

D donanimist
2 yıl (337 mesaj)
bak bu hiç aklıma gelmedi biliyormusun fanları takana kadar canım çıktı zaten


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Muten Baba

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)
Ben en başından beri öyle yaparım diye düşünüyorum. Aşağıdaki hava akışı da güzel bir şekilde yukarıya kadar çıkar diğer odadan dışarıya gider.

Sana iş göründü bakalım hadi , dediğim gibi yapsan muhtemelen hiç zorlanmazdın


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @donanimist

D donanimist
2 yıl (337 mesaj)
e peki radyatörü arka odaya alıcam geçicekmi o kare deliklerden
Bu mesajda bahsedilenler: @Muten Baba

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)
Ben geçeceğini umuyorum yani geçmezse de geçireceğim bir şekilde diye düşünüyorum orada yeterli mesafe var radyatör arkada kalırsa direk pompe boruyla beraber bu tarafa gelecek , yine bu taraftan da fanlarla sabitlersek tamamdır.

Sanırım radyatörü yere sıfırlarsak pompe buraya geçebilir , demek istediğini anladım


Bu mesaja 2 cevap geldi.

A Antikaruh
2 yıl (1539 mesaj)
Sıcaklık değerleri ? Ses ? 9 tane fan ile nedir ne değildir durum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 20 Kasım 2019; 18:36:59 >


O oemci32
2 yıl (463 mesaj)
Hocam çok güzel bir inceleme olmuş , emeğinize sağlık , bende Lian li PC o 11 dynamic ya da xl modeli araştırıyorum acaba dynamic ile gerçekten bir farkı var mı görüntü ve yerleşim olarak çok merak ediyorum. Benim için tek eksi durumu 280mm sıvı soğutma takamayacak olmam ve elimde kalacak olan 140mm fanlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Muten Baba

S Section8
2 yıl (1134 mesaj)
Kasa çok güzel olmuş. Güle güle kullanın. Takipteyim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mito1172
2 yıl (18091 mesaj)
eline sağlık güle güle kullan ben başka bir şey soracağım masa derinliği ne kadar yani önden arkaya ve uzunluk ne kadar sağ dan sola? birde yerden yükseklik ne kadar? bende yaptırmayı düşünüyorum da


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D donanimist
2 yıl (337 mesaj)
maalesef yine sonradan anladım radyatör geçmeyince vazgeçtim yine eski sistem yaptım ama bu sefer fanları tam oturtunca kartı takmakta sorun olmadı sıfa sıfır geldi
Bu mesajda bahsedilenler: @Muten Baba

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)
Antikaruh

hocam ses ve sıcaklık olayını ekleyeyim. Ses olarak cihaz bulmaya çalışayım ses ölçen olmadı telefondan yapacağım artık, sıcaklık konusunda ise sistemi söküp uzay montaj yapmak lazım şuan başka kasa yok elimde maalesef. Ama bir yere not almıştım eski kasa da iken ekran kartı ve bu kasa da ekran kartı sıcaklığı fark var Dı epeyi

Oemci32

Hocam lian li dist yok şuan nereden alacaksın aşırı pahalıya gelebilir

Section8

Teşekkürler Hocam< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O oemci32
2 yıl (463 mesaj)
hocam newegg te yaklaşık 1700 civarında , amazon da ise 3 gün önce 1300 tl ye geliyordu bitmiş şuan yok, 1300 ü çıkardım kafamdan ama sizdeki kasadan sonra aradaki fark çok fazla değmez lian li almaya ancak , elimde 280mm sıvı soğutma var 140 fanlar var hiçbirini kullanamıycam.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Muten Baba

M mito1172
2 yıl (18091 mesaj)
eyvallah
Bu mesajda bahsedilenler: @Muten Baba

M Muten Baba Konu Sahibi
2 yıl (21002 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: oemci32

hocam newegg te yaklaşık 1700 civarında , amazon da ise 3 gün önce 1300 tl ye geliyordu bitmiş şuan yok, 1300 ü çıkardım kafamdan ama sizdeki kasadan sonra aradaki fark çok fazla değmez lian li almaya ancak , elimde 280mm sıvı soğutma var 140 fanlar var hiçbirini kullanamıycam.
Hocam Corsair 680X ' i incele bir. Üst seviye bir kasa , 1700TL ye alabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam onda 140mm fan desteği var idi , olmadı soğutucuyu satıp 3600mm soğutucuya geçeceksin hocam. Lianli kasa yurtdışından almak çok mantıklı değil şuan.

@donanimist

Hocam komple söküparka kapaktan içeri sokup o boşluktan pompayı geçirip radyatörü öyle vidalamanı kastediyordum


Bu mesaja 1 cevap geldi.