Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
370
Tıklama
0
Öne Çıkarma
FUP'a sık düşenler için iyi alternatif buldum...

V valuable Konu Sahibi
12 yıl (317 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar,

Her hafta herhangi bir sebepten anlamsızca FUP yiyen biri olarak çok iyi bir çözüm buldum diyebilirim. Çözüm 2 partiden oluşuyor.

1. nonoh hesabı & 2.webcall hesabı...

Ben, yaptığım sık görüşmelerden ötürü 3 günde nonohta FUP'a düşüyorum ve sıka sıka 0.02 €/min ödeyerek arama yapıyordum. Çünkü en az FUP bedeli nonh'taydı ve aramaya mahkum olduğumu düşünüyordum. Fakat tüm tarifeleri araştırdığımda webcall'ın 0.005 €/min olduğunu gördüm. Aslında webcall her ne kadar şubatta türkiye'yi ücretlendirdiyse de aslında çok konuşanları kurtarmış oldu. Nasıl mı?

Kendimce bir sistem kurdum ve çok da rahat ettim, artık sürekli sınırları aştık FUP'a düştüm az konuşayım eyvah demiyorum.

1. 7 günlük sürenin ilk 3 günü (FUP yiyene kadar) 10 euro karşılığında aldığımız nonoh'u kullanıyoruz.

2. Geriye kalan sürede ise nonoh'u hiç kullanmayıp 5 Euro karşılığında açtırdığımız ve dakikasına 0.005 € ödediğimiz webcall'ı kullanıyoruz. (Webcall kullanımındaki tek sınırımız ise 5000 dakikalık aylık sınır olmuş olacak.)

Kabaca bir hesap yapalım:

Her gün çok telefon görüşmesi yapıyorsanız:

* İlk 3 gün nonoh'u free kullanalım, sonraki 4 gün günde yarım saat webcall 0.005x4x30=0.6 €/week kullanalım. Böylece bir hafta boyunca, doğru düzgün sınırlara takılmadan 0.6€ karşılığı görüşme yapabiliyoruz.

Bu olayı 120 güne yayarsak 17 hafta boyunca nonoh'taki bedavalarımızı kullanıp, webcall'dan da yaklaşık 10€ harcayarak olayı bitirmiş oluyoruz.

Nonoh'ta kalan paramızla ise diğer ülkelerdeki yakınlarımızı arıyoruz ve onlarla hasret gideriyoruz.

Umarım bu yöntem sizler için de faydalı olur. Hatta FUP'a daha seyrek düşüyorsanız, bu yöntem sizler için çok daha uygun bir hal alacaktır.

Yorumlarınızı bekliyorum. Bu konu üst onu olabilir mi? Herkes böylece fikirlerini ve çözüm alternatiflerini paylaşır.

Teşekkürler...
P Primobolo
12 yıl (399 mesaj)
ne kadar da meraklısınız konuşmaya.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.