Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
French Press İle filtre kahve yapıyorum fakat acı oluyor

C Cyned Konu Sahibi
3 ay (0 mesaj)
Merhaba french press ile filtre kahve yapıyorum Kahve Dünyasının Etiyopya kahvesini kullanıyorum fakat acı oluyor. 200 ML suya 1.5 yemek kaşığı kahve koymuştum acı olmuştu sonra bunun yerine aynı su miktarına 2 tatlı kaşığı koydum ve yine acı olmuştu. Her şeyi yapıyorum suyu kaynarken dökmüyorum 4 dakika demliyorum tüm püf noktaları uyguluyorum fakat yine de çok sert ve acı bir kahve oluyor. Kahveden dolayı olabilir mi?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H hagh
3 ay (183 mesaj)
Kahveyi yakıyor olabilirsin.French pressin üzerinde belirli bir işaret olur su olarak onu geçme.

Suyu tam kaynatma

Suyu 90-95 derece yani kaynamaya yakın ocaktan al ve french pressin içine dök her tarafına değecek şekilde ve ayrıca bunu bardağın için de yap.

2 tatlı kasıgı kahveyi press e doldur. sonra yavasca sıcak suyu dök kahvenin üzerine yaya yaya.Kronometre ile 4 dk bekle ne az ne cok.

ve dandik kahve kullanmayı bırak, düzgün yumusak içimli bir şey al.
D DaYWaLkeR
3 ay (2247 mesaj)
Suyun sıcaklığı,kahvenin öğütüm ayarı,kavrum ayarı, demleme süresi suyun ve kahvenin miktarı. Herşey değiştirir tadını.

Kaynar su ile demleme birkere bu acılığa etki etmez ama aromasını öldürür. 10gr civarı kahve yeterli bir porsiyon için.

Yıllardır yaparım hiç dediğin birşeyle karşılaşmadım. Senden tek farkım kahveyi sanalbaharattan çekirdek halde alıyorum kendim çekiyorum içeceğim kadar.

Gramaja aromaya çok takılmam zaten mocha yapıyorum ben, düz kahve türk kahvesi hariç hayatta içemem. Espresso falan olursa anca.
E El Prezidente
3 ay (2494 mesaj)
starbucks'dan kenya veya guatemala alıp tekrar dene.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.