Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Fransız vatandaşlığı ile yurtdışında üniversite eğitimi

E
Eren Mollaoğlu Konu Sahibi
geçen yıl (0 mesaj)
Selamlar şuanda Türkiyede 11.sınıf bilgisayar ögrencisiyim.Çifte vatandaşlıgım var(fransız), Üniversite olarak yurtdışında yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Aklımda birkaç soru var bu konu hakkında bilgi sahibi olan insanlardan yanıt arıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz?

Aklimda 3 ülke var bunlar;
Fransa,Hollanda,Avustralya

Hangisini tavsiye edersiniz yaşam koşulları vb. Olarak?

Eğitimimi ingilizce almak istiyorum dogru bir kararmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren Mollaoğlu -- 2 Haziran 2019; 2:16:4 >


H
Holmes was here
geçen yıl (594 mesaj)
Hocam sordugun sorular o kadar ucu acik ki herhangi bir cevap kimse veremez senin fikirin olmasi gerek ne okumak nerede okumak istedigin butce universite dil bunlar etrafinda sekillenecektir bazi diver etkenlerle birlikte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
dodofran
geçen yıl (1183 mesaj)
bence de üstteki arkadaşa katılıyorum. resmen foruma tanımadığın bilmediğin insanlara demişsin ki: benim hayatımı çizin ben yaşayayım. en kritik en beni ilgilendiren en hayatımı değiştirecek kararları beni hiç tanımayan sizlere bırakıyorum.

içinden geleni yap bence. kafanda biraz daha netleştirdikten sonra spesifik soruları sorman daha iyi olur.
E
Eren Mollaoğlu Konu Sahibi
geçen yıl (0 mesaj)
Haklisiniz konu güncellendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

A
alexanderjahovic
geçen yıl (56 mesaj)
kesinlikle katılıyorum hocam bende soruyu okudum ama çok çok uzun cevaplar vermem gerekiyordu.
Bu mesajda bahsedilenler: @Holmes was here

H
Holmes was here
geçen yıl (594 mesaj)
Hocam simdi avustralya ve avrupa arasinda cok buyuk farklar var biraz daha ayrinti verebilir misiniz ne istediginiz beklentileriniz vs hakkinda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Eren Mollaoğlu

M
MajorWindows
geçen yıl (233 mesaj)
Hocam çifte vatandassınız ama genede o ülkelerde mühendislik okumak için türkiyeden o bölümü kazanmak gerekmiyor mu ? Cevaplayabilirmisin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Eren Mollaoğlu

O
Oğuzhan/
geçen yıl (23 mesaj)
avustralya değilde avusturya demek istedin galiba.
Konu hakkında bilgi sahibi değilim ancak universitelerde hoca olanlar mesleki olarak göç etmek istedikleri ülkeler arasında avusturya'nın baya rovaşda olduğunu gördüm ben. Nedenini bilemem ama.
B
Barlas
geçen yıl (4713 mesaj)
İngilizce eğitim alınacaksa ve seçenekler Fransa, Hollanda ve Avusturya ise ben Hollanda'yı tercih ederdim. Fransa ve Avusturya'da dil milliyetçiliği oldukça yüksek, yani Fransızca ya da Almanca eğitim düşünmüyorsan bu 2 ülkeyi doğduran listeden çıkar derim ben. Yine şu an aldığın eğitim itibarıyla İrlanda'yı da listene ekleyebilirsin, bilişim alanında yüksek kalitede eğitim sunan üniversiteleri var.
M
matt83ist
2 ay (5 mesaj)
NEDEN İRLANDA’DA EĞİTİM ALMALIYIM?

Yakın Mesafe
Türkiye’den İrlanda’ya ortalama 4- 5 saatlik bir uçak yolculuğu ile ulaşılabilmek mümkündür.
Avrupa’nın Teknoloji Merkezi Dublin
Business, Science, Engineering, IT gibi popüler alanlarda eğitim sunulmaktadır. Ülkenin başkenti Dublin, yüksek teknolojiye dayalı endüstri bölgeleri, iş platformları ve finans merkezleriyle Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak tanır. Google, Facebook, Yahoo, Microsoft, Intel, Pay-Pal, eBay, Linkedin gibi dünyanın en prestijli teknoloji firmalarının Avrupa merkezleri Dublin’de bulunmaktadır.

Kaliteli Eğitim Sistemi
İrlanda’nın yükseköğretim sistemi dünyadaki en iyi yükseköğretim sistemlerine sahip ülkeler sıralamasında ilk 25 ülkeden biri olma başarısını göstermiştir. Yurt dışı üniversite eğitiminde İrlanda'yı tercih ederek dünya sıralamasında ilk 100'de yer alan İrlanda üniversitelerinde lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim görebilirsiniz. İrlanda aynı zamanda 2015 Uluslararası Öğrenci Memnuniyeti Ödülleri'nde dünyada birinci sırada yer alarak bu alanda ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir.

Tarihten Dolayı Duyulan Sempati
İrlanda’da 1845 - 1849 yılları arasında yaşanan ve yaklaşık bir milyon kişinin öldüğü büyük kıtlıkta zor durumda kalan İrlanda’ya üç gemi yardım gönderen Osmanlı İmparatorluğuna, dolayısıyla da Türk halkına büyük bir sempati duyulmaktadır. Bu olay dolayısıyla İrlanda’da Drogheda futbol kulübünün armasında ay ve yıldız bulunmaktadır.

Muhteşem Doğası ve Çok Zengin Kültürel ve Sosyal Yapı
Sanat , edebiyat, müzik, festivaller, kültür ve tarih zenginlikleri ile İrlanda, son yıllarda öğrencilerin vazgeçilmezi olmuştur. Bunun yanında İrlanda bir çok doğa harikasına da ev sahipliği yapmaktadır. Saymakla bitmeyecekmiş gibi gelen kartpostal tadında güzellikler, sanırım bu fantastik ülkeye gitmek için en büyük nedeniniz olabilir.
İrlanda da çalışma izni
İrlanda’da 25 hafta ve üzerinde dil eğitimi alan öğrenciler ile lisans ve yüksek lisans eğitimi gören öğrencilere resmi olarak haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu süreç tatil dönemlerinde 40 saatte kadar çıkmaktadır. 25 hafta ve üzeri eğitimlerde, çalışmak isteyen öğrencilerin yasal olarak saatlik çalışma ücreti yaklaşık 10 €’dur ve genellikle B1 seviyede İngilizceye sahip olmaları beklenmektedir. İş sahası olarak özellikle hizmet sektörü çok popülerdir.
Bunun yanında İrlanda'da bir yüksek lisans programını tamamladığınızda iki sene çalışma izni elde edersiniz. Bu şekilde İrlanda'da iş bulabilir ve Türkiye'ye dönmeden önce yabancı bir şirkette iş tecrübesi kazanabilirsiniz.

Türk öğrencilerin İrlanda'da;
• Lisans eğitimlerini honours undergraduate degrees (Level 8) olarak tamamlamaları durumunda program bitiminden itibaren 1 yıl çalışma ve iş arama hakları bulunmaktadır.
• Lisans eğitimlerini ordinary undergraduate degrees (Level 7) olarak tamamlamaları durumunda program bitiminden itibaren 6 ay çalışma ve iş arama hakları bulunmaktadır.
• Master yada Post-graduate eğitimlerini (Level 9) tamamlamaları durumunda program bitiminden itibaren 2 yıl çalışma ve iş arama hakları bulunmaktadır.
mehmet@bunguo.comDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.